Tvorba polohovacího roštu u dětské postýlky

Od: Datum: 09.04.15 15:20 odpovědí: 4 změna: 10.04.15 15:46
avatar

S manželkou máme cca 80 let starou klasickou dětskou postýlku, samozřejmě bez jakýchkoliv normalizovaných rozměrů a bez stavitelného roštu. No a já bych ten stavitelný rošt (nebo něco na ten způsob) potřeboval vyrobit. Poradíte z čeho a jak? Musím nějak totiž vyřešit i upevnění ke stávající konstrukci postýlky. Předem díky za rady.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.04.15 15:56
avatar

Je spousta druhů všelijakých postýlek, takže jen tak všeobecně.
Pokud si nepředstavujete vyrábět nějaký složitý stavěcí rošť, tak je to zcela jednoduché. Rošt musí být v rámu postýlky volně vložený. Pokud není, musíte takový pořídit - vyrobit. Čili rám z latí s pevnými truhlářskými spoji - přeplátování, čep a dlab atd - záleží natom, jak jste vybaven nářadím a na co si troufnete.
Vyrobit výškovou stavitelnost roštu už je pak strašně jednoduché - jako příklad dám systém, který byl u postýlky kdysi dávno (před 30lety) našeho syna. V nohách (rohových sloupcích) postýlky vyvrtáte z vnitřního prostoru v potřebných vzdálenostech úhlopříčně (tj z rohu do rohu nohy) slepé díry pro vkladací kolíky. Pak do těch otvorů vložíte kovové kolíky (koupené nebo vyrobené - stačí tak průměr 6mm) a na ně položíte rošt.
Jakou si uděláte rozteč děr pro kolíky, tolik poloh roštu budete mít. Přestavba výšky roštu velmi rychlá - v řádu minut.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 10.04.15 08:29
avatar

Dejte sem fotku stavajici postylky. Stavajici rost by mohl jit upravit. Take mame system, ktery je popsany vyse. Rost o kousek mensi nez postylka a vkladaji se do noh ocka, na ktere se rost polozi a dotahne sroubky, muzu nafotit. Rost byl zlomeny, ale i tak jsem nakonec vzdal vyrobu a stary jen opravil

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.04.15 14:12
avatar

A mohl byste sem vložit fotku? Já se pokusím tu naši postýlku dnes nafotit. Dno je zde ale tvořenoou jen dřevěnou deskou, která je součástí konstrukce, takže s ní nehnu. Nakonec jsem snad rošt vymyslel - koupím laťky, kulaté tyčky a následně laťky cca 10 cm od sebe navrtnu a propojím je tyčkama. Akorát jsem zatím nedoladil právě ten systém s očky nebo kolíky, na které budu rošt pokládat.

Datum: 10.04.15 15:46
avatar

U starých postýlek byla spodní deska součástí konstrukce postýlky, proto jsem výše psal o potřebě vytvořit nový rošt.
Systém roštu z latí a kruhových tyček není zrovna optimální řešení, protože ty kruhové tyčky budou dítě tlačit - zkuste si lehnout na plaňkový plot. Rošt se dělá z plochých latí rozměru cca 50x20mm, vzdálených od sebe do 10cm, aby se matrace mezi latěmi neprohýbala - neprotlačovala vahou ležícího dítěte. Jednoduché, ale také nepříliš vhodné řešení roštu je udělat rošt třeba z těch kruhových tyček a rovnou desku z něj udělat pomocí desky sololitu či podobného deskového materiálu - tento se položí na rošt. Nevhodné je to proto, že matrace nebude zespodu větrat.
Systém polohovacích kolíků jsem se pokusil načrtnout - viz obrázek

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.