Odskočení omítky

Od: Datum: 24.04.15 14:15 odpovědí: 6 změna: 25.04.15 10:24

Dobrý den,

Potřeboval bych poradit, zda máte někdo stejnou zkušenost jako já.

Dělám kompletní rekonstrukci domu, v domě je podlahové vytápění, plus nová krytina, (dříve byli betonové tašky, dnes je nahozen plech, plus trámy zůstali staré).

V září se udělalo podlahové vytápění které je zalité anhydridem a někde přes zimu se teprve začali dělat přípravy na fajnové omítky.

Zhruba do února se prostě vše chystalo na fajnové, chlapi všude použili MKčko (osobně se v tom nevyznám co je co, za to se předem omlouvám).

V polovině února se začal teprve montovat kotel na podlahové vytápění. Takže skoro po půlce února se začalo topit. Jenomže barák byl totálně plný vody a jak vše začalo vysychat, tak ještě za mokra a v zimě se dělali fajnové. (štukovací omítka od Webra) Vše paráda, do té doby dokud barák nevyschnul. Po vyschnutí několik stěn normálně odskákalo od podkladu a popraskalo, když na to člověk poklepe tak je to duté. Což z toho plynne že se to musí kompletně okopat a znova. Ale jde o to že chlapi jsi to mají spravit a místo opravy slyším jen to, že to odskákalo a popraskalo jen z toho důvodu že jsem dal plechovou krytinu místo pálené tašky a barák teďka pracuje protože nemá stálou zátěž plus teďka když došlo na opravu popraskaných stěn, tak najednou to mají všeci doma taky popraskané :-D (maník přímo od webru řekl že je to na hov.. podkladem plus že se to dělalo v zimě a proto to odskákalo)

Takže by mě zajímal vcelku Váš názor co jsi o tom myslíte, zda je to tou krytinou nebo je to tím že před fajnovou to bylo vše napenetrované tak aby se neřeklo, plus že se to dělalo v zimě ještě když stěny byli mokré a netopilo se.

Předem děkuji za radu.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: jmlc®
Datum: 24.04.15 14:38
avatar

radu? znáte - omlátit a znovu...

Zdivo nebylo vyschlé a netopilo se - tj. dělat omítky v nulových teplotách na vlhké zdivo - to je prostě hloupost... Zedníci neměli dostatek zkušeností a umu...

doplněno 24.04.15 15:52:

http://www.weber-terranova.cz…ia/weber_mix_zdici_10_MPa.pdf

Teplota ovzduší při aplikaci musí být od +5 °C do +26 °C, teplota zdicích prvků nesmí klesnout pod +5 °C.

Jinak to nevidím - kdyby se tam topilo a bylo i přes noc nad +5°C, tak to mohlo vypadat jinak... stačí číst návody na pytli, když neumí udělat normální maltu rukama...

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 24.04.15 15:01
avatar

Něco bylo špatné-špatná práce,špatný materiál a co já vím co to by musel posoudit na místě NEZAUJATÝ a NEZÁVISLÝ odborník (ne od Weberu ,ne od dalšího prodejce-výrobce stav.hmot a ne známý od lidí co Vám to dělali! ),střechou a mrazem to dle mých zkušeností není.Ledaže by zbytečná penetrace zmrzla a na v podstatě led,by házeli jádrovou či natahovali štuk!

Běžně jsem házeli omítky-přes den kolem +5°C odešli jsme a za chvíli netopení po "padla" šla teplota pod 0 a nic se nedělo!Omítky drží dodnes,žádná reklamace na omítky!

doplněno 24.04.15 17:43:

Je sice hezké že píší zpracovatelnost a použití do +5°,ale praxe a zkušenosti jsou jiné! Proto zase píšu že mráz až tak nevadí!Spíše velké teplo!Pokud nebyla na zdi vrstva ledu,tak promrznutí při aplikace omítek či po by toto neměla udělat!

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 24.04.15 15:43
avatar

Zdravím,
těžko takhle soudit a vynášet rozhodnutí, ale střešní krytinou to rozhodně není...
Dovolím si tvrdit, že to je použtým materiálem (tím netvrdím, že je špatný) v kombinaci s nevhodným technologickým postupem a s podmínkami na stavbě.. Ony totiž tyhle moderní materiály se chovají zcela jinak než materiály klasické, dříve používané (obyčejné malty a štuky), a pokud se k tomu celkově nepřihlíží (ať už z nezkušenosti nebo přístupem "vždyť je to jedno" a "to je dobrý"), tak se to většinou někde projeví.
Můj soukromý tip je, že prostě omítka odmrzla, protože omítaná zeď byla plná vody a nově nahozená (natažená) omítka díky svému složení (rozdíl mezi starou omítkouvou maltou a tím novým materiálem) tu vodu v té zdi prostě uzavřela, ta tam následně zmrzla a omítka se odfoukla. Dříve se takhle chovaly omítky s větším množstvím cementu, tzv. vápenné tohle nikdy neudělaly, protože ta vápenná nechala unikat vodu ze zdi, cementová ne. A dnešní omítkové směsy jsou podobné spíš těm cementovým - uzavírají zeď a tím v ní i obsaženou vlhkost. Kdyby nedošlo k byť i jen částečnému promrznutí zdi (vody ve zdi), váš problém by nikdy nemohl nastat. Takže buďto se mělo topit nepřetržitě, aby zdi byly prohřáté a voda v nich nezmrzla a nebo se mělo s omítáním počkat na vyšší venkovní teplotu. Podotýkám, že to je můj soukromý názor a netvrdím, že nutně musí být zcela přesný.

Ohodnoceno: 4x
 
Od: axe
Datum: 24.04.15 17:51

Musím Vám dát za pravdu, říkáte to velice přesně.

Podlaha byla plná vody i zdi protože se jelo od piky, všude byli jen holé cihly. A všeci jak měli čas, tak se začalo vše dělat až někde v zimě a jak říkáte tak zdi byli plné vody a pak po dlouhé době dorazil ten zázračný kotel a než se začalo topit tak oni hned v ten moment šli dělat fajnové (alias Weber štuková omítka - http://www.levnestavebniny.cz/stukova-omitka-weberdur-stuk-in-.7685/) a bohužel voda nejspíše přimrzla a pak fajnová odskákala a nadělalo to praskliny, protože když na to zatlačíte tak se to prohýbá :D to je otázka času kdy to spadne. Takže jsi v nejbližší době se to musí spravit, jenomže chlapci ušatí nemají zájem a mají jen výmluvy. :-D Což je ještě lepší. Jednoduše je to jak říkáte vy. A co se týká penetráku tak to nebyla žádná hitparáda, víceméně samá voda a penetrák skoro nikde.

Od: axe
Datum: 24.04.15 19:20

Jinak Vám všem děkuji ještě jednou za pomoc. Aspoň teď vím že to co vykládají jsou jen výmluvy nic jiného.*smich*

Od: moula*
Datum: 25.04.15 10:24

Čím to je bych nespekuloval. Podstatný je výsledek - s podkladem nesoudržné omítky: Tedy reklamovat, žádat udělat řádně a teprve až potom platit ! Nebavit se s chlapama, ale žádat po zodpovědném šéfovi zhotovitele, nejlépe písemně !

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.