Protok o předání stavby

Od: Datum: 17.04.15 21:33 odpovědí: 9 změna: 23.04.15 21:54

Potřebuji protokol o předání stavby a firma která nám to stavěla neexistuje,jak postupovat když nemáme protokoly o stavbě,

Dokončovali jsme stavbu sami,veškeré revize máme ale stavební úřad chce protokol o předání stavby.

Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.04.15 15:25

je to nesmysl,tisice lidi si stavbu stavelo svepomoci a tudiz by nesmeli bydlet.problem je v novem zakone,ktery dava urednikum pomerne volnou ruku v tom co muzou a nemusi pozadovat.ted vas ceka souboj s blbosti,ale drzim palce,nelze nevyhrat.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uska®
Datum: 18.04.15 16:05

Blbost to není. Pokud lidé staví svépomocně, musí nahlásit jméno stavebního dozoru. Toto odpadá, když staví firma. Jak z toho ven? Není nějaký nástupce firmy? Sehnat si dodatečně st. dozor, ale kdo se vám podepíše za stavbu, kterou neviděl?

doplněno 18.04.15 21:16:

Stavební dozor je uveden hned při vydání st. povolení. Pokud je jako zhotovitel u st. povolení uvedena firma, neuvádí se st. dozor, ale vyžaduje se protokol o předání stavby.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 18.04.15 20:10

protokol o predani stavby chteji.to vam jako stavebni dozor preda stavbu?pokud vim stavby predava zhotovitel a pokud je svepomoci,tak si nebude predavat stavbu sam sobe.my dostaveli vloni nikdo takovou hovadinu nechtel,ani po dalsich sousedech.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 18.04.15 22:13

kdyz nejsem spokojen s firmou a v polovine stavby se rozhodnu,ze si to dostavim sam,pak protokol neni.je to jen o lidech kteri rozhoduji a bohuzel nekdy bez pouziti rozumu.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: minato*
Datum: 20.04.15 21:26

No, musíme si také uvědomit, že stavební úřad zodpovídá za bezpečné užívání stavby. Pokud bych zjistil, že si to stavěl nějakej lojza bez stavbyvedoucího, tak bych hlavu do kriminálu za něj dobrovolně nestrčil, to se na mě nezlobte. Stavebník zde má zákonnou povinnost před započetím stavby nahlásit zhotovitele, popřípadě stavbyvedocího či osobu vykonávající stavební dozor a případné změny v těchto skutečnostech stavebnímu úřadu nahlásit.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: minato*
Datum: 20.04.15 21:36

Samozřejmě můžeme připustit i úvahu, že bude realizováno bez stavbyvedoucího či dozoru. Při "kolaudaci" se na to přijde a když pominu zákonná porušení, mohu nechat stavbu posoudit jinou oprávněnou osobou, která ji prohlédne a případně posoudí za spůsobilou, realizovanou podle dokumentace, povolení, ... Samozřejmě ani nemusím říkat, že by si takové posouzení vyžádalo sondáž v již realizované stavbě, ale v praxi stavebnímu úřadu stačí "papír", bude-li někdo tak odvážný a podepíše ho.

S těma firmama, respektive stavebníma podnikatelama, jak hovoří stavební zákon, to také není žádný med a v praxi ustálený a jednoznačný názor stavebních úřadu nemají, alespoň co se táče prohlášení o dokončené stavbě. Prohlášení podepisuje stavební podnikatel jako takový, avšak dle mého názoru tak může učinit pouze stavbyvedoucí, kterého musí savební podnikatel zajistit při realizaci stavby; praxe - živnostník (realizace, odstraňování, ...) dokončí stavbu a před "kolaudací" zjistíte, že stavbyvedoucího nemají, ač jsou podle zákona povinni jej zajistit.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: minato*
Datum: 20.04.15 21:21

Dobrý den,

mohl(a) byste nám sdělit, jaká stavba byla realizována, na podkladě jakého povolení a dále kdo ji fyzicky realizoval? Cesta ven a pomocná ruka se vždy najde.

Děkuji

Ohodnoceno: 1x
 
Od: rvan*
Datum: 21.04.15 08:03

Dobrý den, začali jsme stavět s firmou která nám stavěla dům na klíč a měli jsme i stavební dozor. Jenže v průběhu stavby začala mít problémy a stavitel z s.r.o. přešel na živnostníka a už nám nedokončil RD tak, aby se dům mohl zkoladuovat. Má veškeré papíry ke kolaudaci aspoň to tvrdí ,ale nám je nedá. Dluží nám peníze které neprostavěl a my jsme museli dokončit dům i odstranit závady, které po firmě zůstaly. Ke koalaudaci potřebujeme protokol o předání stavby, jinak máme vše potřebné ke kolaudaci. Byli jsme na stavebním úřadě a řekli nám že bez toho dům nezkolaudujeme. Takže jsme na mrtvém bodě. Je to začarovaný kruh.

Děkuji

Od: minato*
Datum: 23.04.15 21:54

Pokud jde o smluvní vztah mezi zhotovitelem a Vámi, to je Vaše soukromá problematika občanskoprávního charakteru.

Pokud jde o stavební úřad, je asi jedno, jak se ten daný "papír" bude jmenovat, každopádně je nutné stavebnímu úřadu předložit jakési prohlášení, které bude potvrzovat, že stavba byla správně provedena (v souladu s dokumentací), a že na stavbu byly použity jen takové výrobky, materiály a konstrukce, jejichž vlastnosti z hlediska způsobilosti stavby pro navržený účel zaručují, že stavba při běžné údržbě po dobu předpokládané existence splní požadavky na mechanickou odolnost a stabilitu, požární bezpečnost, hygienu, ochranu zdraví a životního prostředí, bezpečnost při udržování a užívání stavby včetně bezbariérového užívání stavby, ochranu proti hluku a na úsporu energie a ochranu tepla (viz. § 156 stavebního zákona)

Jedna věc je totiž něco naprojektovat, druhá věc je následně něco zrealizovat. Uvědomte si, že zhotovitel nebo stavbyvedoucí musí realizaci stavbu realizovanou podle schválené projektové dokumentace ručit. Stavební úřad při závěrečné kontrolní prohlídce nemůže ověřit požadované vlastnosti, nevidí dovnitř stavebních konstrukcí, a pod.; de facto by nebyl schopen soulad s PD ověřit.

Zkuste poptat nějakého stavbyvedoucího, zda by vlastnosti stavby neověřil a požadovaný doklad nevystavil.

Nej

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.