K čemu jsou ocelová lana z krovu do podlahy

Od: Datum: 15.04.15 07:57 odpovědí: 1 změna: 15.04.15 08:46

Nevíte někdo k čemu by mohla sloužit ocelová lana na obrázcích vedoucí z krovu do podlahy? Jedná se o dům z 50ých let, z původní střechou, ale jestli tam i ty lana byla odjakživa a standartně se kdysi k nějakému účelu používala, nebo byla z nějakého důvodu přidána až časem se neví. Těch lan je tam cca 5 plus minus pravidelně rozmístěna po celé délce krovu (cca 9m) a ke krovu jsou připevněna ne moc bytelnými šrouby, které by nějaké extra zatížení pravděpodobně neunesly. Jak přesně jsou upevněna v podlaze zatím nevíme. Uvažovali jsme, že tam mohl být třeba nějaký problém s prohýbající se podlahou půdy a ty lana byla přidána aby pomohly zabránit dalšímu prohýbání, nicméně ani jedno z těch lan není našponované tak, že by jej podlaha táhla, prostě tam jen tak visí a spojují krov s podlahou. Nebo že by to byla jen nějaká pojistka do budoucna pokud by se ten krov směrem k podlaze, třeba začal nějak hýbat?, Nesetkali jste se s něčím podobným už někdo?

DěkujiSeznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.04.15 08:46
avatar

Může to být dvojí.

Bez podrobného zkoumání Vaší stavby, uvažuji.. Stěcha není moc fixována k pozednicím, tak to jistili ke stropu. Nebo měli na strop slabší trámy, tak je vynesli na krokve. Má vazba stolici? Nebo jen šikmé krokve? Kleštiny nevidím..

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.