Propojení plastových sudů na vodu

Od: Datum: 12.04.15 20:15 odpovědí: 6 změna: 13.04.15 14:07

Potřebuji poradit mám na zahradě sudy okolo chatky ve svahu a chci propojit kaskádou tři sudy pod sebou.

jsou to plastové sudy 200l,nemám tam el. Myslel jsem,že do těch sudů navrtám na horním okraji několik děr aku vrtačkou a potom to kullatým pilníkem zvětším na 3/4 " potom tam vlepím nějakou vsuvku a nazadím hadici,propojím tak sudy mezi sebou.Dole budu vodu odebírat na zalévání.Nebo by to šlo udělat jinak,nějakým plastovým korýtkem? Potčebuji,aby to bylo na zimu demontovatelné.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.04.15 20:24

Já mám jen ze sudu do sudu strčenou hadici přes vršek sudu. Mám takto propejených i pět sudů,z posledního odebírám vodu a postupně se vyrovnává hladina ve všech. Na zimu hadici pověsím do kůlny sudy otočím dnem vzhůru. Na zahradě mám takto propojených celkem 20 sudů a funguje to.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.04.15 08:00

Jak strčenou hadici do sudu,to samo nepoteče. musí se to nacucnout a hadice musí být dostatečně hluboko v sudu.

Od: pepr®
Datum: 13.04.15 09:21
avatar

Mám dva sudy s vodou. Vezmu přiměřeně velký kus hadice, do každé ruky jeden konec. Ponořím hadici do jednoho ze sudů tak, aby se celá hadice naplnila vodou. Pod hladinou ucpu oba konce palcem, vytáhnu takto ucpanou hadici ven a ponořím do každého ze sudů jeden konec hadice pod hladinu, poté palce uvolním.

Pokud nebyl v hadici (téměř) žádný vzduch, tak propojení musí fungovat ⇒ hladiny se srovnají.

Funguje to samozřejmě i na kaskádě, ovšem hladiny se srovnají do jedné roviny, takže v horním sudu bude míň než v dolním. A pokud je těch sudů víc, tak se může stát, že ten nejvyšší bude na suchu.

Takže je samozřejmě lepší, když jsou sudy v jedné rovině.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: luha®
Datum: 13.04.15 09:03

Pokud není v hadici vzduch, tak to propojení přes vršek funguje spolehlivě. Ovšem nesmí být sudy v kaskádě, ale v jedné rovině.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.04.15 11:23

Právě proto, že je to v kaskádě bych to řešil obdobně jako Vy. Hadicový násadec se závitem, třeba zmiňovaný G3/4", díra těsně pod horním okrajem, jedna nebo 2 matky G3/4" (záleží na tom, jaký seženete násadec) a dvě plochá těsnění. Do druhého sudu kusem hadice přepadem přes okraj. Na podzim sundáte ty kusy hadic a hotovo.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.