Odstoupeni od smlouvy o dilo

Od: Datum: 27.04.15 20:32 odpovědí: 9 změna: 28.04.15 08:22

Dobry den,rad bych pozadal nekoho zkuseneho o pomoc.Jedna se o nepochopitelne jednani ze strany zakaznika,mely byt provedeny prace pri rekonstrukci bytu,SDK stropy a stuky.Zakaznik odstoupil od smlouvy s oduvodnenim ,ze dilo neni provadeno podle ČSN,konkretne,ze u spojeni sdk stropu a zdi vznikla prasklina kolem celeho obvodu-na tomto kroku jsem se se zakaznikem domlouval,pozadoval provedeni perlinky na sdk strop a byl z me strany informovan ,ze je celkem jiste ze se objevi prasklina kolem obvodu stropu,na tuto informaci reagoval tim,ze chce v miste styku stropu se zdi nalepit dekoracni listy z polytyrenu a prasklina se tim zakreje,s timto souhlasil a prijal to.Ted ale cela situace je jinak rika ,ze s tim nesouhlasil,ze tam proste prasklinu nechce.Ztohoto duvody mi zaslat odstoupeni od smlouvy,pozadoval souhrn provedenych praci a jejich naceneni toto jsem udelal a zaslal mu to,potom jsme se mely sejit osobne a vyrovnat se ,zareagoval tak ,ze mi na telefon dal advokata s tim ,ze on si nechava nacenit prace a po te se zpocita kolik bude stat odstraneni vad a bud doplati nebo budu platit ja takto mi to rekl advokat objednatele.Nevim co ted mam delat vse je podle tech. postupu ,zadne nerovnosti nechapu jeho jednani poraid mi nekdo prosim jak se branit :-/ dekuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: paw®
Datum: 27.04.15 20:51

Zalezi kolik v tom mate penez a jak se vam s tim chce hrat. Takze bud to nechat byt a reknete mu a vzjde to do ztracena. on nemude nic platit a vy budete skodny. Nebo pujdete do toho, sezenete ti tez advokata. No a v dusledku z toho muze byt obcanskopravni spor, kde se bude dokazovat slovo proti slovu. Rozhodne bych si nejakeho pravnika nasela poradil se s nim, co a jak. A pro priste si nechaval jakekoliv zmeny oproti smlouve potvrdit pisemne od investora.

Takto sem cetl na jednom blogu, ze nekdo si nechal postavit cely dum za tretinu penez. Na prace si najimal remeslniky, nejlepe z druheho konce republiky. Kdyz praci dodelal, pokazde se nasly nejake nedodelky (treba skrabanecek na dverich kuch. linky - vyfocene fotakem na makro to vypada hruzostrasne). Pak pohrozi remeslnikovi soudnim znalcem a advokatem. A nez zby remeslnik jezdil pres republiku odtranovat chyby, tak to necha byt.

Ohodnoceno: 0x

Od: mhz
Datum: 27.04.15 20:58

A myslite ,ze mam nejak reagovat pisemne na to jeho odstoupeni od smlouvy?Cela vec byla v poradku byl patek on si vse chvalil a kdyz jsem mu rekl ,ze potrebuji v pondeli zalohu tak jen v pondeli napsal,ze chce ukoncit spolupraci a odstupuje od smlouvy :-/ vzivote jsem se s necim takovym nesetkal.

Datum: 27.04.15 21:05

Jo tak pro toho vy*ůránka o kterém píšete jsme také dělali... prostě lidi to zkouší.

Rozhodně bych to nenechal být a šel do sporu. Třeba se dozvíte že Vás je takových víc.

Datum: 27.04.15 21:14

Prave ,ze clovek nema zkusenosti delam sve remeslo jiz 10 let bez jedinych reklamaci a ted tohle clovek nevi jak ma reagovat atd, no zitra asi tedy zajdu za nejakym pravnikem poradit se ,penez tam moc neni jde mi ale o to,ze pry nakonec budu platit ja za odstraneni zavad a to jsem zvedav co si jako napocita nejaka firma za odraneni zavad o kterych nevim

doplněno 27.04.15 21:15:

Myslite,ze bych mu mel poslat fakturu za ty prace co se provedli?

