Eternitová střecha

Od: Datum: 23.04.15 21:25 odpovědí: 3 změna: 24.04.15 06:10

Ze staré eternitové krytiny se uvolňují škodlivá vlákna azbestu. Pokud se voda s takovéto střechy používá na zalévání je to škodlivé, nebo se ta nanovlákna na něco vážou? Pokud se takováto střecha natře vyřeší se problém její škodlivosti?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: moto®
Datum: 23.04.15 22:01
avatar

Eternit není jedovatý, pokud je jeho prach splaven vodou a když se případně touto se zálévá, tak není důvod, aby se tím otrávily rostliny nějakou škodlivinou, prakticky to je přírodní minerál. Prokázalo se ovšem, že škodlivý je jeho prach, tedy mikročástice které se mohou usazovat v plících a mít karcinogenní účinky.
Pokud se nějakým nátěrem zabrání, aby se z eternitu prášilo, tak je jeho nebezpečnost eliminována.
Samozřejmě je další otázka, jakým nátěrem, to je ovšem již technický problém.

Můj názor je, že je správné, aby se nebezpečí z používání etrenitu čelilo a azbest, ze kterého se vyrábí se nahrazoval jinými materiály, na druhé straně ale vypuhla jistá hysterie a z té těží firmy zabývající se likvidaci asbestu k nepřiměřeným ziskům z přehnaných akcí. S eternitem se zachází jako by byl nějaký jed.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: luha®
Datum: 23.04.15 22:19

Můžete střechu natřít slunečnicovým olejem. Za několik dní vyschne a zafixuje vlákna. Aplikace stojí pár korun a nátěr vodu neznehodnotí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bruk600*
Datum: 24.04.15 06:10

Dobý den, střecha je stará a na povrchu je přírodními procesy vytvořena jakási "krusta" a tak se azbest uvolňovat nebude.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.