2x

Hluční sousedé před 22hod

Od: Datum: 03.04.15 18:14 odpovědí: 25 změna: 01.11.15 08:30

Dobrý den. Žiju v paneláku a mám hlučné sousedy. Dříve hlučili v jakoukoliv hodinu a tak jsem párkrát byl na ně zvonit. (například v 23 hod přitloukali lišty k plovačce!). Jistý čas to celkem šlo, ale nyní mám mimčo 2,5 měsíce a zřejmě jim vadí dětský pláč kter7 je vetšinou navečír než malý usne tak kolem 18hod. Jenže v 20.00 hod. nad námi pustí ždímačku, pak tuc tuc z rádia, a klidně, jako třeba včera, v21.30 klepání řízků na další den. Když nás chtějí hodně potěšit tak mlátí něčím do topení. Dá se něco s takovým chováním dělat pokud tak konají pouze do 22 hod?

Děkuji za rady.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 03.04.15 18:27

Dobrý den, no, patrně sklízíte plody svých stížností (i když oprávněných). Udělat můžete to, že se v klidu na klidu domluvíte - normálně a lidsky s pochopením. Jinak to bude asi jedna akce za další odvetnou akci. Zdravím!

Ohodnoceno: 1x

Datum: 03.04.15 19:05

Ja bych ani nerekl, ze se jedna o nejakou odvetnou akci. Ti lide se pouze snazi zit a panelaky k tomu nejsou urcene. Co je spatneho na zapnuti zdimacky okolo osme hodiny, chvilce pusteneho radia nebo televize v devet a klepani rizku na dalsi den v pul desate? Vsechno je to v limitu. Kdy to maji vsechno delat? Rano pred praci, nebo hned jak se odpoledne pririti z prace? Ja pracuji od rana do pozdniho odpoledne (kdyz mam stesti), pak si jdu zacvicit nebo se venuji konickum a domu se kolikrat dostavam az kolem te osme

Vetsina lidi nechodi spat pred jedenactou... je to smutne, ale nechapu, proc by se meli sousedi pred desatou hodinou omezovat jen kvuli tomu, ze si nekdo v baraku poridil sviste. Je to snad jejich svist?

Ohodnoceno: 6x

Od: buss®
Datum: 03.04.15 19:14

Zákon hovoří od 22 do 06 hod. Ještě se můžete podívat na OZ, třeba svépomoc, pak obec a soud...

Ohodnoceno: 0x

Datum: 03.04.15 19:51

Panelák je prostě panelák. Jednomu bude vadit nahlas puštěná televize, jinému klepání řízků, dalšímu řvoucí mimino, a tomu poslednímu třeba běhající děti po bytě sem a tam... Pokud se hluk rozumné intenzity dělá do té 22, tak je to v rámci možností OK. On kolikrát i ten hluk větší intenzity, se kterým ale zase na druhou stranu mnoho nenaděláte (třeba to řvoucí mimino v noci) je taky svým způsobem OK...

Jinými slovy - mnoho se s tím dělat nedá

Ohodnoceno: 2x

Datum: 03.04.15 21:42

V paneláku žiju 40 let a můžu říct, že klapat řízky od žádných sousedů jsem nikdy neslyšela. Pračka je slyšet v kteroukoli dobu na WC, nebo v koupelně, ale to nikomu vadí. Hluk se panelákem šíří, že je těžko poznat odkud. Zdá se, že jde z bytu nad vámi a je to úplně jinak, třeba o 2 patra níž a ještě vedlejší. Ověřeno při rekonstrukci bytů v domě. Že by někdo tloukl záměrně do topení? A jak víte, že soused klepe zrovna řízky a ještě k tomu na zítra? Třeba zatlouká břebík, nebo klepe roštěnky. Podle mně děláte z osla velblouda.

