Soused pere každou noc

Od: Datum: 17.04.15 23:00 odpovědí: 20 změna: 28.05.15 05:20

bydlýme v řadovém domě ve společné zdi se sousedem vede naše vodovodní potrubý tento soused dva dospělý lidé-pere každou noc celou noc a i každý den celý den já mám velké podezření že je napojen na toto naše potrubý co vede ve společné zdi máme velkou spotřebu vody i pracovník vodáren co chodí sepisovat vodu- řekl vy máte nějakou velkou spotřebu jít na vodárny a ohlásit to to se múžem rovnou odstěhovat codělat-nevím mlčet aplatit nebo si stěžovat a chodit kanálem nebo se odstěhovat

doplněno 18.04.15 23:57:

samozřejmě máme svúj vodoměr soused má svoji studnu tak se má na co vymluvit že má malou spotřebu mám zjištěno že se dá napojit voda bez zastavení vody =co pořát peretaky nevím když je doma zastavím vodu po hodině pustím tak teče voda když není doma tak po zastavení a znovu puštění neteče naše rodina tu dobu netočí kam teče nevím už zase běží pračka


doplněno 23.04.15 22:07:

Ke své otázce doplnuji.Od vodoměru vedou dvě větve potrubí.Jedno vede vnitřkem domu -na tu soused nemůže-to je vpořádku,ale druhá větev vede touto společnou zdí -o tu se jedná-.Na toto potrubí máme napojené umyvadlo a wc.Nechali jame si udělat na toto potrubí zavírací kohout ,Když kohout zavřu apotom otevřu,tak wc natéká

když je soused doma.Když není doma tak wc nenatéká Mohl by protékat wc ,no ale to by potom natékal při každém zastavením a puštěním.


doplněno 27.05.15 22:51:

Musím napsat jak to dopadlo-jestli to někoho zajímá.Protože nám tímto potrubím natékal jen jeden ze dvou záchodů,tak jsme přeřízli potrubí a nalévám nádržku kýblem Stejně

budeme dělat co nejdříve nové rozvody ,tak to potrubí povedem po povrchu ne zdí,aby se náhodou situace neopakovala.Ještě jsem zapoměla dodat ,že nám klesla spotřeba vody...


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.04.15 23:02
avatar

Nechtě prověřit pracovníkem vodáren, dejte to jako reklamaci. A proč chodit kanálem, to by snad měl ten soused, pokud krade.

Ohodnoceno: 4x
 
Od: ben®
Datum: 17.04.15 23:05
avatar

Dobrý den, máte vlastní vodoměr? Asi ano. Tak ve svém bytě nepouštějte vodu a běžte se podívat na vodoměr, jestli se otáčí. Případně zavřete (svůj) hlavní přívod vody a soused si nevypere. Až něco zjistíte, tak můžete konat. Zdravím!

P.S. Nebo si stav vodoměru zapište a podívejte se na případný rozdíl ráno

Ohodnoceno: 9x
 
Datum: 18.04.15 06:52
avatar

Udělala bych to přesně tak. Zastavila bych svůj hlavní přívod vody.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: laso69
Datum: 18.04.15 08:56

Nevím jakým způsobem by se připojil na vás, většinou je vodoměr v bytě a odečítá odběr vody. Pochybuju že by soused navrtal a napojil se na vaše potrubí i kdyby vedlo ve společné zdi. A taky by mě zajímalo, co může prát 24 hodin každý den.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bbbb
Datum: 18.04.15 09:09

Třeba má načerno prádelnu*smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.04.15 09:19

Dobré dopoledne, já si myslím, že tady dost rádců zbytečně spekuluje a jitří tak případné napětí. Pokud máte svůj vodoměr, který je hlavní pro odečty pracovníků vodáren, tak není nic jednodušího, než v době, kdy soused pořád údajně pere či co dělá, ( možná že vyrábí třeba pálenku, to mu musí skutečně téci voda někdy i celý den), podívejte se na svůj vodoměr - pokud se ani nehne, tak máte zbytečné obavy a spíše musíte šetřit ! V opačném případě, však musíte jednat a záležitost oznámit .. Raději všechno 2 x ověřte, než to případně oznámíte.. a nejlepším řešením by pak bylo, když tedy soused pořád "pere", zavolat "oprávněného vodaře", aby vše viděl na vlastní oči, protože pak se důkazy špatně dohání...

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 18.04.15 13:33
avatar

Presne tak, udelala bych to same co Ben pise..

Ohodnoceno: 2x
 
Od: mp*
Datum: 19.04.15 00:06

Ještě než jsem si přečetl tuto odpověď, tak přesně tak bych to napsal. Jak jednoduché, jak účinné.

doplněno 19.04.15 00:08:

Myslím, co napsal Ben.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 18.04.15 14:23

No když ani nevíte, jestli máte společný, samostatný vodoměr a píšete hned kudy chodit. Pátrejte a nepodezřívejte.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: jirkazxc
Datum: 18.04.15 15:50

Možná pere na nějaký tichý nebo úsporný režim, při kterém se pere mnohem déle a spotřebuje se méně vody či elektřiny a lépe se prádlo vypere. Dá se nastavit i čas, kdy pračka dopere.

Nevýhodou je, že když při praní praskne hadice, tak u toho nejste a škoda je mnohem větší.

