Černá stavba

Od: Datum: 14.04.15 20:36 odpovědí: 5 změna: 16.04.15 09:14

Dobrý den,

koupili jsme s přítelem pozemek, do kterého jsme investovali spoustu peněz a času s vizí, že tam v budoucích letech postavíme dům. Starosta obce nám sdělil, že nebude mít problém, aby jsme v budoucnu na pozemku postavili dům. Pozemek však není stavební parcela ale my doufali, že když nemá problém starosta, tak dokážeme zajistit změnu územního plánu a náš sen o svém domě se nám splní. Se sousedy máme dobré vztahy a nikdo nemá proti stavbě žádné námitky. Avšak předešlý den se naše plány zhatily s tím, že územní plán se měnit nebude. Tím pádem není možné dostat stavební povolení. Chci se zeptat zda má někdo s něčím podobné zkušenosti. Jak to řešil? Jaký na to máte názor? Jestli někdo zkusil postavit dům jako černou stavbu a pokud ano jak to dopadlo? Jaké byly sankce a zda nakonec dům zkolaudoval? Mockrát děkuji za jakékoliv reakce. V.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 14.04.15 20:51

Investovat do pozemku pro stavbu, pokuď zde není stavba povolena je holé bláznoství.

Pokuď máte hodně moc peněz, tak klidně začněte dům stavět bez povolení. Nějaká ta pokuta, úplatek atd. nebude pro vás problém. A když se to celé nepovede, tak si to na vlastní náklady necháte zdemolovat a půjdete stavět někam jinam.

Já bych začal hledat jiný pozemek.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 14.04.15 20:51
avatar

Tlačit na změnu územního plánu...napnout síly tímto směrem...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: au1
Datum: 14.04.15 21:14
jo koupit ornou pudu a pak na ni postavit barak, to by chtel kazdej, pac je to velka uspora znam dokonce cloveka, kterej se timto zivi. Koupi pozemek, a pak treba 5 let tlaci na vsemozny strany, aby se z nej stala stavebni parcela. Pak ji samozrejme se ziskem proda.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: luig
Datum: 14.04.15 21:31
Zákon hovoří o tom že územní plán má být platný dlouhodobe aby měli majitelé nemovitostí a pozemků jistotu . Jak by to tady vypadalo ,kdyby si každý měnil územní plán jak potřebuje i když ty případy jsou, ale to jsou jini hráči a jsou v tom jine zajmy než rodinný dům. A starostům se nedá většinou věřit .
Ohodnoceno: 0x
 
Od: minato*
Datum: 16.04.15 09:14

Do roku 2020 musí mít každá obec zpracovaný nový územní plán. Pokud se obec na pořízení nového územního plánu zatím nechystá, nevidím sebemenší důvod pro to, aby se Vaší žádostí o změnu minimálně zabývali (samozřejmě je také důležitá poloha zakoupeného pozemku v obci, jestli je to někde daleko od současně zastavěného nebo zastavitelného území obce, může být Váš sen neuskutečnitelný). Počítejte však s tím, že požadovanou změnu územního plánu si zaplatíte z vlastní kapsy. Zkuste vyvinout tlak na starostu obce, pokud Vám dal jistotu možné budoucí realizace stavby (otázka co bylo myšleno těmi budoucími lety - 2, 3 nebo 5 let?).

"Na černo" určitě nestavějte, jsou tam pokuty za přestupkek v nemalé výši a vystavujete se dalšímu riziku, že byste museli stavbu odstranit. Musím však z praxe přiznat, že jsou i situace, kdy v řízení o dodatečném povolení stavby se řízení přerušuje pro předběžnou otázku - tedy do změny územního plánu - kdy obec nakonec často stavebníkovi vyhoví (ale není to pravidlem). Za mě máte jednoznačnou STOPKU, pokud začnete stavět, musíte být smíření, že veškeré finance do stavby a následné možné demolice vložené půjdou vniveč(!)

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.