Od: paw®
Datum: 27.04.15 21:20

Do pondelka s fakturou pockejte. Ono se to nezblazni. Beztak dokud neni predavaci protokol, tak v zasade nema co reklamovat. Navic b y mel nejprve reklamovat uvas. Ale to je jen muj lajcky nazor. pravnik bude vedet vice.

Od: dam®
Datum: 27.04.15 22:18

Když tu situaci budeš chtít tlačit ad absurdum, prohraješ, kde máš statickou zátěž apod., je mi jasné, že tě chtějí dostat. Jak známo - dobrá rada atd. Všeobecně - sofistikovaná rada poskládaná v pivním klubu odborníků dokáže divy, je jedno jestli se dotazuje zadavatel nebo dodavatel. Teď se asi ptal zadavatel aby ušetřil, ale jestli ti něco praská ještě v době když nepředáváš dílo, tak zřejmě něco nefunguje...

doplněno 27.04.15 22:27:

Zaráží mě právník do hry vstupující, kdo asi bude dělat ekonomický náhled na provedenou práci a použitý materiál, jeho specifikaci, použitelnost v daném prostředí atd.

Datum: 27.04.15 22:38

jasne ,ze pokud se mu neco nelibi mohu to opravit ,ale jak rikam dilo ani neni dodelane cili jak tedy muze neco chcit reklamovat,zadny protokol predavaci neni ted nevim je to dobre nebo spatne?

Od: dam®
Datum: 27.04.15 23:17

Věřím, že svou práci jste odvedl poctivě, vaše štěstí, že jste dílo nepředal, ale zákazník má zřejmě chytrolína, který se bude snažit s váma vydrbat a hlavně bude chtít velkolepou slevu. Zatím nemůže nic reklamovat, protože nemá nic předáno k běžnému užívání. Vlastní odstoupení od dohody je problematické /třeba uvedení do původního stavu/ , nebo jen započítat materiál, prostě žádná sranda. Pro vás bude podstatný klid při jednání a nenechat se vyprovokovat k neuváženým výrokům.Nachystejte si veškeré možné účty, časovost vaší odvedené práce včetně příprav ať máte podkladové argumenty při projednávání. Jednoduše - kdo je připraven není překvapen, držím vám palce.

Od: esme®
Datum: 28.04.15 08:22

Zřejmě jste, ke své smůle, narazil na vy..ůránka, co v tom umí chodit. V práci jsem se s podobnými týpky taky občas setkávala, a člověk se jen diví, co vše je zákazník schopen vymyslet. Holt, jak se říká - "Drzé čelo je lepší než poplužní dvůr". Pán chce prostě strop zadarmo a pokud nemáte důkladné písemné podklady ani svědky, a finančně to není zásadní, asi by bylo moudřejší se do právního sporu nepouštět. Nechte si pouze podepsat že od vás nebude chtít žádné další plnění a že za vady do budoucna neručíte (protože dílo nebylo dokončeno - tady by bylo lepší investovat do právníka a nechat si sepsat neprůstřelné lejstro).

A pro příště se poučte a bez kvalitní smlouvy o dílo nedělejte vůbec nic. I každou změnu, zvláště pokud je to odklon od správného technologického postupu, vám musí zákazník podepsat. A předávací protokol, samozřejmě.

U nás jsem nechávala ve finále podepisovat každý milimetr, až tam jsme to dopracovali - lidem se nedá věřit a domluvy "per huba" někdo dodrží, někdo ne, a předem to na lidech nepoznáte. *nevi*

doplněno 28.04.15 08:30:

Dokonce i když se dělala zakázka zdarma pro šéfovy příbuzné, psala jsem objednávku a předávačák. A smlouva byla na korunu. Prostě pořádek muší bejt. *smich*

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.