Čerpadlo do studny k zalévání

Od: Datum: 11.04.15 16:29 odpovědí: 3 změna: 12.04.15 11:54
avatar

Dobrý den, jelikož mi odešlo čerpadlo, rozhlížím se po nějakém jiném. Studna hluboká 10 m, požadovaný výtlak cca 40 m. nejlépe na 230V. průtok cca 1500-2000 l/h.Cena do 2500 kč. Nevíteo nějakém, například co máte sami a jste s ním spokojení? děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.04.15 19:39
avatar

Zdravím,
mám obavu, že vzhledem k vámi požadovaným parametrům budete s cenou docela mimo realitu.
Podstatné hlavně cenou bude, jestli chcete hračku na chvíli, nebo čerpadlo s dlouhou životností. Pokud s dlouhou životností, počítejte, že čerpadlo nebude zrovna levné.
Takřka nezničitelná jsou klasická čerpadla vícestupňová. Mám loňskou zkušenost s GO jednoho takového, ale ne samonasávací, ale ještě starý typ - musí se zalévat. Stáří mnou generálkovaného čerpadla je více jak 40let, celou tu dobu pracovalo de facto bez oprav (možná na něm otec měnil ucpávky, jinak na něm nic neopravoval - přesněji nevím o tom). Loni přestalo pracovat, náhradní díly se stále vyrábí, takže jsem je koupil (za cca 1.000,-Kč), udělal GO a čerpadlo maká dál. Dnešní verze toho čerpadla už samonasávací - podívejte se na cenu ;) Jo to naše staré tahá z 7m, ale možná byz vládlo i víc - samonasávací je na obsluhu jednodušší, ale holt je zas omezené hloubkou nasátí. Jo a ještě - tahle čerpadla nejsou na 230V, ale 400V.
Pokud si chcete udělat trochu představu o čerpadlech celkově - parametry, výkony a orientačně třeba i ceny, mrkněte tady. Zjistíte, že samonasávací moderní čerpadla nesplňují vámi požadované parametry - sací hloubka. Takže přicházejí v úvahu pouze čerpadla ponorná. Abyste si dodržel požadované parametry (10m sací hloubka, 40m výtlak, min. 2.000l/min), zjistíte, že většina čerpadel je do 8m nasávání a nasávací výška je tak hlavním omezujícím faktorem. Konkrétně u té gardeny (vybral jsem ji proto, že na té srovnávací tabulce jsou dobře vidět výkony) vám z toho vychází jako první, všemi parametry vyhovující toto čerpadlo za bezmála 8.000,-Kč.
Výše jsem uváděl čerpadla pro postřik zahrady. Samozřejmě, pokud vám bude stačit čerpadlo netlakové (tzn. že potřebujete třeba jen napustit vodu do sudu, nádrže, ale nebudete po zahradě tlakem vody zalévat), můžete se podívat na čerpadla typu "Malyš" - cenově výhodnější, jednoduchá, bezporuchová. Cenově výhodná hlavně ta neznačková.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 11.04.15 20:20

Na vašu hlbku studne by som vám odporučal ponorné čerpadlo do studne no ak chcete poriadne,tak rátajte s investíciou okolo 400 euro.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pepe1
Datum: 12.04.15 11:54

Stačí jít do hloubky studny tak 2m nad hladinu, tam připevnit klasické zahradní čerpadlo se zpětným ventilem s filtrem na konci hadice u dna a co největší hadicí tlačit nahoru. Jen se musí dodržet max. výška hladiny od čerpadla, aby se náhodou neponořilo do vody. Max. výška sání je cca 9,8m a zahradní čerpadla dodávají hodně vody, což je nutnost. Lze se vejít do cca. 2000 Kč se vším. Výstupní hadici co největší z důvody hydraulického odporu vody při delší hadici. Jen při připevňování rámu pro čerpadlo používat nerezové šrouby , mosazné hmoždinky a veškeré spoje nastříkat voskem na dutiny auto pro zamezení koroze. Ve studni vše hodně rychle koroduje.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.