Dostupnost hypotéky

Od: Datum: 19.04.15 13:19 odpovědí: 2 změna: 24.04.15 14:39

Dobrý den, chci se zeptat jestli je možné dostat hypotéku bezprostředně po ukončení insolvence. Podal jsem na sebe návrh na insolvenci a navrhl jsem soudu uspokojit věřitele z prodeje bytu, který jsem zdědil. Oddlužení mi soud povolil a příští týden se podepíše kupní smlouva na byt. Tím získá insolvenční správce peníze a může poplatit věřitele. Rád bych se Vás zeptal,až bude vše skončeno a zaplaceno mohu žádat o hypotéku? Rád bych si s přítelkyní pořídil malý domeček. Má smysl vůbec o hypotéku u banky žádat?

Děkuji za odpověď,

Jakub Kubelka

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 19.04.15 14:10

To vždy záleží na konkrétní bance. V podstatě je musíte přesvědčit, že vám mohou půjčit. Pokud ale nemáte zajímavý příjem, nebo nemáte něco, co byste dal bance do zástavy, tak tomu moc nadějí nedávám. Pokud se nepletu, tak v insolvenčním rejstříku budete dalších 5 let, což se bankám moc líbit nebude.

Ohodnoceno: 0x

Od: davidvozak
Datum: 24.04.15 14:39

Dobrý den.

Po ukončení oddlužení po právní stránce nic nebrání tomu, abyste si vzal jakýkoli úvěr či jiný závazek. Vždy ale bude záležet na tom, zda Vám jej věřitel bude chtít poskytnout. A toto rozhodnutí bude záležet výhradně na něm.

Osobně se domnívám, že Vaše situace nebude jednoduchá, nicméně postupem častu se bude počet subjektů ochotných poskytnout úvěr i osobě po oddlužení zvyšovat. Přece jen náš trh s půjčkami není nekonečný ani příliš veliký.

Doporučuji ale pečlivě volit i mezi nabídkami věřitelů, zejména z oblasti nebankovních subjektů.

Hezký den JUDr. David Vozák

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.