Může být i vadný vodomer.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.04.15 06:41
avatar

Ještě mě napadlo: víte naprosto jistě, že soused pere? V koupelně také slyšívám sousedovu pračku. Je pravdou, že jen někdy, většinou v noci. Zdálo se mi to podivné, tak jsem se zeptala. Nene, není to pračka, ale nový kotel. Ale proč je slyšet jen někdy, hlavně v noci, to je záhadou. :-D Jasněže vím, že je v noci větší ticho a větší zima, takže zapíná a je slyšet jinak. Ale přesto.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: honzajs122
Datum: 21.04.15 07:45

Třeba pere proto, že má tzv."noční proud" čili zvýhodněnou sazbu el.energie a ta je především večer...
Zkuste, prosím, používat aspoň velká písmena ve větácha interpunkční znaménka, aspoň tečky. Líp se to pak čte ..

Jesliže pere celou noc a celý den, počítejme 60 l na jedno praní, cyklus trvá cca. hodinu a půl, tj. 16 cyklů za den, 16x60= 960l vody x 70 Kč (1m3 vodné stočné) = 70 Kč denně * 365 = 25 550 Kč za rok...no to asi ne...(prosím, neberte ten výpočet příliš vážně).

Zřejmě bych se přiklonil k tomu, že slyšíte kotel nebo ledničku ...mají podobný zvukový proje, až na to ždímání

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.04.15 09:33

Zajímalo by mne k jakému výsledku jste se dopátrali. Za mne - pouze to co již tu bylo řečeno. Zavřít spotřebiče/ včetně roháčku u WC aby neprotékalo/ a zjistit na vodoměru, zdali dochází k průtoku vody. Pokud ano jsou dvě možnosti - sousedův černý odběr nebo netěsnost potrubí a voda odtéká do zdi, základu,...

Ne zcela rozumím poslednímu odstavci ...když je doma zastavím vodu po hodině pustím tak teče voda když není doma tak po zastavení a znovu puštění neteče naše rodina tu dobu netočí kam teče nevím už zase běží pračka

IvanHorseman

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.04.15 05:17
avatar
Nechápu doplnění tazatele z 23.4.
Co má společného přítomnost souseda doma s "natékáním" vody do WC?!
Proč nenapíšete jasně : ZAVŘEL JSEM KOHOUT NA VODU na celou noc.. Soused PRAL/NEPRAL dále celou noc.
NEBO odpovězte jasně: ZMĚNÍ SE stav vodoměru i když ve VAŠEM BYTĚ neodebíráte počas "praní souseda" vodu? Ano či ne?!
A pište jednoduché věty! Krátké. Např. Zavřel jsem uzávěr vody o 20.00. Opsal jsem si stav vodoměru. Otevřel jsem ráno o 06.00. Soused celou noc pral. Vodoměr ukázal nulovou spotřebu.
Jinak je Vaše opisování stavu zmatené.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: hospoda
Datum: 24.04.15 21:16

mudrci--- jestli vás moje psaní štve nebo vadí ---tak jej nečtěte.Vždyt vás nikdo nenutí.Vy jste určitě ve všem dokonalý.

Datum: 24.04.15 21:24
avatar

jen se nedurdi... ty potřebuješ poradit. tak se podle toho chovej...

němému dítěti ani vlastní matka nerozumí...

doplněno 25.04.15 05:38: Hned na začátku jsi dostal rozumnou radu od bena. Potom další použitelné rady.
Ovšem tvoje doplnění či odpovědi nedávají smxmsl, jsou nesrozumitelné. To jsme konstatovali písemně dva. A mnozí další si jo jen pomysleli a nechali to tak.
A když požádám o jasnou formulaci potřebných informací, pošleš výčitku.
Na svojí škodu.
Zkusíš ještě jednou napsat relevantní informace a výsledky pozorování?
My mudrci máme zřejmě více zkušenosti než ty. Společně to dáme... Pokud budeš spolupracovat!
doplněno 25.04.15 05:41: smxmsl = smysl
Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: ben®
Datum: 25.04.15 07:58
avatar

Dobrý den, kolega má pravdu a musím se ho zastat. Vy jste žádal radu, dostal jste jich hned několik a žádnou vyloženě špatnou. Ale, očekává se, že se podle těch rad nějak zařídíte a že něco (smysluplného) uděláte pro zjištění svého podezření z černého odběru vody. Jenže Vaše další informace jsou zmatečné. Slovo mudrc není urážka, ale zřejmě máte pocit, že někdo chytřejší z Vás dělá blbce - myslím, že to už není ani třeba. A kolega má pravdu i v tom, že jsem zatím mlčel a jen sledoval Vaše počínání (a myslel si své). Komu není rady, tomu není pomoci. Zdravím!

doplněno 25.04.15 08:13:

bimbam - no, vidíte, jak je to jednoduché a přesto jsou lidé, kteří to nepochopí (ani, když to mají zde písemně a několikrát).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.04.15 08:09
avatar

Nedá mi to a musím přidat svůj názor, i když se u těchto praktických a "technických" otázek většinou nezapojuji.

Vykoupala bych celou rodinu, navařila litry čaje a velký hrnec polévky, zalila všechny kytky, napustila plnou vanu a mnoho kbelíků, abych měla rezervní vodu na spláchnutí WC a bězné omytí, a zastavila vodu. Ne na jednu hodinu, ale minimálně na celý den.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ruze®
Datum: 25.04.15 08:29
avatar

Mezi 22-6 hod. ranní=Noční klid. Pokuď vám vadí hluk pračky,tak to řešte,volejte Policii třeba každou noc. Pár napomenutí,pak pokuty za rušení nočního klidu,ono ho to praní v noci pak přejde.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.05.15 05:20
avatar
Jsme rádi, že Vám klesla spotřeba vody.
A co, soused pere i nadále celou noc?
Takže teď máte doma i posilovnu, zvedáte těžké kýble a utíráte rozlitou vodu.
Také řešení. Moudré...
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.