Datum: 03.04.15 22:36

Bydlíte v paneláku a s vámi další lidé. Je jasné, že tam nebudete mít klid jak na samotě u lesa. Osobně nepovažuju pračku v 20 hodin za nějaký zásadní problém.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 03.04.15 23:05

Nemyslim si, ze delate z osla velblouda jak se pise vyse a naprosto vas chapu, protoze jsem s rodinkou zazivala to same.. To klepani rizku jsme meli nad sebou kazdou sobotu a byly to rany priserny a do toho milion dalsich veci, ze jsme z toho byli sileni, do toho male mimco jako vy a ja byla uzlicek nervu.. Slusne jsme sli domlouvat, ale narazili jsme jen na aroganci a sprostotu.. Casto jsem v panelaku brecela, protoze tam byl bordel od rana do vecera, ditko mi porad rvalo a kdyz na chvilku malej usnul, tak zase hruza v panelaku..Bohuzel pravda je, ze neni reseni.. Panelak je jen pro ty, kterym tyto zvuky prilis nevadi.. My jsme byt prodali a odstehovali se do samostatneho RD, kde mame svaty klid a raj na zemi a panelak je uz pro me jen nocni murou.. Je pravda jak pise jeden radce vyse, ze proc by si nemohl nekdo zdimat ve 20h... Bohuzel je to jeho pravo, je to bohuzel panelak a kazdej clovek v panelaku ma pravo si zit po svem, ale pro kazdyho to bohuzel k ziti neni a proto jsme utekli do baraku..

Datum: 03.04.15 23:19

No vidíte pro vás peklo zvuky ostatních a pro ostatní zvuky dítěte když řve. Každý má něco. Mimochodem když jste byla domlouvat vy co sousedi nebyli domlouvat oni u vás aby jste umlčela dítě, že pořád řve? Ono to má dvě strany a ne jen jednu.

Datum: 03.04.15 23:49

Nic jste nepochopil, protoze presne takto jsem to myslela k zaveru toho co jsem psala. Je to panelak a bohuzel kazdy v nem ma sve potreby a kdo se s tim smirit nechce, tak mu nezbyva nez se odstehovat do RD jako my..

Datum: 04.04.15 00:28

Ano, každý má své potřeby. Vy jste neměli na řízky, šetřili jste na RD. Sousedi na řízky třeba taky neměli a tloukli do prkýnka jen tak z plezíru, aby si ostatní mysleli, že na ně mají. Ve filmu, Zítra to roztočíme, drahoušku, se tlouklo do prázdného prkénka v cihlovém domě a sousedi to taky slyšeli. A iritovalo je to zrovna tak, jak vás.

Ono takové sousedem sečení trávy je opravdu libý zvuk, řvaní dětí na zahradě, k nezaplacení. Jedině snad na samotě u lesa, to by vám tak mohlo vyhovovat!

Datum: 03.04.15 23:40

Vám se podařilo udělat z velblouda osla na druhou! Byl tam bordel od rána do večera a dítko mi pořád řvalo! No to je fakt perla! Klepání řízků jsme měli nad sebou každou sobotu a byly to rány příšerný... nemám sílu to komentovat.

Doma se přece žije, takže je tam stále nějak vzruch, pohyb a zvuk. Matka se baví s děckem, vaří, pere, pustí si rádio, TV, nebo si povídá s manželem, myje nádobí. Nevím, jak by ji pak rušil nějaký zvuk, šířený panelem. To jedině musí sedět a pečlivě natahovat uši, zda něco nezaslechne.

Užijte si svůj RD a žijte v tichu. Ticho léčí.

