Kde koupit nejlevněji elektroinst. materiál?

Od: Datum: 15.04.15 07:53 odpovědí: 5 změna: 15.04.15 15:08

Dobrý den,chceme stavět a ráda bych se dozvěděla,kde koupit nejlevněji elektroinstalační materiál.Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.04.15 08:51
avatar

Stana, to záleží jak který, páč já kupuji ve velkoobchodu. Někdy ale objevím na internetu levnější, nedávno jsme byl v Baumaxu, a měli akci na zásuvky a vypínače. Takže to je někde levnější, jinde dražší.

Před měsícem jsem koupil plechovou vanu s nožičkami, stále 2000Kč, včera jsem viděl levnější, tak jse mjí vzal, ale nožičky byli zvlášť a najednou to bylo dražší.

Musíte udělat seznam materiálu, a nechat ho ocenit ve Vašem okolí...pak vybírat, že si něco koupíte zde, jiné tam, pak pojedete do dalšího krámu. Sice budete mít levně, ale naběháte se..

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 15.04.15 09:01
avatar

Levněji by vám to opravdu mohlo vyjít v nějakém velkoobchodním skladu nebo případně u výrobce. Já kupuji v Elkovu, případně, když jsem potřeboval kabely, tak přímo v kablovce ve Velkém Meziříčí. Ovšem, jak již psal p. Cukrář, není nikde napsáno, že to a to musí být levnější tam a tam, chce to dost hledání po netu nebo objíždění po obchodech. Ale taky pozor na kvalitu, někde můžete sehnat sice levnější materiál, ale kvalitou nic moc a dlouho vám nevydrží (nebo nevyhoví normě). Zkuste se poptat nějakého elektro odborníka, který dělá domácí instalace, co používá a kde nakupuje, také se s ním poraďte, kolik čeho nakoupit, aby vám toho nezbylo kvanta jako mně *smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jmlc®
Datum: 15.04.15 09:05
avatar

Já na stavbu nakupoval materiál do zásoby. Měl jsem nachystaný projekt vč. inženýrských sítí, věděl spotřebu materiálu předem. Přes rok jsem různě hledal a kupoval - tam zásuvky na aukru, tam kabely "zbytky ze stavby" ... ve finále elektřina z projektových 60tis za cca 25 tis. jen na materiálu. Pošta, cesta, čas atd... možná jsem ušetřil 30 tis čistého.

Ale je to hodně o času - já měl čas v práci...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.04.15 11:05

Pokud opravdu teprve "chcete stavět", tak máte dost času na hledání konkrétních věcí na internetu a ve slevách.

Třeba teď jsem na aukru koupil 200m cyky 3x2,5 za 9,-/m normálně stojí 17... a tak je to se vším nejen s elektrem.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: host*
Datum: 15.04.15 15:08

Zřejmě nemáte kvalifikaci pro elektroinstalační práce a tak si instalaci zřejmě necháte naprojektovat a provést od nějaké firmy, která pak také udělá revizi a bude za práci ručit.

Podobně, když si necháte dělat topení a nemáte v rodině topenáře, tak si necháte topení udělat od dobré firmy. Dobrá firma vám dá podrobné vyúčtování použitého materiálu, dopravy i prací, do posledního kusu a do poslední koruny. Totéž by měla udělat dobrá elektrikářská firma - koupí celá velká balení kabelů a bude vám účtovat jenom to, co skutečně použije. Kdybyste kupovali vy kabely přesně na metr, tak vám bude určitě chybět a ještě budete jezdit dokupovat. A když vám přebyde kabel i další materiál, tak budete prosit někoho, aby si to od vás odkoupil nebo vzal třeba zadarmo.

Ale pokud si na provedení instalace troufáte, máte dobrý projekt i s rozpisem materiálu, můžete velkou část práce udělat sami a pak na zbytek zavolat elektrikáře s kvalifikací a razítkem. Pak se vám vyplatí koupit si materiál sami (i s DPH).

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.