Co s tím?

Od: Datum: 28.04.15 13:32 odpovědí: 5 změna: 29.04.15 08:32

Nájemník přestal platit, řekl, že se vystěhuje, sjednal den předání bytu a nedostavil se, elektroměr odhlásil. V bytě zanechal nehodnotný nábytek. Jak dál pokračovat, brát to jako že zjevně opustil byt? A co ten starý nábytek, odvézt do sběr. dvora?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.04.15 13:42
avatar

Pokud neplatí,odpojil el.a nedostavil se,tak se nemáte o čem bavit.Také záleží jakou smlouvu máte mezi sebou.Když tak mu poslat papír- ukončení nájmu.Jestli nevíte kde je zavolejte,pošlete sms.Zkusila bych ještě telefonickou domluvu,ať si vystěhuje "krámy"co tam natahal,protože byt by měl nechat ve stavu v jakém jej dostal.Pokud tam nezpůsobil větší škodu,tak bych si byt vyklidila sama.S takovým jednáním nepočítám,že by dobrovolně byt po sobě uklidil. Nábytek vyhodit do sběr.dvora nebo nabídnout někomu v nouzi(záleží co tam máte)a vyměnit zámky...

doplněno 28.04.15 18:02:

Každopádně jste dle OZ v právu.Nájem můžete vypovědět i bez výpovědní lhůty,pokud neplatí nájemník alespoň tři měsíce...a nebo pokud máte jiné závažné důvody.To může být i nekomunikace.Takže s klidem berte nájem za ukončený.Pokud jste se dohodli na termínu ukončení, odevzdáním klíčů a pokud vám nic nezabraňuje přístup do bytu,tak se považuje nájem za skončený.Ovšem smlouvu-ukončení nájmu,bych mu doručila na adresu kterou máte k dispozici.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lilil
Datum: 28.04.15 15:35

Telefon je nedostupný a adresa kterou měl v OP tam již dávno nebydlí, dnes to zákony tak umožňují.

Datum: 28.04.15 19:36
avatar

Ukončený nájem snad ale obávala bych se jeho i když staré a nehodnotné věci vyhodit.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lilil
Datum: 29.04.15 00:57

A co byste s těma věcma dělala? Nemám to kde skladovat. Je to prosezená a od cigaret propálená sedačka, křeslo staré snad 30 let, stav hrozný žádná starožitnost, špinavý koberec atd.

Datum: 29.04.15 08:32
avatar

Tady to máte přesně "...Zůstane-li v bytě věc, o které lze usoudit, že patří nájemci nebo členu jeho domácnosti, postará se o ni pronajímatel na nájemcův účet. Nepřevezme-li si ji nájemce bez zbytečného odkladu, může pronajímatel po předchozím upozornění nájemce věc prodat vhodným způsobem na nájemcův účet." Takže pokud ty věci nemají hodnotu,nemáte mu co prodat,tudíž je vyhoďte.Samozřejmě až mu oficiáně skončí nájem a vy mu to dáte vědět na adresu kterou vám uvedl.Víc Vás nemusí zajímat.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.