Čištění odpadu dřezu

Od: Datum: 22.04.15 07:53 odpovědí: 6 změna: 22.04.15 17:43

doporučili mi Stura Facile (Madet) - lil jsem to přímo do odpadu, až za sifon.

je mi divný, že pak to harmonikovitý tenký potrubí bylo hodně teplý - to ta sírová kyselina asi tak vaří nečistoty? dík.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 22.04.15 08:16
avatar

Dobrý den, ano, je to normální - probíhá tam chemická reakce a při ní vzniká teplo. Vy tam máte asi tu flexibilní hadici (harmoniku) a potom si ji dobře prohlédněte, jestli v ní nebude otvor. Mně ji takto při čištění "prožral" přípravek Golem, ale novodur nepoškodil. Zdravím!

doplněno 22.04.15 08:37:

Nemáte zač. Louh jsem nezkoušel, ale používá se k tomuto také. Někdy stačí soda + ocet a nechat působit třeba přes noc. A někdy pomůže až instalatér s tím čistícím "pérem".

Ohodnoceno: 3x
 
Od: kyselinou
Datum: 22.04.15 08:28

Ano, harmoniku prohlédnu, moc díky!

Táta mi teď říkal, že je lepší louh (hydroxid), ten se dá lít rovnou do dřezu, bez nutnosti odpojovat sifon.

I já zdravím!

doplněno 22.04.15 08:53:

I já si myslím, že instalaterovo péro je až poslední možnost:)

Od: paw®
Datum: 22.04.15 08:39

Lepsi je hydroxid. Nasypete granule a zalejete vrelou vodou. V odpadu propbehne proces zmydelneni (z tuku se s hydroxidem vytvori "mydlo"). Veskere odpady by tomuto mely odolat. Jinak v obchode se shanejte po hydroxidu sodnem. KKrtek golem a dalsi pripravky maji uplne stejne slozeni, jen jslou diky znacce drazsi.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 22.04.15 13:52
avatar

Louh je super, lžíci granulí do dřezu, zaleji 1/4 l horké (vařící) vody, bacha na obličej rád to stříká gejzír, nechám půl hodiny a pustím studenou vodu (chvíli). To "harmonikové"potrubí je opravdu horké ale za několik let co to asi 4x za rok udělám se nic nestalo. Nevím jak to máte vy ale u nás v paneláku je ten odpad nějak s koupelnou a tak mi jednou ta špína tekla do vany, proto dnes když to dělám, dělám koupelnu (umyvadlo +vana) a dřez zároveň. Někdy tomu ještě pomůžu zvonem.

doplněno 22.04.15 18:38:

Humbucker olej bych do dřezu nikdy nevylila, pečlivě zcedím (na chalupě se pak natře plot nebo vrata) a stále ho máme málo.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 22.04.15 17:33

Ahoj. Pro tenhle případ, kdy se v domácnosti vylévají tuky-sádla do dřezu a odpadní potrubí nemá zrovna nejlepší spád a průměr trubek, se doporučuje, teda já to doporučuju, jednou za týden napustit dřez horkou vodou a tu pak vypustit. Teplou vodou pak dojde k roztavení tuku a jeho odplavení do širších potrubí. Nejlépe až do těch svislých odpadních. V některých městech ty tuky a oleje odebírají od občanů sběrným systémem. Kolik to asi využívá lidí?

Ohodnoceno: 1x
 
Od: jmlc®
Datum: 22.04.15 17:43
avatar

nejlepší a nejkvalitnější vyčištění je zvonem - až když zvon nepomůže, řeším chemii...

Chemie je jen na vodní kámen - sajrajt se musí do kanálu prorazit nebo vyčistit ručně (demontovat a omýt sifon).

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.