Datum: 03.04.15 23:52

Ta to radeji, prosim, ani nekomentuje

Od: poly
Datum: 20.04.15 23:34

Také naprosto chápu, stejně jako eivlis, Vaše neštěstí a že se s ním chcete svěřit. My máme v paneláku naprosto stejné hajzly, pokud Vám to pomůže ... . Navíc si nechali udělat podlahu z dlaždic a tahají židle za sebou. V 22.00 hod. standartně začínají luxovat rotačním kartáčem, až do 22:00 hod. tam lítá a dupe parchant a hází kočce hračky. Ten kdo píše něco o domluvě, tak vůbec neví, co mluví a nikdy to nezažil. Jsem chlap, ale před několika lety jsem doma brečel bezmocí, když jsme se celá rodina možná rok v kuse nevyspali a já kvůli tomu musel změnit i zaměstnání (zkuste se nevyspat ve dne ani večer, když děláte dvanácky). Tak jak tady někdo napsal, pokud jsou to podobní hajzlové, neuděláte s tím nic a nikdo vám nepomůže. Šetřete, prodejte byt cikánům (ať z toho "sousedé" také něco mají) a odstěhujte se, nebo se z toho zblázníte. Zadlužil jsem se až do důchodu, ale letos začínám stavět dům a doufám, že si jednou budu moci odpočinout kdy já chci a ne, kdy mi sousedé dovolí (čti když se hajzli konečně unaví). Držím palce, Poly

Datum: 04.04.15 09:49

Taky mi to připomíná film Zítra to roztočíme, drahoušku. Vaše rodina i sousedovic by mohly být dobré motorky - chytnete totiž hned na první našlápnutí. U vás řve děcko, oni naklepávají "řízky", nebo mlátí do topení.

Jste lidé a to všichni. Tak se snad domluvíte. Zajděte k nim na návštěvu s lahvičkou vína, poseďte a vyříkejte si to. Za to děcko nikdo nemůže, ale měli byste ho uchlácholit, aby to netrvalo dlouho. Myslím, že se dohodnete, pusu máte všichni, tak proč si nepromluvit?

Bydlím sice v domku na vesnici, ale při návštěvě u příbuzných v paneláku bylo pořád něco slyšet. Splachovaný záchod, pračka, rádio, dupot dětí. Pokud to není nějak extrémně silné a časté, člověk si na to zvykne a přijímá to, jako že to k bydlení patří. I Vy přece splachujete a perete.

Když proti někomu něco mám, nejlepší je si to s ním slušně vyříkat. Buď to pomůže nebo ne. Ale budete mít aspoň pocit, že jste pro to něco udělali. Jaga.

Datum: 04.04.15 14:00

Zdravím, taky jsem pro přátelskou návštěvu a zkusit se domluvit. Slušně, bez výčitek. Oni sousedi opravdu nemůžou za to, že máte malé dítě, a třeba chodí pozdě z práce a prostě to potřebují udělat. Pračky ve 20h není nic nenormálního. Ono řvoucí mimino taky není nic extra, a když má třeba soused po noční (nebo se na ni chystá), a kvůli miminu se nevyspí přes den, taky bych se pak naštvala, zase pohled z druhé strany.

Pokud nebude domluva možná, tak pak se leda odstěhovat. Já bych v paneláku žít nemohla, jsem zvyklá na poměrný klid starého cihlového (asi) domu. Znám i takové, co v paneláku bydleli a sousedi jim skutečně nachvál mlátili do topení. Naproti tomu kolega s rodinou taky bydlí v paneláku a nemá žádný problém, zvykli si.

Od: erzwerzwcz
Datum: 04.04.15 22:14

No, já chodím do práce, potom často nakoupit, cvičit, do města... takže se vracím domů většinou mezi 18-21 hod. Ve 20 hod samozřejmě klidně peru, vařím, uklízím atd. Kdy bych to asi podle vás měla dělat? Brát si na praní dovolenou a ještě k vám jít zkontrolovat, jestli vám zrovna nespí dítě, než tu pračku zapnu?

Stejně jako já nechodím otravovat souseda, že do 22 hod vrtá, tak očekávám, že nebude nikdo otravovat mě, že před 22 hod peru.

Jako nezlobte se, jestli chcete ticho před 22 hod, tak se přestěhujte jinam než do paneláku.

