Měřáky na topení

Od: Datum: 23.04.15 10:08 odpovědí: 4 změna: 24.04.15 08:26
avatar

Dobrý den, chtěla bych se zeptat na způsob zjištění aktuální hodnoty spotřeby tepla na radiátorech. Dříve při odečtech jsem dostala potvrzení o stavu aktuální hodnoty za rok a nyní máme měřáky na dálkové odečty. Jak se dozvím hodnoty spotřeby, dostanu potvrzení? Děkuji předem za odpověď.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: buss
Datum: 23.04.15 10:18

Jaké měřáky máte na mysli? Dostanete to co dřív, vyúčtování, včetně odečtených hodnot. My ho už máme. Proč se neptáte SVJ či družstva, či toho kdo provedl odečet? Měřáky nemají displej? Ale tam jsou nic neříkající čísílka.

doplněno 23.04.15 14:08:

Ježííšku džoržio, ano DOSTANETE, dokonce musíte dostat! Nebo budete odebírat teplo a faktura, doklad nic? Oslovte ..nevím, jste SVJ, družstvo.. ať vám to vysvětlí. Je stanoveno, do kdy musíte vyúčtování dostat a do kdy případný přeplatek dostat zpět. Kdysi dostali okamžitě? Ále... je na to norma, ta říkala (možná je změna), že musí! vyúčtovat do konce dubna! Počtěte si v normách týkajících se vašeho domu. Počkejte do 30.04.

doplněno 23.04.15 14:12:

Kdo vám dělá odečet, vyúčtování tepla musíte vědět vy! Zde Ista Individuální rozúčtovíní) a ta odešle správci a ten přiloží k vyúčtování za minuý rok. Můžete reklamovat!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.04.15 12:50
avatar

Měřáky máme I-RTN DOPRIMO III rádio. U původních prováděných odpočtů jsme okamžitě dostali potvrzení, ale nyní, když se budou odečty dálkově, dostaneme potvrzení?

Datum: 23.04.15 14:10
avatar

potvrzení nedostanete, údaje získáte až s vyúčtováním; pokud máte podobný, pak si můžete zjistit aktuální hodnotu k danému datu a také další údaj ke dni odečtu (věšinou je nastaven 31.prosinec)

http://www.irtn.cz/smycky/ISTA/smycka%20navod%20DOPRIMO%20III.pdf

právě že dálkový odečet má snížit náklady organizace, která dělá odpočty a také vyúčtování - není závislá na přítomnosti osob v daném bytě, odečty jsou mnohem rychlejší, tím odečtový pracovník obslouží více bytů, atd...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.04.15 08:26
avatar

Pokud máte měřáky s dálkovým odečtem,je obvykle firma,nebo organizace která odečty registruje,zaregistrována na internetu a na základě hesla tam odečet vašeho měřáku najdete.Samotná úroveň udečtu neříká nic o platbě,tu určí až správce po redukci koeficienty z celkové spotřeby tepla na patě celého domu.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.