Vyčištění PVC podlahy

Od: Datum: 15.04.15 22:11 odpovědí: 4 změna: 17.04.15 09:06

Ahoj, potřebuju poradit, jak vyčistit PVC podlahu. Jsem v nájmu a je tu položené pvc se vzorem dřeva. Má i takovou strukturu jako prkenná podlaha. Tzn. že jsou v ní rýhy které mají dělat iluzi opravdového dřeva. Samozřejmě v těchto rýhách se usazuje svinčík a celá podlaha pak vypadá hrozně. Řešením zatím bylo prostě jednou za dva tři měsíce zakleknout a houbičkou a některým z uklízecích prostředků podlahu v celém bytě vydrhnout. Přemýšlíme jak se tomu vyhnout a co by podlahu vyčistilo s menší námahou. Napadnul nás parní čistič, ale nevíme, zda by se PVC nějak nepokroutilo. Máte někdo zkušenost a poradíte?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.04.15 23:53
avatar

Zdravím,
parní čistič vás napadl dobře - s ním to půjde - za to se mohu zaručit, protože kdysi (před více jak 20 lety) jsem se prodejem parních čističů zabýval a čištění PVC byla jedna z mých oblíbených ukázek, kde potenciálním zákazníkům slušně lezly oči z důlků, když viděli, co parní čistič taky umí.
Začnu od konce - PVC je sice poměrně háklivé na vysokou teplotu páry a pokud necháte horkou páru působit déle na jedno místo, PVC začne boulovatět. Ale - pokud působení páry přestane, PVC se opět samo srovná, takže z toho netřeba mít obavy. Samozřejmě platí, že je lépe to hlídat, aby k boulování zbytečně nedocházelo, ale to velmi brzo odhadnete, jak dlouho se pára může nechat působit. Problém by to mohl být u plošně lepeného PVC, ale pokud hubici nenecháte na jednom místě ale budete s ní pohybovat, problém nenastane (PVC se nestačí ohřát, aby udělalo boule).
K samotnému parnímu čističi. Nemám zkušenosti s těmi malými parními čističi do jedné ruky, to co jsme psal výše platí pro ty co pohledově vypadají jako malý vysavač. Mají větší teplotu i větší tlak výstupní páry a tím se samozřejmě dají použít i na různé jiné čištění - spáry u obkladů a dlažeb (ale i celé plochy obkladů samozřejmě), mytí oken a zcela upřímně píšu - tak nějak nouzově i na čistění čalounění, koberců. Ale na to jsou lepší přístroje přímo na to určené.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: luckylou
Datum: 16.04.15 10:09
Díky za dobre zprávy *palec* . Poohlednu se teda po nějakém parním čističi a budu dávat pozor na boule. Ani nevíte jak jste me potěšil :D
Datum: 16.04.15 10:47
avatar

Co si vyberete za přístroj záleží na vás - náš tenkrát měl 140°C teplotu výstupní páry a tlak výstupní páry byl 4 atm. A saly se s tím dělat docela zázraky, když se s tím člověk trochu naučil.
Při čištění PVC prostě pracujte jako když luxujete s vysavačem, ale pomalejší tahy. Špína se dá stírat do hadříku na hubici, nebo, pokud chcete, aby to šlo rychleji, tak párou rozmočit špínu a pak klasicky hadrem na podlahu setřít.
Jen malé varování - pokud s tím budete čistit spáry mezi obkladačkami nbo spáry mezi dlažbou, nebuďte překvapená, co ze spár poleze za bláto ;) To bláto totiž není příznak vašeho špatného předešlého úklidu, ale normální cestou (písek, saponát, kartáček) prostě nemáte šanci tu špínu dostat ze spár ven. Vím, o čem píšu - zachraňoval jsem po předváděčce tenkrát několikrát chudinky uklízečky před vyhazovem :-D
Ať se daří.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 17.04.15 09:06
avatar

Zrovna tak dobře lze použít čisticí vysavač na koberce,

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.