Od: jaroslaw
Datum: 08.04.15 12:33

A právě kvůli problémům popsaným v diskusi nade mnou jsme se z paneláku odstěhovali do rodinného domku a máme pokoj. Ne všem se ale toto poštěstí...

PANELÁK NIKDY VÍCE !

Datum: 08.04.15 12:45

Rodinný domek nemusí být výhra. Pokud se nejedná o samotu u které naopak bude zase problém s dojížděním kamkoliv a kdykoliv. Nedávno jsem poslouchal v ČRo pořad kde se ptali lidí kde by chtěli bydlet v důchodu. No a volala tam nějaká babka co bydlí celý život ve stejné vsi a ve stejném baráku a nedávno prý koupil někdo barák vedle a vznikla tam vinárna, soused často udí a chápu, že to někomu může vadit. Prostě podle mě skoro stejné jako v paneláku totiž o lidech. Jasně v baráku je jich kolem člověka míň ale jsou tam a když narazím na vola tak s tím nic moc neudělám. Jedině se pořád stěhovat.

Datum: 08.04.15 13:11

- bydlím v paneláku a na "ruchy života" jsem si zvykla, naštěstí jsou přiměřeně hlasité, takže už je ani nevnímám (leda, když mi soused zapne vrtačku při sledování filmu, takže neslyším! - ale i to přežiju !). Nepříjemné je, když vám soused shora vytopí byt, ale ani z toho mne "nekleplo". A jsem docela ráda, když vyjdu z bytu a mám kolem sebe lidi. ! A že bydlím a nemusím se o nic starat ! (třeba v zimě o topení).

Ale, pokud zde čtu , tak v některých příspěvcích si majitelé RD zase stěžují, že štěká sousedův pes, že mu soused "kameruje" pozemek, brání mu v příjezdu do garáže, nedovoluje mu sázet stromky u plotu, vyhrožuje mu šikanou, atd... atd.. - ono se asi v prvé řadě jedná o toleranci a ochotě se domluvit a ne pořád jenom naříkat (a špicovat uši)- pamatuju, že jedna nájemnice si zde taky pořád stěžovala, že sousedi nad ní chodí v noci (měli malé dítě) a je slyšet otvírání dveří, a přitom to byla normální (bílá) slušná rodina, velmi přátelská, zatímco stěžovatelka "akurátní" babka.

Od: marf
Datum: 08.04.15 13:48

Hluk sousedů, když potřebujete klid, je věc děsivá. Klíčové je s lidmi, kteří jsou různí, vyjít. Rada je fakt drahá, jenom tedy příklad: Když mladí v kavárně v přízemí domu hlučeli (uvnitř i na chodníku) dlouho do noci, na jejich vývěsku krytou sklem přibýval lihovým fixem pravidelně nápis: "Dodržujeme noční klid 22-06 hod." Ten klid je opravu ze zákona, to je nutno připomínat těm, co si pletou demokracii s "žít" (jak tu už padlo) a s bincem. Nápis museli smývat, ale nakonec jsou tišší, jde to, jen chtít. Lepte nějaké upozornění o patro výš na dveře, co kdyby sousedé také přišli k sobě...a vydržte.

Datum: 10.04.15 21:05

nejenom pro tazatele,ale pro všechny prudiče:...odstěhujte se k lesu a pak si stěžujte,že Vás ráno v 5 budí kosák a nebo žijte a nechte žít.Neuvědomujete si,že hluk se přenáší i od Vás a chci vidět jak budete skákat až bude někdo nadávat,že Vám řve v noci prcek...

