Lepidlo přes tapety

Od: Datum: 28.04.15 21:34 odpovědí: 3 změna: 03.05.15 18:28
Zdravím Vás,
Předělávám místnost v 60 let starém domě a příčky mezi místnostmi jsou zde tvořeny hersklitem, který je navozena a na to tapety. Jelikož se chci vyhnout jakémukoliv poškození příčky, což by se odstraňováním tapety mohlo stát, napadlo mě, že bych třeba mohl na tapety rovnou natáhnout lepidlo s perlinkou a na to štuk. Lze to takhle řešit?
Moc děkuji za rady.

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.04.15 21:38

Jakmile na tapety dáte lepidlo, tak vodou obsaženou v lepidle se začnou loupat...

Takže tapety sundat a pak lepidlo, nebo nechat tapety a jen stěnu natřít barvou s přídavkem písku...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.04.15 21:39
avatar

Proč by sis komplikoval život,když můžeš jednoduše a levně nalepit tapetu novou.Jsou tapety(raupfaser)které ten štuk imitují.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Od: honzajm
Datum: 03.05.15 18:28

Tapety lze velmi snadno sundávat, bez poškození podkladu, jen ne hrrr na to, navíc je sundáte v pásech, jak byly nalepeny (netýká se tapet s plasovou fólií na povrchu). Potřebujete k tomu jen tlakový rozprašovač (s pumpičkou) - v obchodech podle objemu od cca 50 Kč. Dělal jsem to asi po 4 pruzích tapety - postříkáte to tím rozprašovačem, nemusí voda stékat, jen aby to bylo souvisle vlhké, dáte si chvilku pauzu, a postřik opakujete - vlhkost prosakuje do tapety, lepidlo vespod se narušuje. Tak to opakujete několikrát (mně to stačí asi 4x), až se na tapetě začnout tvořit nabobtnalé "puchýřky". Pak vezmete tapetu za horní okraj, a pomalu stahujete celý pruh - to už vychytáte jak rychle nebo kolik postřiků. Když jste na to dva, jde to rychleji, druhý již může průběžně kropit. Odpadá následné seškrabávání zbytků tapety, i srolovaná tapeta se pak snadněji odnáší do odpadu.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.