Plot - zídka a ohláška?

Od: Datum: 26.04.15 12:06 odpovědí: 3 změna: 28.04.15 19:39

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat. Mezi domem a komunkací se nachází plocha, která je v mém vlastnictví a nyní slouží jako parkoviště.

Chtěli bychom si to nějak oplotit a vytoviřit si takový "dvorek". Někde jsem slyšel, že na zídku do určité výšky není potřeba ohláška. Je to pravda? Původně jsem chtěl postavit zídku cca 180 cm, aby bylo trochu soukromí vzhledem k tomu, že je to situováno do ulice, ale to mi na policii jednoznačně nepovolí, protože tam mám výjezd z nádvoří a bránilo by to výhledu na vozovku. Vyřešit bych to chtěl (i se sousedem) postavením nízké zídky cca 80 cm a za to vysázet thuje a zformovat je do tvaru zídky. Je to možné? jakou bych měl dodržet vzdálenost zídky od vozovky... Posílám nákres. Děkuji za odpovědi.Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: sos*
Datum: 26.04.15 12:36

Tu změnu ve stavebním zákoně si vykládá každý jinak.Ale protože by mělo být k novému plotu nějaké stanovisko sousedů, bude nejlepší dojít si za technikem na obec a tam se domluvit, popř. si nechat stavbu požehnat. Je lépe jednat s mocnými předem, než později napravovat nějaké opomenutí. Tady budou jen osobní názory a ty jsou vůči úřadu na dvě věci.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uska®
Datum: 26.04.15 13:40

Jelikož váš plot (pozemek) bude sousedit s komunikací, tak bez souhlasu SÚ žádný plot postavit nelze.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: adamwerner
Datum: 28.04.15 19:39

Ok, díky za odpovědi.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.