Dopouštěcí ventil kk

Od: Datum: 24.04.15 22:12 odpovědí: 5 změna: 25.04.15 14:03

Ahoj

dopoustel jsem v kotlu vodu,ale po uzavreni dopousteciho ventilu mi cca za pul dne stoupne tlak o 1bar.Ventil je urcite uzavren.Musel jsem sundat ten plast a udelat to klickem.Ventil byl zalehnuty.

Je tam tohle

http://www.dilynakotle.cz/dop…entil-vaillant-manualni_z960/

Diky za radu co stim

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: sos®
Datum: 25.04.15 06:18

Trochu nesrozumitelné - po dopouštění a uzavření ventilu logicky stoupne v systému tlak. A v čem je tedy problém?

Ohodnoceno: 0x

Datum: 25.04.15 06:42
Otázkou je, kolik % vody a jak teplé jsi dopustil, a do systému studeného či teplého. Pokud do studeného dopustíš studenou, po ohřátí voda zvětší svůj objem. Stoupne tlak. Fyzikální zákomy nepustí.,

Od: fbiswaz
Datum: 25.04.15 08:05

Dobry rano

do studeneho systemu dopoustim studenou vodu.Vzdy jsem mel v systemu 1bar,ale po 3letech mi to kleslo na 0,6bar.Dopustil jsem vodu na 1bar a cca po 12h mam v systemu 2,5baru.Zrejme propusti ventil.Ja se ptam jestli ten ventil jde opravit nebo musim koupit novy.Diky

Od: ben®
Datum: 25.04.15 08:23

Dobrý den, zdá se, že jste ten ventil dlouho nepoužil, tak je možné, že před ním byla ve vodě nějaká nečistota a nyní ventil nedoléhá. Zkusil bych ho několikrát otevřít a zase ho zavřít - třeba se to uvolní a bude ještě těsnit. Tlak potom snížíte odvzdušněním, resp. tu vodu trochu ze systému vypustíte. Zdravím!

Ohodnoceno: 2x

Od: fifalona
Datum: 25.04.15 14:03

Asi máte napumpováno málo vzduchu v expanzní nádrži.Když se voda po zahřátí topení nemá kde roztahovat/tedy do napumpovaného vzduchového měchu v nádrži/stoupne hodně tlak

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.