Jaké lišty k parketám

Od: Datum: 23.04.15 05:11 odpovědí: 5 změna: 23.04.15 19:37

Dobrý den všem,

máme vybroušené parkety, z kterých jsme odstranili staré lišty. Chceme si pořídit lišty nové, jenže v některých místech je mezi parketou a zdí mezera cca3 cm a lišty, které mají vy OBI, Baumaxu atd., tuto mezeru nezakryjí. Nechci lišty z masivu, ráda bych pořídila lišty, do kterých jdou schovat kabely, tedy lastové- zaklapávací.Prosím o vaše nápady či zkušenosti.

Předem děkuji za odpovědi.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.04.15 07:50
avatar

Dobrý den,i v druhém bytě jsme ty původní lišty vytahali a dali nové.Spáry byly místy taky tak široké,ale pokaždé to lišta zakryla.Máme"nacvakávací",ale lepíme je,někde hřebíčkama...Takže jsem si sklon lišty určili sami a kabely se taky vešly.Jestli to u Vás jinak nejde a na některých místech bude po přidělání lišt "díra" vyplnila bych mezery spárovacím parketovým tmelem.Pokud máte ty 3cm mezery po celé délce pokoje,tak to už by chtělo,ty hrany parket vystužit-ohraničit neprofilovanou lištou ve stejné výšce jako parkety a vše zatmelit.a pak na to lišty.Prostě ten kousek podlahy dodělat

Ohodnoceno: 2x
 
Od: ben®
Datum: 23.04.15 07:59
avatar

Dobrý den, podívejte se viz odkaz a tam si snad (správně) vyberete. Zdravím!

http://www.shopelektro.cz/ulozny-material/listy-a-kanaly

doplněno 23.04.15 09:07:

Nemáte zač.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 23.04.15 08:51

Děkuji za odověď.;)

Od: kono
Datum: 23.04.15 19:31

Prosím o vaše nápady či zkušenosti.

Tak zkušenost. K dřevěné podlaze se plastové lišty nehodí.

Nikdy mě nenapadlo nabídnout zákazníkovi k masivní podlaze plastové lišty. Chcete za lištu založit kabel? (TV; internet; repro) Zajdete do truhlárny a dejte si udělat profilovanou lištu dle potřeby, aby se tam dal založit potřebný kabel. Vím, že je to o ceně, ale finální pohled bude ladit oku.

např.: http://podlahove-listy.com/11-podlahove-listy-drevene

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 23.04.15 19:37
avatar

Krásnou parketovou podlahu plastovejma lištama úplně zazdíš. Navíc, když ty plastový lišty jsou úzký. Úzkou lištu nenaklepeš aby byla širší. Pár lišt tě snad finančně nezrujnuje, nech si je v nejbližší truhlárně udělat, to je práce na chvilku. Udělají ti je širší, aby se vše schovalo a když máš 3 cm mezeru, tak tam schováš snad dost kabelů, ne? Navíc není problém do lišty zezadu udělat buď větší fázku nebo falc kam se taky dá schovat dost kabelů.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.