Přepojení drátu izolace

Od: Datum: 30.04.15 18:49 odpovědí: 4 změna: 30.04.15 19:49

Potřebuji přepojit drát v krabici z jednoho věnce na druhý - nevím jestli má být izolován nebo odizolován (jenom měď) ve staré elektroinstalaci to bylo odizolované já si ale myslím, že je to bezpečnější zadělané, proto se ptám.
ještě potřebuji vědět jestli takový ten venkovní vypínač potřebuje izolační podložku - vypínač je uvnitř a byl by na sádrokartonu

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: 111®
Datum: 30.04.15 19:24

na takovou otázku těžko dostaneč odpověď..přeformuluj..že je to bezpečnější zadělané ,,,,nevím jestli má být izolován nebo odizolován

Ohodnoceno: 0x

Datum: 30.04.15 19:36

myslel jsem když přepojuji z jedné strany na druhou tak mám izolaci odstranit

izolaci tedy neodstraním

Datum: 30.04.15 19:25

Všechny dráty v krabici samozřejmě musí být izolované až ke svorce (šroubku). Holá měď je jen na konci ve svorce. Vypínač potřebuje tepelně izolační podložku, pokud je umístěn na hořlavém podkladu. Jestli je venkovní nehraje roli.

Nechci Vás odrazovat od zásahu do elektrozařízení, ale pokud se takto ptáte, bude lepší to svěřit někomu, kdo o elektrice ví nejen to, že existuje. Ona dokáže i zabít!

Ohodnoceno: 1x

Datum: 30.04.15 19:49

Ahoj. Taky mě z počátku zarazila hláška o propojení ,,z věnce na věnec,, . Spíše mělo být napsáno z jedné strany věnečku na druhý. Nebo ve věnečku krabice. Dráty samozřejmě nechat v izolaci. Nechci nabourávat osvědčený zvyk, dávat pod vypínače a zásuvky nehořlavou podložku, ale elektrikář mi dodal izolovaný vypínač(asi z ABB) a ten má prý být ze samozhášecího materiálu. Vypínač našrouboval na trámek a izolant tam už nedal. Věřím mu.

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.