Odlučnění bytu - stropu

Od: Datum: 14.04.15 15:19 odpovědí: 13 změna: 15.04.15 11:16

Dobrý den, chtěl bych se zeptat jestli jde si nechat odhlučnit byt myslím strop a kolik to stojí? nejsem milionář takže aby to bylo v rozmuné ceně. Akorát je to byt Magistrátu to je špatné že jo. Díky.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: jmlc®
Datum: 14.04.15 15:28
avatar

Na magistrátu bych se zeptal mailem - máte pak písemně "odsouhlaseno". Musíte počítat se zeštíhlením prostor. Na zvukovou izolaci je nejlepší vytvořit další vrstvu - tj. nejrychlejší varianta je sádrokarton a případně vata...Ale veškeré zásuvky, vypínače atd - nepočítejte, že to bude zadarmo...

http://www.ekoporadna.cz/wiki/doku.php?id=znecisteni:jak_zvukove_zaizolovat_stenu_od_sousedu

doplněno 14.04.15 15:38:

Tak mail máte na jejich webovkách... dáte si do vyhledávače "magistrát města..." a něco na vás vyskočí. Když pošlete chybně, v mailu poprosíte o přeposlání na správné oddělení... oni si poradí.

Zásuvky a vypínače mají všechny možné stěny. I ty, které chcete odhlučnit. Počítáme-li, že tloušťka stěny pro odhlučnění bude 5-10cm vaty + sádrokarton, budete mít buď udělané díry pro dosah k zásuvkám, nebo se prodlouží i elektrický kabel-tj. nová zásuvka do sádoše... trochu složitější, ale reálné řešení...

Strop - někomu stačí polystyrenové plotny, ale to od sousedů moc nepomůže - chce to zase snížení stropu a sádroš...

a firmy - to musíte hledat podle lokality... třeba poradí sám magistrát, třeba na http://www.epoptavka.cz/ nebo http://www.aaapoptavka.cz/

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pmj
Datum: 14.04.15 15:32

A mohl byste mi poslat nějaké firmy? jinak kde bych mohl jim napsat na email? A prosím jak ste to myslel nějaké zásuvky? chci jenom strop máme byt 2+1. Děkuji.

Od: pmj33
Datum: 14.04.15 15:42

Děkuji a prosím o lock.

Datum: 14.04.15 15:38
avatar

dobry den, rad by jsem Vas varoval, ze odhlucnenim stropu si mozna prilis nepomuzete. Vibrace se prenaseji nosnou konstrukci - zdi a tomuto hluku nezabranite. Nekteri lide si to chvalili, ale cetl jsem take nazory, ze to pomohlo jen trochu a za ty penize to nestoji.

doplněno 14.04.15 16:07:

Ano, odhlucneni formou plovouci krocejove izolace nahore by byla urcite lepsi volba

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jmlc®
Datum: 14.04.15 15:41
avatar

jj, tady by možná bylo lepší pokusit se s žádostí na magistrátu o kročejovou izoloci sousedů nahoře - tj. jejich podlahu a ne tazatelův strop :)

doplněno 14.04.15 15:47:

Byt je ve vlastnictví magistrátu, dané úpravy by měl hradit magistrát. Úpravy můžete po dohodě řešit sám ve vlastní režii, ale to schválení od majitele domu-bytu je na místě.

doplněno 14.04.15 15:52:

Přesně tak- základ je komunikace. Pokud nebudete komunikovat s vlastníkem bytu, můžete zbytečně investovat ... Oni můžou projednat investice do bytů, opravy z části nebo celé zajistit jak finančně, tak i firemně...

Až když nebudou souhlasit s investicí, navrhnete opravy svépomocí nebo za své - a sousedy nad hlavou požádáte o zakoupení koberců nebo tišší chůzi ...

doplněno 14.04.15 15:58:

samozřejmě že telefonicky nebo osobně lze... ale písemně na to máte nějaký záznam a podklady, kdyby se někdo za pár let rozčiloval, můžete mu něčím zavřít ústa...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pmj33
Datum: 14.04.15 15:42

Mají PVC, a to bych platil já jo?

Od: pmj33
Datum: 14.04.15 15:49

Takže napsat na magistrát s tím odhlučením nebo a ať jim dají to krocejovou pdolahu nebo co to bylo. A domluvit se s nimi nad námí tedy.

Od: pmj33
Datum: 14.04.15 15:56

Myslím takhle no, prostě zeptat se jestli to jde a že bych se domluvil nad námi nebo ten pracovník s magistrátu by tam šel se mnou a vše vysvětlil nebo ne? a můžu magistrát kontaktovat i telefonicky?

Datum: 14.04.15 16:26
avatar

pmj,

nejdřívě se musí zjistit, co a jak vyrábí hluk, popřípadě čím se šíří. Aby se zvukově izolovala podlaha nad Vámi v bytě, půjde asi těžko, páč určitě tam jsou dveře. Můžete si v tom bytě dovolit zvednout podlahu o 10cm? Takže snížení hluku bude asi jen u Vás v bytě u stropu.

Často používané řešení, je snížení stropu, vyplněním hlukové izolace. Sice se přenos zmírní přestupem přes strop, ale přes příčky půjde dále..

doplněno 14.04.15 17:29:

pmj,

U nás si nemohu dovolit zvednou podlahu o 10cm. Nepochopil jste mne..Nikoliv u Vás zvýšit podlahu, ale u nich, ale to asi nepůjde.

A jak zvuk se šíří oni ho šíří. Zde opět nepochopil.. šíří se přes podlahu (strop) či stěny?

Chtěl bych abych neplatil moc neplatil moc peněz protože fakt peníze na rozdávání nemám. Jaké by bylo nejlevnější řešení a nejlepší čím bych se nejlépe pomohl?
Za málo peněz hodně muziky? Musíte snížit strop, cena za metr asi 200Kč, pak izolace dle ceny v okolí, a tloušky dle vaší peněženky.

http://www.isover.cz/isover-aku

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pmj
Datum: 14.04.15 17:16

U nás si nemohu dovolit zvednou podlahu o 10cm. A jak zvuk se šíří oni ho šíří. Chtěl bych abych neplatil moc neplatil moc peněz protože fakt peníze na rozdávání nemám. Jaké by bylo nejlevnější řešení a nejlepší čím bych se nejlépe pomohl?

Od: pmj
Datum: 15.04.15 09:03

Nevím to bych se musel zeptat jestli jde zvednout u nich podlaha. Zavolám na magistrát a domluvím se. Jinak slyším to nahoře i někdy na podlaze to dunění. Jinak výška mého stropu od podlahu nahoru je 2 metry možná více. Ale to je firma kde si to mám koupit ale já bohůžel neumím si odhlučnit byt.

Datum: 15.04.15 10:31
avatar

Odstranit průnik hluku do bytu je náramně složité.Pokud máte souseda,který ten hluk vyrábí,je jediná reálná možnost,odstranit zdroj.Přemluvit souseda k opatřením u něj.Pokud bys chtěl působit ze své strany,je několik opatření,značně nákladnýc a zmenšujících prostor k obývání,která nájemníka odradí.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pmj33
Datum: 15.04.15 11:16

Takže se domluvit nad námi ok? ale bydlí tady asi 2-3 roky je problém mají na to nárok nebo ne? půjde to stačí mít souhlas od magistrátu a pak od nich.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.