Zateplení šikmé střechy-jakou skelnou vlnu?

Od: Datum: 08.04.15 20:09 odpovědí: 17 změna: 17.12.15 04:48

Než zakoupím chci se poradit.

Střecha: Ruukki krytina , latě , fólie , prkna , krokve v:16cm.

Mezi krokve přijde vata tl:16cm a pod krokve 10cm ,pozink rošt ,na to fólie Jutafol N AL 170g speciál a sádrokarton.

Chtěl jsem koupit Knauf Unifit 039 za 85,-sDPH (suchá výstavba.cz) leč momentálně je nedostupná,v nabídce je URSA DF039 a ROTAFLEX TP01 ,ISOVER DOMO.Vše má +,- stejný součinitel tepelné vodivosti ale co se týče ostatních parametrů nemám tucha-sléhavost,tuhost,atd.

Jinde je za dobrou cenu Knauf Classic 039 ale tam si nejsem jist jak se liší od Knauf Unifit 039,na střechu ho také davají.

Uvažuji o Urse,ten Rotaflex někdo chválí jiný haní.Díky všem za radu,názor,osobní zkušenost.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 08.04.15 20:24

Techniku, já doporučuji tuto vatu,

http://www.stawebniny.com/dcd…le-df-1-tl-100mm-039/d-83406/

nebo téměř tu samou

http://www.stawebniny.com/sch…l-role-df-1-tl-100mm/d-74525/

Jen se zeptám na skladbu střechy, kde je odvětrání?

Střecha: Ruukki krytina , latě, kontralatě, fólie , prkna , krokve v:16cm.
Nebo jste jen napsat.

doplněno 08.04.15 20:43:

OK, tušil jsem to, ale ze zkušeností, položit izolací umí každý, ale udělat detaily jen málokdo, poté je zateplení hodně nekvalitní a snižuje se hodnota tepelného odporu.

Kdo ví, jaký je rozdíl mezi skelnou vatou s lambdou 0,039 s rúznými názvy? Samozřejmě myslím kvalitu, cenu vím...

doplněno 08.04.15 21:36:

Techniku, jelikož mám ve skladu více druhů skelných vat, jako laik nepoznáte rozdíl mezi Climowoolem a Domo.

Sesedání skelných vat je +/- stejné..jsou hodně nadýchané, a lehké.

Jen čedič nesedá...

Ohodnoceno: 0x

Datum: 08.04.15 20:39

Opravuji se ,kontra latě tam jsou.Nechal jsem dělat hustě -jako na tašky.Na stánky už koukám.Dík

Datum: 08.04.15 21:06

Climowool i wiegla jsou za přijatelnou cenu,neznám ani jednu.Jaký je rozdíl- tuhost,sesedání atd? dík

Datum: 08.04.15 20:33

vzhledem k tomu,ze izolujes zrejme navzdy,dam ti dobrou radu.nesetri na izolaci,bohate se ti to vrati.ISOVER UNIROL PROFI.mam 30cm,stoji o nejakou korunu vice,ale izoluje perfektne,samozrejme musis dobre udelat,jestli chces neco usetrit tak dej izover domo.20let zkusenosti.

Datum: 08.04.15 21:01

Izover profi je jednou tak drahej,to je na mě moc a jak je to s tou řadou Domo-sesedá? A jak se s ní dělá,prašnost,"kouše"...?

Datum: 08.04.15 21:12

neseseda,a kouse asi 10krat mene nez knauf!

Datum: 08.04.15 21:25

Ještě se optám jaký je rozdíl mezi Isover: Domo Comfort a Domo? Díky

Datum: 09.04.15 22:29

sem tady uz vcera nebyl,domo comfort ma z jedne stranyzpevnovaci tkaninu,lip se s tim dela,ale tepelne je to stejne

Datum: 06.05.15 14:53

Tak jsem na prášky *zed* .Už jsem byl před odesláním objednávky izolace Isover Domo plus s lambdou 0,038 .Jenže jsem v Praze vlezl do stavebnin na suchou výstavbu se spoustou izol.vat a odcházel vyřízen.Byl jsem rozhodnut pro Isover domo plus 16mm + 10mm a bylo mi řečeno že pokud chci Izover tak si musím ověřit že se jedná o dodávku z Rakouska a ne o u nás více zastoupený Izover Polsko,ten je prý o řád horší kvalita a ten Rakouský se pro východní evropu zaváží jen pokud Polsko nestíhá.Předvedli mi i kvalitu obou a sdělili mi proč nechci Knauf insulation unifit 0,039 že je v součastné době to nejlepší na trhu (v této třídě).Rotaflex a Izoroll bych do střechy nedal po tom co mi předvedli.Máte někdo nějaké zkušenosti jak a kde řešit ten Isover.Hanys,ty jsi psal že s ním děláš,jaký na to mᚠnázor? Díky

Datum: 06.05.15 15:29

Víte proč nabízí Knauf? Má na tom větší rabat jak na isoveru.

