Firma nedodělala stavbu plotu

Od: Datum: 01.05.15 11:17 odpovědí: 17 změna: 07.05.15 21:22

Dobrý den,potřeboval bych poradit.Zadal jsem zakázku na stavbu plotu firmě.Mám podepsanou smlouvu o dílo.Zaplatil jsem zálohu na práci ve výši 5000 kč + cca 9000 za material.Firma udělala základy a to ještě blbě .Termín dokončení 30.4. Po tomto termínu napsal email,že se omlouvá ,že z rodinných důvodů nemůže zakazku dokončit,ať zašlu finanční návrh .Ten jsem zaslal a od té doby nekomunikuje .Ani email,ani tel.Potřeboval bych pporadit ,jak se postupuje dále. Plot bych si chtěl dodělat sám ,ale nevím ,jak se to dělá s policii atd.

Předem děkuji za rady,prosím vynechte odpovědi ,vem ukrajince atd. Zatím to chci řešit legální cestou.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 01.05.15 11:38

30.4 bylo včera ne?

počítám že materiál který firma koupila máte u sebe.

doplněno 01.05.15 13:03:

1) Všechno vyfotit a z pozemku si uklidit všechno nepřišroubované.

2) Vyzvat písemně doporučeným dopisem firmu k dokončení díla do konkrétního dne, nebo vrácení celé platby.

3) když na dopis nezareaguje, tak plot dodělat svépomocí a následně peníze vymáhat po firmě soudně.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 01.05.15 12:21

Nemám nic.Nemám to kde skladovat a když je vybouraný plot,tak by to bylo jako veřejný sklad. Vemte co chcete. Chci ten plot doděla svépomoci,ale nevím ,jak postupovat,abych z té firmy dostal nějaké peníze.Jak jim pak dokážu to,že to nepostavil on?Potréboval bych prostě radu ,komu to nahlásit atd

Datum: 01.05.15 13:07

První možnost je domluvit se na finančním vypořádání s firmou. Pokud se ti to nepovede, tak jedinné další řešení je podat žalobu u soudu.

Hlásit to na PČR či jende nemá vůbec smysl, protože zde se určitě nejedná o žádný trestný čin.

doplněno 01.05.15 17:13:

1. Většina soudních sporů je do 10tis kč.

2. Moje zkušenost u bagatelních soudních sporů je, že trvají do roka. Není zde totiž skoro možnost odvolání.

3. I když soudy nepracují ideálně, tak je to stále lepší, než aby o vině rozhodoval nějaký úředníček z ČOI či jiné organizace.

4. On ty peníze neukradl. On jen nemůže splnit sjednané dílo dle smlouvy.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 01.05.15 16:32
jsem rád,že žiju v právním státé.Kde za moje daně mě stát ochrání,před takovýma hajz... Už vidím,jak se.soudce zabýva cca 15000 kč.Příjdu na řadu v roce 2025,to bude pan.majitel nemocen a odročeno.na.2030. a.ještě zaplatím soud.poplatky.Ku...,kde.to žijem? Proč po takových neskočí živnost.úřad,nebo čoi,nebo co já vím.Ukrást 15000 kč. není ani přestupek? To mu je mám darovat?
Datum: 01.05.15 13:07

S policií se to nedělá nijak, není to trestný čin ani přestupek, policii to zajímat nebude. Proto to máte ošetřené smlouvou, takže to řeší občanský zákoník. Možná můžete podat podmět na ČOI, každopádně peníze můžete vymáhat jedině žalobou u soudu. Spíš asi poradí nějaký advokát.

