Koženou nebo nekoženou sedačku?

Od: Datum: 27.04.15 13:40 odpovědí: 9 změna: 28.04.15 08:00

Ahoj, potřebovala bych poradit s výběrem materiálu sedačky. Chtěla bych rohovou sedačku, která se dá rozložit, ale nevím jestli koženou nebo látkovou. Kožené jsou sice drahé, ale asi více vydrží. Látkové jsou zase levnější a prý už jsou látky dost odolné. Máte s tímto nějaké zkušenosti?Konkrétně jsem si vybrala tyto sedacky

http://www.nabyteknet.cz/koze…-ekokuze-cokoladova-paso.html http://www.nabyteknet.cz/levn…kladaci-latka-cerna-ares.html

Kterou z nich byste mi doporučili? Mám dvě malé děti a s manželem počítáme, že se do 10 let přestěhujeme z bytu do baráčku, kam si asi pořídíme jinou...Děkuji za odpověďi :) Pavla


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: jmlc®
Datum: 27.04.15 13:43
avatar

Mám dobrou zkušenost s mikroplyší - 8 let ok. Brácha měl koženou sedačku, za půl roku reklamoval a musel dodávat i znalecký posudek - bylo to na dlouho, ale nakonec vyhrál. Koupil za polovic také s mikroplyší...

Pokud jste zvyklá na potahy, vemte látkovou a pár potahů, které budete pravidelně prát...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.04.15 13:45

Dle mého názoru je lepší sedačku 3x vyměnit než koupit 3x dražší a doufat že vydrží 3x déle...

Koženou sedačku bych na sezení nechtěl. Není mi to příjemné.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.04.15 14:10
avatar

eko kuže i textil je podle mě na stejné úrovni.Od známých vím,že životnost je stejná.Já mám IKEAckou koženou,ale vyšší třídu,je to kůže s reliéfem,není hladká,ale "krokodýlí" a nedá se srovnat s levnějšími verzemi s hladkou kůží.Vybírali jsme hlavě kvůli kočkám a dětem,ať se snadno čistí.U eko kůže hrozí,že Vám nevzhledně poraská,takže bych volila textil,i když taky to není co bývalo a textil se hůře vyčistí(záleží jaké máte děti)Když textil,volila bych světlejší,přece jenom prach,vlasy...půjdou vidět.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: esme*
Datum: 27.04.15 14:42

Máme jednu koženou, kupovali jsme ji kvůli snadné údržbě - pro psy ideální, chlupy na tom nedrží a špína se snadno otře mikroutěrkou. Nicméně na sezení je to v zimě studené a v létě se člověk přilepí. *nevi* Naštěstí jsme ji koupili přes Aukro za pár šupů, a máme ještě jiný sedací nábytek. Nejraději mám mikroplyš, dobře se to čistí a dobře se na tom sedí nezávisle na sezóně.

Takže pokud nemáte zvířátko, tak spíš koukejte po něčem látkovém, ideálně s nešpinivou úpravou; nejpraktičtější je středně světlá barva, nebo vzoreček, z těch tmavých, jednobarevných budete pořád obírat drobky, vlasy, a každý flek hodně vynikne.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.04.15 17:55

Po dlouholete zkusenosti s kozenou sedackou -uz bych ji nekoupila,na udrzbu je celkem ok,vlhkym hadrem otrit ,nakremovat to jde,ALE: je neprijemne studena,v lete se prilepi pr...,a kdyz je nani deka tak klouze,takze NE!

Ohodnoceno: 1x
 
Od: webbiecz*
Datum: 27.04.15 18:34

Máme koženou, rodiče shodou okolností taky (jen mnohem déle než my). Vypadá pořád velmi pěkně (a to jsou v obou rodinách velcí psi, kteří na sedačku lezou), údržba jednoduchá (jen to čas od času naplácám přípravkem na kůži). Je pravda, že se v obou případech jednalo o hodně drahou sedačku, nešli jsme do těch levnějších. Takže to by taky mohl být jeden z faktorů Jak tu někdo psal, že v zimě studí a v létě se lepí, tak já takovou zkušenost nemám.

Asi bych volila podle toho, co se vám víc líbí. Pokud kůže, berte kůži, pokud hadr, berte hadr (i tyhle sedačky mohou být pěkné). Pokud se do 10 let chystáte stěhovat a víte, že si pak do baráčku pořídíte novou sedačku, tak bych to teď asi tak moc neřešila a koupila bych něco, co mě nebude mrzet za pár let poslat dál

Ohodnoceno: 1x
 
Od: esme*
Datum: 27.04.15 18:46

Taky jsem viděla u známých koženou sedačku co nestudila/nelepila, tuším z vepřovice? Ovšem stála o mnoho desítek tisíc víc než ty o kterých tazatel uvažuje... Ale zas je to pak navěky, dokonce ta kůže časem dostává prima patinu. :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.04.15 20:07
avatar

Pokud bych si kupoval novou sedačku (a jak to tak vypadá, v dohledné době na ni asi dojde), tak pokud budou stačit prachy, chci kůži. A opravdovou, ne nějakou náhražku. Především kvůli trvanlivosti a údržbě.

Ti, co říkají že v zimě studí a v létě lepí, máte OPRAVDU kůži a ne nějaké eko šméčko?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: esme*
Datum: 28.04.15 08:00

Ano, máme opravdu kůži, akorát s povrchovou úpravou, která studí - lakovanou. Našla jsem pěkný článek o kůži, ani jsem nevěděla že se dělá v tolika úpravách, tak až budete vybírat, třeba to pomůže.

http://vseokuzi.webnode.cz/pr…in-velurovych-kozesin-a-usni/

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.