Datum: 06.05.15 17:23

zdar,byl jsi v nejakych podivnych stavebninach.isover se totiz uz davno -myslim ze cca 15let vyrabi v cesku,ale to fakt nevim jiste-z rakouska se vozil nekolik let po revoluci,presne ti to reknou v castolovicich.ten polsky je opravdu velky maras,bydlim u hranic a investori si ho tam nekdy koupi.ani zadara.muj nazor je porad stejny ,momentalne si myslim ze je to spicka u nas,s knaufem se delat neda,to je o prudusky i kdyz knauf tvrdi opak-lzou.dala by se jeste najit slusna izolace,ale uz nepatrej a neco delej za chvili je podzim.cus.

Datum: 06.05.15 19:28

Já budu ještě tak měsíc mimo,dvacet let si dělám to co potřebuji na hoblovce a před měsícem mě dostala.Tři prsty maj špičky pryč *uspech*.Stavebniny se specializují na suchou výstavbu včetně izolací,měli jich tam mraky. Mezi krokve dle nich patří Isover (Orsik , Orset , Uni ) a Domo a Domo plus tam vhodné nejsou protože obsahuje méně pojiva.Rozdíl je prý jako Knauf clasic 0,039 a Knauf unifit 0,039- obě jsou stejné jen v Unifitu je dvakrát více pojiva a tak je pružnější a tvarově stálejší.Jde mi z toho hlava kolem.Spoléhám se spíš na praxi a nechci to nějak pohnojit.Tak jsem vděčnej za každej názor od "Praktika".

doplněno 06.05.15 19:49:

Je nějaká možnost jak poznat tu Polskou? Dělat si to budu sám,pokud s tím bude horší práce tak to přežiju.Jde mi hlavně o to aby ta izolace držela a izolovala hlavně proti horku v létě.Mám les a tak nějaké náklady na topení neřeším.

Datum: 06.05.15 20:16

jestli to chces proti horku od strechy,tak nemuzes setrit.ja mam 30cm isover unirol profi na podkrovi a je to tak tak.chce to nejaky hustejsi material.polsky isover poznas,je to tam napsane a navic je slehnuty,nekompaktni nechce nabyvat po rozbaleni na objemu.asi jeste nemji poradnou technologii.jeste taky neni marny rockwool,napr.rockmin plus.

Datum: 06.05.15 20:28

technyku,

Orsik , Orset , Uni ) je čedičová vata v deskách...je hustčí pevnější, neslehne. Je dražší

a Domo a Domo je skelná, řidčí, levnější, časem klidně slehne..

doplněno 07.05.15 07:07:

Když jsem si přečetl Vaše doplnění, nepochopil jsem Vás já..

U nás se nejvíce prodá skelná vata, hlavně Climowool, Wiegla.

Vše je o penězích.

doplněno 09.05.15 11:51:

Technyku, prosim abyste bral moje zdůvodnění jako nezávislé na komukoliv. JJestliže vedete debatu hodinu s technikem od Isoveru, osobně jich několik znam, pak se nedivím že jste mu podlehl.

Vite jak casto sepoužívá jejich parobrzda Vario?KKlidně můžeme pokecat on line 603902651.

Datum: 06.05.15 22:02

Jestli jsem je dobře pochopil tak ze skla se pro mezikrokevní izolaci hodí od Izoveru- Isover Unirol Plus 0,036 a Isover Unirol Profi 0,033.Pak nechápu to že sám výrobce nedoporučuje mezi krokve Domo a Domo Plus a na balení vyznačí že se tyto hodí pro šikmou střechu.Pak mi vychází Knauf v řadě Unifit 0,039 jako nejlepší poměr kvalita /cena.Je to údajně jen ve vícenásobku pojiva ve vatě(což PRÝ znamená menší sesedání a vyšší pevnost).To by znamenalo že Isover nemá v řadě 0,039 řadu UNI tj.mezikrokevní.Pokud to budu řešit ještě déle tak je mi jasné co koupím i když jsem chtěl zvolit střed.

doplněno 08.05.15 19:51:

------------------------------------------------------------------------------------------

