Indukční podložka a plynový vařič?

Od: Datum: 18.04.15 10:49 odpovědí: 4 změna: 18.04.15 13:30

Zdravím. Na mém plynovém šporáku mám starou kovovou podložku,která již není vzhledově pěkná. Nedávno jsem našel na internetu tzv. podložku na indukční vařiče. A tak mě napadlo, že bych ji mohl dát na ten můj šporák místo té mé staré. Ale bohužel nevím z jakého materiálu je. Vypadá to na nerez ale nejsem si jistý. Nevíte to někdo? Šla by použít na plynový hořák? Díky.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: 111®
Datum: 18.04.15 10:52

a nestačilo by tu původní přejet flexkou?

Ohodnoceno: 0x

Datum: 18.04.15 13:30

To by asi stačilo ale časem to bude zase vypadat hrozně... Ale díky všem za rady.

Datum: 18.04.15 10:54
Zdravím, indukční podložka je magnetická, a je k tomu, aby spojila indukční vařič s neindukcnim nádobím, měla by tedy přijít na indukční vařič. Jak to bude fungovat s plynem, si netroufám odhadovat, na jednu stranu rozvádí teplo, ale jak podložka snese přímý kontakt s plynen, nevím.
Ohodnoceno: 0x

Datum: 18.04.15 11:08

Podložky pod hrnce na plynové variče sú z liatiny,aby sa nekrivili.Tú magnetickú môžete kľudne použiť čo sa týka ohrevu,no či nedôjde k jej deformácii sa ukáže len pri používaní na plynovom horáku vplyvom teploty plameňa.

Ohodnoceno: 1x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.