doplněno 01.05.15 17:05: Kdyz se Vam tu nelibi tak se odstehujte jinam.Tvrdite ze Vam penize ukradl jenze to mu musite nejdriv dokazat protoze pak se Vy dopoustite trestneho cinu.Je hezke jak se tu kazdy snazi domoci svych prav ale povinnosti nikdo.Firmu jste si vybral dobrovolbe Vy smliuvu jste uzavreli a pokud se neplnu resi to soud v obcanskopravnim rizenu.Soud neni jasnovidec takze mu ten navrh musi nejdrivenekdo podat.Pokud nekdi jen placa nesmysly polopravdy a breci na internetu tak je logicke ze mu nikdo nepomuze. Stat Vas ochranil tim ze vydal radu zakonu ten kdo vam stavel plot se jimi neridi Vy se jimi ridut take nechcete (protize Vam zaloba dela potize) ale chcete aby to za Vas podle zakona vyresil nekdo jiny aby jste Vy nemel stsrosti jenze takhle to nefunguje. Pokud se budou soudy zabyvat nesmysly je logicke ze na jine nesmysly a zavaznejsi veci nebude mit cas. Takze utrete slzy a zacnete mluvit k veci. Oskenujtev smlouvu zamazte jmena adresy a data narozeni a dejte ji sem. Nafotre co Vam firma udelala a proc je to spatne? Pak si nactete alespon cast noveho obcanskeho zakoniku a treba dojdeme k nejakemu zaveru.Mozna poslat doporucene postou predzalobni vyzvu k zaplaceni?

Datum: 02.05.15 09:23

Mockrát děkuji za morální kázání.Ja tady nepláčů ,jen jsem poprosil o radu ,jak se v takovém případě postupuje.Potřeboval jsem nastínit ,jestli volat PČŘ,nebi stavební úřad,či jinou organizaci.Prostě jsem chtěl radu od lidî,kteří se s tím setkaly .Nepotřebuji kázání ,že jsem si vybral firmu dobrovolně a ,že se dopouštím trestného činu,že mu to musím prokázat,že ty peníze ukradl.

Co jiného to je? Já svoje závazky splnil,zaplatil jsem zálohu,kterou chce mimochodem každa firma , a nemam peníze ,ani plot.Nevím jestli jste soudce,nebo právník ,proto nevím k čemu bych tady vystavoval smlouvy.Co by jste ,tak mohl poradit.Stejně poradíte ,že mám jít na soud a vše zdokumentovat.Nemínm se s váma tady hádát,jestli cituji :nekdi jen placa nesmysly polopravdy a breci na internetu.Je mi fakt jedno jestli mi věříte ,nebo ne.

Všem ostatním děkuji za odpovědi

Datum: 02.05.15 09:25

Co jiného to je? Nesplnění smlouvy, tzn. občanskoprávní spor, pořád nevím, co na tom nechápete, každý vychcánek si nechce platit advokáta a soudy a snaží se z každého člověka dělat kriminálníka, proto říkám, pokud si myslíte, že Vás podvedl, musíte to své tvrzení něčím podložit. Žádáte o radu, ale své tvrzení jste ničím nepodložil. Nejsme jasnovidci, proto Vám radíme co Vám radíme, ale to slyšet nechcete, tak potom nevím ...

doplněno 02.05.15 09:28:

" nevím k čemu bych tady vystavoval smlouvy" nebuďte líný a přečtěte si tohle http://business.center.cz/bus…ravo/zakony/obcansky-zakonik/ tam totiž máte tu odpověď co Vám tu celou dobu říkám, proto je ten zákon vydaný a proto jste se podle něho řídil a sepsal si tu smlouvu a teď se podle smlouvy a zákona, který to upravuje řídit nechcete. Jste slepý a hluchý k tomu, co Vám tady píšu, tak nevím, co chcete za radu?

doplněno 02.05.15 09:48:

Vy nechcete radu, Vy chcete slyšet "jděte podat trestní oznámení na PČR" a teď si hrajete na ublíženého, protože jsem se Vám snažil poradit, kdyby jste místo svých osobních invektiv a arogance naskenoval smlouvu, jak jsem Vám psal, tak jsme se mohli někam pohnout. Takže ok, jděte podat trestní oznámení na PČR, tam Vás buďto vyhodí rovnou a nebo Vám řeknou ať přinesete tu smlouvu a veškerou komunikaci s tou firmou ... ale to já jsem vlastně psal, že ... no co, blbec jsem tady já ...

