Nový nátěr stěny v pokoji, změna barvy

Od: Datum: 13.04.15 05:57 odpovědí: 6 změna: 13.04.15 18:09

Dobrý den.

Máme tři roky poprvé namalovaný pokoj do růžové barvy, myslím, že REMAL. . Trochu se změnila situace a barva by chtěla změnit.

Dá se bez škrábání přemalovat? Nebo jak to děláte?
Děkuji za rady.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.04.15 07:24

Náš byt byl celý meruňkový a my máme rádi jen polární bílou.Bílá barva mi chytla na meruňkovou lépe,když jsem jí zředila penetrací.Potom stačil i jeden nátěr a byla bílá.Jednu stěnu máme jemně žluto-zelenkavou a taky krásně chytla ,ale vypadá líp,když se toner smíchá s polární bílou a zase jsme přidali i penetraci.My měli primalex polar a potom i het.Neviděla jsem ve značkách rozdíl.

doplněno 13.04.15 13:21:

Jen pro přesnost aby jste se nenechal zmást mylnými informacemi: Penetrace se používá ke zpevnění podkladu pro malování - povrch stěn je nesavý a přitom pevný.Pokud je v místnostech už několikrát malováno a dlouho se nemalovalo (5 let a více) je penetrace zárukou kvalitní výmalby, která vydrží čistá a nepopraskaná delší dobu.Penetrace spočívá ve snížení savosti (tudíž nová barva lépe chytne)a zpevnění podkladu prostředkem, který vnikne hluboko do podkladu a současně ho zpevní.

doplněno 13.04.15 14:35:

Mrkněte třeba sem(cca otázka č.5) nebo se mrkněte jinde...: http://www.primalex.cz/index.php?&location=51&o=Penetrace

doplněno 13.04.15 15:08:

Nejde jen o stránky primalexu i firmy co se živí malováním ji používají na starou malbu.Nemám důvod si vymýšlet,prostě tmavá byla po jednom nátěru pryč za to ostatní stěny "sežraly"několik nátěrů.*nevi*100lidí,sto zkušeností.Proto se zde lidé ptají.

Ohodnoceno: 1x

Od: tommiik
Datum: 13.04.15 14:20

pokud je na omitce jiz barva, tak ta slouzi prakticky jako penetrace...jinak penetrace se nanasi na omitku a necha se vyschnout a po te se maluje. Do barvy urcite ne.

Ohodnoceno: 0x

Od: tomiiik
Datum: 13.04.15 14:55

Ano oni vam to napisi i kdyz je to zbytecny...je to jejich vyrobek a maji za to penize

Sama jste napsala, ze je to k sjednoceni savosti..proc budu sjednocovat barvu ktera ma stejnou savost.

Ono se i na novou omitku nemusi pouzit penetrace...Byla snad pred x letama nejaka penetrace? Nebyla a padalo to? Ne!

Penetrace ano ale rozhodne ne na jiz natrenou zed. U nove staci zredeny nater a je to skoro to same. Treba barva HET ma primo na etikete napsano, ze se da po zredeni pouzit jako zakladni nater misto penetrace..proc asi?

A rozhodne se penetraci neredi barva. Dokonce mate na barvach (vetsine) napsano, ze se nema krom vody a tonovadel nic jineho pouzivat.

Od: tomiik*
Datum: 13.04.15 18:09

mne slo jen o jedinou vec a to takovou, ze radite, zredit barvu penetraci. To je nesmysl! Ukazte mi nejakou malirskou firmu ktera to dela. Jestli by mi nejaka firma chtela do barvy lit penetraci tak maji s malovanim konec.

Jak jsem rekl penetrovat muzete - dneska podle vseho by se melo penetrovat pod omitku, na omitku, na barvu a nevim co jeste Davam penetraci jen kdyz je to nutne

Datum: 13.04.15 08:11

Pokud je malba zaprášená, tak vyluxovat stěny a malovat normálně válečkem nebo štětkou.
Pokud je malba špinavá, tak umýt roztokem saponátu v teplé vodě (jako voda na nádobí) a pak normálně malovat.
Většina dnešních barev má dobrou kryvost, takže na nepřiliš výrazné spodní barvy stačí jen jeden nátěr.

Od: tommmik
Datum: 13.04.15 13:05

Jiste ze da...Kazdopadne penetraci jak nekdo radil dat do barvy je nesmysl.

Ta se dava na omitky. Normalne si kupte barvu jakou chcete - doporucuji HET a DULUX.

Steny odpraste jak uz tu nekdo radil. Jestli mate drobne praskliny, tak zakryt tmelem- nejlepe ONE TIME tmel.

Maji ho bauhaus,hornbach,baumax a i na internetu,

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.