Oprava starého nábytku před lakováním

Od: Datum: 01.05.15 17:08 odpovědí: 6 změna: 01.05.15 18:58

Dobrý den, žádám tímto o oradu.

Zbrousil jsem starý nábytek a chci ho nalakovat,ale jsou na něm fleky. Použil jsem mořidlo a několikrát jsem mořidlem nátěr opakoval a povrch je stále flekatý. Jdou vidět světlé místa původního zbroušeného dřeva a jsem už z toho nešťastný. Potřebuji,aby to mělo jeden odstín a je mi jedno zda světlý či tmavý ale hlavně bez fleků. Moc děkuji za odpověď.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 01.05.15 17:23
avatar

Ty fleky byly na dřevu už před mořením a nebo se objevily až po namoření? Jaký mořidlo používáš? Kartáčuješ to?

Dej sem fotku at to vidím.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nakafe*
Datum: 01.05.15 18:26

Fleky na nábytku byly způsobené vodou takže byly místama černé fleky. Ty jsem zbrousil a zabrousil jsem z lehka i zbytek co nebyl černý. Černé fleky úplně nezmizely a po namoření Lihovím mořidlem na dřevo v místech tmavých fleků je dřevo tmavé a prostupuje to co bylo před tím světlé takže je to flekaté. A nevím čím to mám opravit,aby to bylo aspoň v jednom odstínu.

Datum: 01.05.15 18:45
avatar

No jo. Tohle jsi měl napsat hned. Fotka tedy sice nic moc, ale jakýs takýs náhled mám.

Aby to fungovalo, musíš obrousit celou plochu. Ale opravdu obrousit, nějaký lehký zbroušení je na draka. Veškeré zbytky laku, či čehokoliv jinýho musí jít bez milosti pryč, jinak to udělá flek. Častokrát se u toho stane, že si člověk myslí, jak to krásně obrousil a po namoření zjistí, jak se hluboce mýlil. Pak nezbývá, než brousit dál a opět celou plochu, nedá se obrousit jen kousek, mořit se musí od hrany k hraně. Dělat to ručně je předem prohraný boj, to nikdy neuděláš, nebo na tom necháš ruce. Chtělo by to položit na klasickou velkou brusku, tam je tedy velká možnost, že v případě dýhy se to probrousí skrz. Pokud to je masív, tak se nebát a klidně milimetr sundat.

Z tyhle fotky se opravdu více poznat nedá.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nakafe*
Datum: 01.05.15 18:51

Problém je v tom,že jsem to zbrousil co to šlo. A dál pokud se bude brousit, tak jdou vidět takové pliny a léta ve dřevě jsou potom pryč a dělá to bílej flek

Datum: 01.05.15 18:58
avatar

Hm. Tak to jsi to projel až na podklad, nejspíše na dřevotřísku. S tím už bohužel neuděláš nic. Jedině to sundat úplně a znova zadýhovat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.05.15 17:58
avatar

No bodejď by tam nebyly fleky, když ten nábytek už jednou byl lakován. Tím se do povrchu dřeva vsákl lak, který pak , samozřejmě, ovlivňuje vsakování mořidla. Prostě použít mořidlo na dřevo je technologický zločin. Když už je třeba znovu dělat povrchovku s mořením, tak jedině použít mořený lak. Prostě jsou mořidla, která se přidávají do laku. Jenže - není to úplně easy to nastříkat tak, aby to nebylo pruhatý jak zebra. Je to otázka cviku. To by však šlo zkusit před tím, než bude potřeba to nastříkat barvou.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.