Tak po hodinovém rozhovoru s tech.pracovníkem Saint Gobain jsem na 90% přesvědčen že koupím Isover Unirol Plus 160mm cca za 105 ,- Kč,, těch 10% uvažuji i o Unirolu Profi tam je 160mm cca za 145,- Kč Záleží na konečném nacenění.Doporučil mi Unirol mezi krokve a čedič 100mm pod krokve z důvodu tuhosti a tak celkového zpevnění zateplení.Tahle varianta je pro mě už finančně neschůdná ale pro ten Unirol ... jsem se už rozhodnul.Trohu mi pán znejistěl i v tom zda dát parotěsku mezi vrstvy vaty nebo až na rošt pro sádroš což jsem měl v plánu.Pokud máte někdo zkušenost s parotěskama zajímal by mě vᚠnázor na HPI Jutafol N AL 170 parotěsná Reflex, hliníková tuto jsem tam chtěl dát původně a Isover VARIO KM DUPLEX UV bylo mi doporučeno nebo prý reaguje na vlhkost ve vatě tak zě se porezně otevře a pustí vlhkost proti původnímu směru *uspech*.

Datum: 08.05.15 21:19

Souhlas,právě proto hledám za rozumný peníz to nejlepší.Když jsem obešel zdejší Stavebniny bylo to všude stejné-"dejte tam Knauf Classic 0,039 je podstatně levnější a přitom stejný jako Unifit 0,039 ale on právě stejný není Těch 30% v ceně dělá to že první slehne a druhá je dělaná přímo pro šikmou střechu a neslehne(viděl jsem na videu).Něco podobného mi řekl i technický pracovník od Isoveru,rozdíl mezi řadou Domo a Unirol.Pro pochopení ,nechci za 20 let řešit slehlou Izolaci a tepelné mosty proto že jsem dnes ušetřil 10tisíc .(to ale neznamená že se mi chce oněch 10 tisíc vyhodit jen tak,nejsem naivní a tak si tyhle podstatné věci raději ověřuji z více stran).Dík,pokud máte nějaké zkušenosti ohledně parobrzdy radu jen uvítám.Viz nahoře.

doplněno 23.05.15 00:40:

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Všem zůčastněným děkuji za odpovědi,V pondělí mám doma Isover Unirol Plus a parotěsku jsem vzal Jutafol Al 170g speciál*ua* (po hodinách čtení),Pokud bude někdo toto diskusní fórum číst tak sem vkládám tabulku podle které jsem se také rozhodoval.Je z ní patrné jak hustý (nadýchaný) materiál je.Rozdíl v kg/m3 je propastný jak tabulkově tak i v reále.

Odkaz na zajímavou tabulku je zde: http://stavba.tzb-info.cz/doc…ulky/0001/000140_katalog.html

doplněno 23.05.15 00:51:

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Všem zůčastněným děkuji za odpovědi,V pondělí mám doma Isover Unirol Plus a parotěsku jsem vzal Jutafol Al 170g speciál*ua* (po hodinách čtení),Pokud bude někdo toto diskusní fórum číst tak sem vkládám tabulku podle které jsem se také rozhodoval.Je z ní patrné jak hustý (nadýchaný) materiál je.Rozdíl v kg/m3 je propastný jak tabulkově tak i v reále.

Odkaz na zajímavou tabulku je zde: http://stavba.tzb-info.cz/doc…ulky/0001/000140_katalog.html

ISOVER - tepelně izolační výrobky

Materiál Objemová hmotnost ρdn[kg/m3] Součinitel tepelné vodivosti deklarovaný Îťd [W/mK]

Isover MULTIMAX 30 40,0 0,030

Isover UNIROL PROFI 21,5 0,033

Isover Multi-Komfort Passivhaus Klemmfilz 19,5 0,034

Isover UNIROL-PLUS 15,5 0,036

Isover DOMO PLUS 13,0 0,038

Isover DOMO COMFORT 11,5 0,039

Isover DOMO 12,0 0,039

Od: novas2
Datum: 17.12.15 04:48

To jsou zase keci o izolaci z polska až to není možný. Pochopitelně se to tam vyrábí a všude prodává, obal je popsaný jak česky, tak polsky. Sklady jsou i v Turnově, taky mám odtud isover uniroll profi objednaný přes net, vata drží, nekouše, po rozbalení balíku nabyla svou tloušku. Jak už psal p. Cukrář, na Knaufu mají větší rabat, proto ani isover ve většině stavebnin nenajdete, pomluví, případně řádně nacení a objednají, jinak v tv byl spot o knaufu, že ČOI řešila, že na český trh dodávají v horší kvalitě.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright Š 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.