Sekačka-zadřený motor?

Od: Datum: 12.04.15 11:09 odpovědí: 4 změna: 12.04.15 13:39

Dobrý den, sekačku nastartuji, motor běží nepravidelně. Nepatrně vibruje. Když se zahřeje a vypnu ji, tak už nejde nastartovat. Nejde protočit, chová se jako zaseklá. Tahám za šňůru silou, ale motor se ani nehne. Až zase vystydne, opět jde nastartovat. Je zadřená? Stalo se mi to tak, že jsem ohnul nůž a i když vibrovala, sekal jsem dál. Chtěl jsem ještě dosekat. No, moje blbost. Je zadřená nebo ohnutá hřídel?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: pepe1
Datum: 12.04.15 11:50

Jestli je to dvoutakt, tak pak bylo asi málo oleje v benzínu. Vypadá to napřidřený motor. Povrch pístu má zřejmě poškozený povrch a při tepelném roztažení pístu už nestačí vůle mezi pístem a válcem. Motor rozebrat, plochy přeleštit smirkem zrnitost 1000 - 1200 přes rovnou podložku. U dvoutaktu při skládání pozor na zámky v pístu a nebo raději do opravny.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 12.04.15 11:57

Je to čtyřtakt. Je složité vyndat píst, musí motor ze sekačky ven? Bude potřeba nějaké nové těsnění?

Od: pepe1
Datum: 12.04.15 12:12

Tak to rovnou dejte do opravny. Jestli s tím nemáte zkušenosti, tak to pak bude katastrofa. Nastavení ventilových rozvodů aj. Možná je problém v mazacím čerpadle a to je obdoba jako v autě.

Datum: 12.04.15 13:39
Tady bude každá rada drahá. Výbrusy na sekačkových motorech B&S kolem 3,5 koně se prakticky nedělají protože je to nerentabilní. Pětikoňové od větších sekaček s pojezdem se někdy na výbrus poslat vyplatí. Jestli máte známého který ty motory zná a dokáže odhadnout jestli to bude oprava za cenu práce a nových kroužků nebo ne, tak bych se v tom určitě sám nehrabal.
Kdyby šlo jen o to že motor nejde nastartovat teplý tak ho kolikrát stačí jen přetěsnit ale když píšete že to drhne tak to bude asi horší.
Mimochodem - na Aukro se často daly objednat nové motory tecumseh , ( které pasovaly místo B&S )z polska už kolem 2000.-
Tecumseh není taková kvalita co B&S ale na dožití použité sekačky stačí.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.