Sousedi nám znepříjemňují a otravují život

Od: Datum: 01.05.15 21:00 odpovědí: 15 změna: 15.06.15 00:37

Dobrý večer, už delší dobu máme se sousedy špatné vztahy. Bydlíme ve dvojdomku se sousedy kteří jsou velmi hluční a to po 22 hodině aniž by na nás měli ohled. Soused má doma krb a když si potřebuje zatopit dřívím, tak si vzpomene že po 22 hodině večer si musí naštípat dříví ve sklepě a to tak, že duní z toho celý barák ty otřesy se nedájí vydržet. Když jsme sdělili sousedovi aby s tím přestál, že se dříví neštípe takovou dobu jak on si myslí,že se chceme s rodinou v klidu dívat na televizi a že zde nebydlí sám.

Soused se ohradil a odpověděl mi na to, že si může dělat zde co chce že má známýho poldu že at si jdu klidně na něho stěžovat a smál se mi do očí. Soused je čerstvý důchodce takže na takové práce jako jsou štípání dříví si může najít vhodný čás a to přes den. Druhý den jsme měli pod okny naházeny načichlý nějaký kompost jen proto, že jsem si dovolil něco sdělit sousedovi. Neustále nám hází někdo pod okny nějaký nepořádek ale myslím si, že to dělá soused nebo někdo z jeho strany. Dá se s tím něco prosím, v dnešní nespravedlivé době vůbec něco dělat? Díky všem za odpovědi a zkušenosti.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: hi*
Datum: 01.05.15 21:06

Odstěhujte se nebo trpte. Jiné možnosti nemáte. Tedy kromě toho, že vy sami začnete souseda šikanovat.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: gabox
Datum: 01.05.15 21:13

Dobrý den,

vždy je nejlepším řešením vzájemná domluva / dohoda, ale pokud i přesto ji nelze dosáhnout, pak samozřejmě jisté možnosti jsou, avšak je třeba počítat (i do budoucna) s možností dalších problémů.

Nicméně zde je něco málo k zákonu č.200/1990 Sb.

Osoba, jejíž noční klid je rušen, má několik zákonných možností, jak se domoci odstranění tohoto rušení. V prvé řadě je možno využít přestupkového zákona, který v § 47 stanovuje, že přestupku se dopustí ten, kdo poruší noční klid. Za tento přestupek je možné uložit pokutu až do výši 1.000,- Kč. Každý má tedy právo oznámit Policii České republiky, že je rušen noční klid a policie danou věc prošetří a zaujme stanovisko, zda přestupek byl či nebyl spáchán. Této možnosti je možné využít zejména u výjimečných případů porušení nočního klidu (soused bujaře oslavuje narození svého syna). V případě, že jste však vystaveni hluku - rušení nočního klidu - soustavně, např. z rockového klubu ze sklepení Vašeho domu, těžko Vám v dané situaci pomůže pouze využití tohoto ustanovení přestupkového zákona, jelikož policisté nemohou neustále patrolovat před tímto rockovým klubem a udělovat pokutu těm, kteří ruší noční klid. Pomoci však může již výše zmiňovaný zákon o ochraně veřejného zdraví, který stanovuje, že osoby provozující zařízení jsou povinny zajistit, aby hluk z těchto zařízení nepřekračoval hygienické limity stanovené nařízením vlády č. 502/2000 Sb.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: hi*
Datum: 01.05.15 21:16

Gaboxi, teorie moc pěkná, skutek utek... asi jste nikdy neřešil potíže, jako má pisatel. Jste šastný člověk, když vám stačí paragrafy.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: uskaŽ
Datum: 01.05.15 21:33

Dobros - štípání dřeva po 22.00 hod a výsměch souseda muselo něco předcházet a to nám zde nepíšete.Možná, kdyby zde psal soused, že vše bude jinak. Mám pocit, že se sousedem vedete žabo myší válku. Nic víc než dohoda mezi sousedy neexistuje kromě odstěhován se na samotu u lesa.

Ohodnoceno: 5x
 
Od: pink
Datum: 01.05.15 22:16

Když na to není zákon, tak vám nikdo nepomůže. Soused musí dostat "české pravidlo" (tak si to zákonodárci asi přejí), musí dostat "na hubu". A a si pak tvrdí, že to mohlo být jen od vás...vysmějete se mu.

Ohodnoceno: 4x
 
Od: mp*
Datum: 02.05.15 00:33

Víte, to je všechno o lidech a psychlogii. Se sousedy mám ty nejlepší vztahy. Někdy musíme řešit i složitější problémy. Chce to hlavně nadhled, velkorysost, ohleduplnost a asertivitu. Pokud sezdám někoho jako blbce, tak se k němu také tak chovám - hlavně nedráždit! - a pak vše klape.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 02.05.15 02:58
avatar

Zdravím.! Buď si budete muset ze souseda "vyrobit" přítele, nebo bude "válka". Já mám to štěstí, že mí sousedé jsou v pohodě... až na jednoho, co tady nedávno koupil barák vedle a myslí si, že si tam může dovolit všechno. Na zahradě měl nějaký "layer" a furt to hrálo a dělalo strašný kravál. I po 22.Hod. Nejdříve jsem se to s nim snažil vyřešit po dobrém, pokecem a domluvou... Nic. Pak už jsem se tak nasral, že jsem zavolal "Městapo"... Nic.

