Výroba nebo koupě dětské postýlky?

Od: Datum: 21.04.15 08:09 odpovědí: 4 změna: 21.04.15 19:45

Ahoj,

už třetí měsíc nosím mimčo a pomalu se začínáme s přítelem dívat po dětských postýlkách. :)

Nemáte někdo zkušenosti s výběrem nebo dokonce s vlastní výrobou postýlek? Chtěla bych něco do provence stylu.

Docela se mi líbí tato: http://www.nabyteknet.cz/dets…carlett-buk-st-bok-bila.html.

Nemáte představu na kolik by vyšla podobná postýlka vyrobená na míru, nebo kde by se dal sehnat vhodný materiál na výrobu postýlek, že bych zapřáhla přítele? :)

Děkuji za odpověď Kačka


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.04.15 08:25
avatar

S výrobou postýlek zkušenosti mám. Proto můžu říct, že to není až tak jednoduché, jak by se mohlo zdát, zejména pro někoho, kdo nemá k dispozici truhlářskou dílnu. Jde o to, že tento nábytek musí být zejména bezpečný - takže žádné ostré hrany, rozteč šprušlí musí být taková, aby tam bejby nemohlo vrazit hlavu atd. - je toho poměrně dost. K materiálu - určitě masiv, ale něco tvrdého, protože měkké dřevo - SM, BO a pod, děti dokáží ohlodávat a vznikají tím ostré třísky. Takže z toho vychází DB, BK. Přičemž oboje je dostupné, ovšem tradičnější je ten buk. Rošt jsem dělal výškově stavitelný, ten už byl smrkový ( pod matračkou jej neohlodají) na tom už nic složitého není. Samozřejmě - je možné oměřit a obšlehnout nějakou už hotovou postýlku, ale i tak je výroba spíše pro zkušenějšího kutila.

Dnes už není problém vybrat si v obchodě, když se vyhnete šuntokrámům typu Ikea, Jysk a pod, tak máte reálnou šanci na slušný výrobek.

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 21.04.15 08:33
avatar

Přítele bych zapřáhla hlavně po porodu...:-D no fakt, na trhu je plno krásných postýlek, s těmi různými styly se taky v posledních letech roztrh pytel... jestli k tomu on sám neinklinuje ve smyslu "svému prvnímu dítěti vyrobím postýlku vlastní rukou", tak proč?

Jinak bych ale hleděla hlavně na funkčnost, až budete mít na míru vyrobenou postýlku v jakémkoliv stylu, která se nedá polohovat, tak budete skučet, až budete ročního prcka zvedat z postýlky xkrát sem a tam.

Ten odkaz není funkční, tak nevím, co jste vybírala, ale dejte pozor na to, aby nebyla postýlka malá - známí si koupili taky takovou "stylovou" postýlku, spíš kolíbku, pak měli cvaldu, co se jim tam v 6 měsících sotva vešel, o nějakém volném pohybu později, když dítě začíná lézt, nemohla být ani řeč. Dost se jim tam navztekal. Zrovna tak kočárky, dělají se dneska tak maličké (korbičky), že se nemůžete dočkat toho, až dítě bude moct sedět ve sporťáku. Když vidím, jak si to mrně při spaní pomalu ani nemůže dát ručičky do pěstiček kolem hlavy (prý znak toho, že je dítě spokojené :-D), tak je mi úzko.

doplněno 21.04.15 09:11:

No, já bych ho do toho nenutila (ani potají), ale to už je na Vás.

A o té výrobě (úskalích) píše hezky promon nahoře.

Pokud budete kupovat, určitě ne jen po internetu, chce to postýlku vidět a osahat si. Vyzkoušet si (dopředu promyslet!), co všechno bude potřeba s ní dělat (hýbat - kolečka? rozkládání? polohování? velikost - do kdy ji dítě bude mít?) a tak. No, na výběru kočáru se toho asi dá zkazit víc...

Ohodnoceno: 2x
 
Od: kacka1913
Datum: 21.04.15 09:02

Děkuju za opdověď :) do odkazu se dostala tečka na konci, když ji umažeš tak postýlku uvidíš.

Zkusím se inspirovat a nabudit přítele, aby ji chtěl sám vyrobit. U rodičů má malou dílnu s nějakým nářadím, tak snad to zvládne. Má na to ještě celkem dost času 0:), každopádně nakonec se dá vždycky sehnat v obchodě.

Datum: 21.04.15 19:45

Tak pokud má přítel čas, šikovné ruce a nějaké to nářadí, tak bych jí taky radši udělal než za to dát 7tis :)

Materiál bude počítám maximálně do 2tis.

nebo ji prostě koupit jine a bude stát ještě méně...

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.