Datum: 21.04.15 07:47

Bydlela jsem v klasickém paneláku na malém městečku, bydlela jsem v rodinném domku na vsi, bydlím v cihlové bytovce uprostřed Prahy. Kde je nejvíc klid? Samozřejmě v cihlové bytovce. V paneláku toho až tolik slyšet nebylo ze samotného domu (bydleli jsme úplně nahoře), ale z chodby a z venku byl furt nějaký ruch. Hlavně malé děti a kamióny projíždějící do nedaleké pískovny. Celkově to ale bylo klidné místečko. Cihlový dům... jediný ruch, co tu byl, bylo vrtání a bouchání, když rekonstruovali dvůr. Jinak nejde slyšet prakticky nic. A nejhorší... rodinný dům. Sousedi vrtají, řezají, sekají, auta projíždí, kamiony projíždí, traktory projíždí, psi štěkají, děcka řvou atd. atd. Já kdybych hledala klid, tak v rodinném baráku bych ho určitě nenašla...

Datum: 24.04.15 18:06
Abych taky přidal něco do diskuze. Před půl rokem jsem se nastehoval do bytovky. Hned další týden za mnou přišla sousedka, s cukrovím a dohodli jsme se, že když chodi z noční, tak jestli bych mohl prat a luxovat az odpoledne. Nemám problém ji nevyhovět, jsme přeci lidé. Tak jsme se domluvili a vycházíme spolu.

Od: jjana
Datum: 01.11.15 07:48

Dobrý den, chci se podělit o stejný problém. Žili jsme přes 20let v cihlové čtyřbytovce. Všichni sousedé se vyměnili časem, což by nevadilo. Nad nás se nastěhovali taky hluční sousedé, ten stejný problém co je tu popisovám. Hluk celé dny, trampolína nad obývákem na neodhlučněných plovoučkách. Skákání dětí z parapetů, hraní fotbalu, bylo to slyšet i na chodbu ven. Večer kolem desáté děti, byť malé chodili spát a začalo se uklízet, také do tří do rána, lux nad ložnicí, práskání... Šest let jsme odolávali, nic nepomáhalo, bytové družstvo nevyřešilo nic, oni prostě žijí a byli prostě odolnější než my. Tak jsme se rozhodli odstěhovat, z tak nádherného bytu a prostředí, které jsme kolem za dvacet vytvořili zelení. Zvažovali jsme nejprve novostavbu, nakonec vyhrála přestavba staršího, ale samostatně stojícího domku a hlavně místo. Je fakt, že vedle sousedi mají kohouta, ale to je nic, co jsme zažívali v bytě. Nejsme jediný případ, který takto dopadl a dobou soužití zvláště v panelovém době bude stále horší si myslím. Bezohlednost lidí narůstá. Jsem spokojená a hlavně ráda az klid, jen jsme to měli udělat daleko dříve, když jsme byli mladší a energii věnovat do svého. Jana

Datum: 01.11.15 08:30

- když už jsme u toho sdělování zkušeností - bydlím v panelovém domě, který je majetkem města, takže sem město ubytovává různé nájemníky dle svých potřeb. Tak tady máme asi 5 romských rodin, dva byty pro chlapce z domova pro zdravotně postižené (občanské sdružení Sokolík), asi 2 rodiny ukrajinské (nebo slovenské) - pokud vím..

Přesto máme štěstí, protože je to klidný dům, žádné "virvály" se zde nekonají, všichni se chovají slušně, Romové jsou příjemní a přátelští - a pokud jsem mohla nakouknout - mají vzorně uklizeno a město se o údržbu paneláku vzorně stará. Takže - ani bydlení v panelovém domě se smíšeným obyvatelstvem nemusí být žádný horor - jenom mi trochu "vrtá" hlavou, jestli sem v budoucnu nepřibudou nějací muslimové. Ale věřím, že - pokud by město bylo k takovému kroku donuceno - zachová si při výběru nájemníků stejně "šťastnou ruku" , jako dosud.

Na stará kolena bych se do nějakého baráčku stěhovat nechtěla ani za nic - zde si sedím pěkně v teple, všechno "u huby" , nemusím se o nic starat - leda o ty sýkorky za oknem. Tak zdravím.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.