Čím zadělat díry v kachličkách?

Od: Datum: 18.04.15 09:01 odpovědí: 6 změna: 18.04.15 10:46

Dobrý den,

chtěl bych se poradit čím zadělat díry v kachličkách v koupelně? Tmelem?

Jde mi o to, že tam nebudu nic dávat, měl to navrtané původní majitel.

Poté se chci zeptat, hmoždinky jsou ve vnitř přilepené lepidlem, aby držely, čím je zahloubit? Nemaptrně trčí,nejde to už ani oříznout nožem a kdybych to zadělával třeba tím tmelem bude tam výstupek což nechci, šlo by to lehce převrtat?

Děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.04.15 09:03

Sádrou, nebo co zkusit někde vyhledat tuto kachličku a koupit ji novou?

Ohodnoceno: 0x

Datum: 18.04.15 10:06

Sádra nasákne vlhkost a rozdrolí se.

Hmoždinku odvrtat a vyplnit běžnou spárovací hmotou na obklady. Takhle malé množství bych asi zkusil domluvit s nějakým obkladačem, aby mi odsypal pár lžic do sáčku.

Ohodnoceno: 3x

Od: goldon
Datum: 18.04.15 10:10

Dobře díky,

co vyplnit bílým akrilovým tmelem? Vydrží to? Nebo sehnat tu spárovačku?

Děkuji

Od: ben®
Datum: 18.04.15 10:17

Dobrý den, hmoždinku odříznete i ostrým nožem, ale řez veďte šikmo - hrotem do středu hmoždinky a po jejím obvodu. Tím vznikne otvor "do trychtýře" a pod úroveň kachlíku. Já jsem vyplňoval také sádrou (s cementem - aby to nebylo tak bílé). Drží to již léta. Ovšem, použít se dá i něco jiného. Zdravím!

Ohodnoceno: 2x

Datum: 18.04.15 10:25

Tmel v takovém objemu bude pružný, což asi není účelem. Navíc běžný akryl není na keramiku, to by musel být tuším speciální siliko-akrylový tmel. Pokud to chcete pořádně, sežeňte spárovačku.

Je možné, že existují i jiné cesty, třeba někdo poradí jiný materiál, já bych to udělal spárovačkou, která je na to dělaná.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 18.04.15 10:46

A čo tak hmoždinku vyrezať a na dieru nalepiť niejaký ozdobný dekor z keramiky? Dieru zaplníte aj cementom,šedým alebo bielým.

Ohodnoceno: 1x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.