Datum: 02.05.15 09:29

Zkuste jinou diskusi,už jste mě poučil.Děkuji

doplněno 02.05.15 09:57:

Jak jsem vám psal ,děkuji za odpovědi a výchovu .Odcházím na PČR

Od: uska®
Datum: 02.05.15 12:13

Až se vrátíte, tak nám napište, jak jste pochodil. Mimochodem Repkin má pravdu.

P.S. Já bych požádala a zaplatila právníka, aby napsal firmě dopis s finanční náhradou. Určitě by to zabralo a nečekal byste do roku 2030 na nejistý výsledek soudu.

Od: kop
Datum: 02.05.15 13:47

Myslím, že PČR s tím nemá co dělat. Vše probíhá prozatím v souladu s právem.

Datum: 02.05.15 15:33

nechci do toho kecat,ale díval jste se do kalendáře? ...jak čtu,tak po 30.4. napsal mejla o vyrovnání a neodpovídá? proboha,dyť jsou svátky,pracovní den začne až v pondělí 4.5.,tak nevim,co tu řešíte?...děláte,jakoby jste o něm půl roku neslyšel,a na policii bych teda nechodil,všude platilo,že je aspoň 15dní na odpověď,měl bych strach,aby se vám nevysmáli,,,

Od: def
Datum: 03.05.15 11:30

Byl jste na té policii, jak to dopadlo?

Ohodnoceno: 2x

Datum: 03.05.15 19:24

S tou PČŘ jsem to samozřejmě myslel ,jako nadsázku.Dotaz jsem zde napsal ,protože jsem nevěděl ,kam se mám obrátit.Když někteří napíšou,že s tím nic neudělá,tak tam nepůjdu.Budu to řešit soudní cestou,ikdyž tomu nevěřím.Ale alespoň si řeknu ,že jsem pro to udělal maximum.

Pro pána,který radí počkat 15 dní a že je víkend,tak to asi ne.To je OSVČ a ne nějaká nad árodní firma.Kdybych jednal například ze Skanskou,tak chápu,že než nějaká žádost projde " kolečko" přes 10 kanceláří,tak to trvá měsíc.Sám pracuji v ArcelorMittal,takže vím o čem mluvímAle tenhle zoufalec je na tel. pořád.Když chtěl tuto zakásku,tak jsme čile komunikovaly emaikem,tel sobota ,neděle.Takže jsem si jistý ,že v tomhle asi zakopaný pes není. Prostě hraje mrtvého brouka.

Ale já se nechtěl rozepisovat a diskutovat otom co jsem měl,nebo neměl.Teď chci řešit co dál.Z diskuse vyplnulo,že jedina varianta je soudní cesta.Takže navštívím se smlouvou advokáta a poradím se co dále.

Děkuji za odpovědi

Od: ldd
Datum: 03.05.15 20:12

Šmankote, co si myslíte, že udělá soud? Zaplatíte desítky tisíc za úkony právníkovi a nevysoudíte nic. Celé to bude na min. 5 let. Chlape, jděte si to vyřešit osobně a když nepochodíte, sklapněte a řekněte si - příště budu chytřejší.

Datum: 03.05.15 20:45

Děkuji za názor

Od: ldd
Datum: 03.05.15 20:47

Není zač.

Od: paw®
Datum: 07.05.15 21:22
Jak jste pochodil?
Normalni je, ze pokud to firma nedava a chce odstoupit od smlouvy, tak se udela financni vyporadani. Necha si penize za pouzity material a odpracovanou praci. A ulzbytek vrati.
Jenom mi nejdou do hlavy, kdyz si chcete a muzete udělat plot sam, proc jste si najimal firmu. Ze to zkazila - dal jste presne plany, jak maji zaklady vypadat? Provadeci dokumentaci?

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.