Zbylo mi poslední řešení.. "Síla". Tak jsem mu ten řvoucí krám rozstřílel vzduchovkou. Je s podivem, že jsem to na těch

60. metrů trefil

Když to nejde po dobrém, tak to půjde po zlém.

Bohužel Vᚠpřípad je jiný. Pokud se budete chovat defenzivně, pak je to pomalá sebevražda.

Stát (policie) Vám nepomůže. Zákony jsou v tomto státě všem pro srandu. :(

Ohodnoceno: 5x
 
Datum: 02.05.15 07:37
avatar
Zajimave , ze kazdy takovy tulpas ma znameho policajta co mu vse vyresi :-D kecy v kleci. Jinak to bude mega tezke , prvni chyba je dvoudomek , tam kdyz chytnete hnupa tak je to KO a ktomu to skoro neprodate. Jinak mu delejte to same , muzika naplno , stipejte drevo taktez vecer nebo treba motorovkou atd... srazka s blbcem je zo nejhorsi co muze byt a kdyz je to soused tak je mnohdy lepsi se odstehovat.
Ohodnoceno: 2x
 
Od: dobros
Datum: 02.05.15 20:28

Ještě jednou všem moc děkuji. Přeji zde všem krásné a slunečné dny.

Datum: 02.05.15 08:46

existuje asi pouze těchto 6 možností

1) se sousedem se domluvit

2) oznámit na PČR, MP, nebo rovnou na úřad a doložit důkazy (foto, video, audio)

3) podat na něj žalobu u soudu a doložit důkazy (foto, video, audio)

4) sousedovi pohrozit, že pokud se bude chovat jako de*il, dům prodáte či pronajmete někomu, kdo se mu nebude líbit (např. Arabům či romům, nebo početné rodině s dětmi)

5) dům pronajmout či prodat a odstěhovat se jinam

6) sousedovi oplatit stejnou mincí (otázkou je, zda toho nechá, nebo nezavolá policii on) - právně to není legální, ale pomoci by to mohlo, event. hned v 6 ráno až on bude chtít spát (když celou noc zevluje) tak začít řezat cirkulárkou, klepat řízky, vysávat apod. ... to je už legální

obávám se, že nic jiného není možné

Ohodnoceno: 5x
 
Od: olinlito
Datum: 02.05.15 09:31

...známého na policii mít může, ale je mu to k ničemu. Policie to MUSÍ řešit a vy si můžete přijít na služebnu pro výsledek neboli vyřešení této záležitosti a to i v písemném vyrozumění. Po třetí návštěvě na služebně už nikdo nubude mít zájem psát protokol po čtvrté o rušení nočního klidu a domluví Vašemu sousedovi. Dále: první řešení bývá domluvou, potom následuje finanční postih. Dvojdomek Vám nezávidím. Můžete nainstalovat venku kameru, kdo Vám tam ten odpadkový bordel dělá a to zase MUSÍ policie řešit. Není problém to dále hodit na policii okresní, krajskou, policejní prezidium, ministerstvo vnitra, policejní prezidenta nebo k prezidentovi ČR úplně. To ale asi nebude potřeba.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.05.15 09:34

až na větu " Není problém to dále hodit na policii okresní, krajskou, policejní prezidium, ministerstvo vnitra, policejní prezidenta nebo k prezidentovi ČR úplně", která je úplný nesmysl s Vámi souhlasím, ideální je to poslat rovnou na úřad, urychlí se tím celé řízení a zjišování

Ohodnoceno: 0x
 
Od: dan27
Datum: 02.05.15 11:01

Sousedů jsme měli několik a když nás něčím obtěžovali, snažili jsme se jim to ve vší slušnosti vytknout a požádat je, aby to nedělali. Výsledek? Nikdy to nerespektovali a obtěžovali dál nebo ještě víc. Nevím, jestli je výsadou jen tohoto národa projevovat takovou zpupnost a bezohlednost. A nejde jen o obtěžování hlukem. V bytě nad námi například bydlí starší žena, která má ve zvyku vyklepávat hadry, povlečení a ubrusy z okna. To, že ten prach skončí v bytech sousedů pod nimi, kteří mají otevřené okno jí nezajímá. Hlavně, že ona ten prach mít doma nebude! S takovým hlupákem a omezencem, který je schopen něco takového udělat v 21. století, kdy máme automatické pračky, vysavače, jednorázové nebo pratelné prachovky, je už předem domluva vlastně vyloučená. Vᚠpřípad mě připadá podobný. My to budeme řešit tak, že se co nejdříve odstěhujeme do samostatně stojícího rodinného domu a byt pronajmeme. Budoucího nájemce budeme vybírat tak, aby na nás paní sousedka dlouho vzpomínala.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 02.05.15 14:47

Být Vámi, udělám si na balkoně pěknou a dlouhou grilovačku a doma mejdlo, že by si to sousedka příště rozmyslela *haha*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.05.15 23:10

Kde bydlíte? Myslím, že vím, co by se dalo, ale tady to publikovat nechci. Ale není to nic protizákonného, nebojte. Pokud chcete, napište na ajka5@volny.cz

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright Š 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.