Renovace vnitřních betonových schodů

Od: Datum: 18.04.15 15:21 odpovědí: 3 změna: 18.04.15 22:00

Zdravím, koupili jsme starší dům, který renovujeme.Do patra vedou betonové schody na kterých bylo nalepené linoleum.Manžel ho strhnul a na schodech zůstaly zbytky lepidla, je suché místy se odlupuje. Jak toto lepidlo odstranit? Navíc mají schody různou hloubku a výšku , jak je nejlépe a ekonomicky zrenovovat? Přikládám foto stavu schodů.Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 18.04.15 17:26
avatar

Dobrý den, to lepidlo byl asi Alkaprén. Možná by bylo hezké udělat tam schody dřevěné.

Tedy, lepidlo neřešit a vše zakrýt dřevěnými stupni o stejné výšce (dle toho nejvyššího).

Další možnost by byla asi dlažba a obložení (s vyrovnáním rozdílu). Pokud to má dobře vypadat (a jsou potřebné finance), tak by to měl raději udělat řemeslník. Zdravím!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.04.15 18:02

Tak lepidlo by mělo jít odstranit horkovzdušnou pistolí a špachtlí.Nejlevnější bude zase to lino nebo koberec poté dlažba a nejdráž vyjde to dřevo

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.04.15 22:00
avatar

Je pravda, že obklad dřevem vyjde nejdráže. Má to i nějaký výhody a pokud se s tím nepočítalo už při betonování, tak to má i jedno obrovskou, takřka neodstranitelnou nevýhodu.

Pokud je vybetonovaný každý stupeň jinak, dá se to dřevem vyladit na +- 1 mm.

Ovšem, pokud to není vybetonovaný tak jak je potřeba, tak bude dole první stupeň vysoký a nahoře poslední stupeň bude nízký. Po čase se na to dá jakž takž zvyknout, ale je to prostě špatně a každej kdo to netuší, tak si rozbije papulu.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.