Oprava svažité cesty

Od: Datum: 08.04.15 11:35 odpovědí: 10 změna: 09.04.15 23:12

Dobrý den,

prosím o radu jak nejlépe a nejlevněji opravit vymletou a děravou cestu(celkem prudší kopec)k chatě? Předem děkuji za nápady.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: honzajs122
Datum: 08.04.15 11:48

Kupte frakci 0-63 z nejbližšího kamenolomu, rozprostřít a udusat žábou. Několik příčných kanálků na odvod vody, aby se z toho nestala řeka

Ohodnoceno: 0x

Od: jmlc®
Datum: 08.04.15 11:51

Nejlevněji, nejrychleji - někdo v okolí vám přiveze suť ze stavby a ještě poděkuje, že nemusí platit za likvidaci... Náklaďák nebo bagr to přiveze, párkrát se projede... drť to vyrovná a zajistí proti blátu

Datum: 08.04.15 14:31
Přesně tak. Nejlevnější řešení je stavební suť. Ještě lepší jsou betonové tašky. Ty příčné kanálky podle prvního rádce bych samozřejmě taky doporučoval.

Datum: 08.04.15 17:52

Poměrně dražší,ale také kvalitnější by byl návoz drtě z frézovaných silnic.

Ohodnoceno: 1x

Od: buss®
Datum: 08.04.15 18:44

Záásadně ne něco drobného a varuji před štěrkem, pískem, škvárou apod. Voda to odnese, vymyje a bude z toho guláš. Já mám jíl a auto se přes to bořilo, nevysychylo to. Buď vykopat rýhu a šutry, zakopat cihly, raději ne na plocho, zabránit stékání vody. Rýhy a pustit to k tyčkovému plotu. Furt doplňovat kamenivo. Já valím do země tvrdé dřevo, kolíky, šutry z řeky...

Ohodnoceno: 2x

Datum: 08.04.15 19:03
Takže lehká obdoba štětované cesty, která je známá desítky, možná i stovky let.Ano to by podle mne bylo ideální, ale určitě pracnější a dražší než suť.Ovšem také s delší životností, hezčí na pohled a hodící se k té roubence.

Datum: 08.04.15 19:23

štětovaná je pracná a drahá a nikdo už to nedělá.

Od: ju®
Datum: 08.04.15 20:17

To puštění vody k plotu bych potřeboval vysvětlit - voda přísahala, že do kopce nepoteče - nikdy!

Od: cicko
Datum: 08.04.15 23:16

Řešení by se dalo najít vícero, ale nejprve je třeba znát odpovědi na základní otázky.

Kdo je vlastníkem nemovitosti, zda je zde skutečně úředně vedena cesta, nejedná-li se o chráněné nebo jinak omezené území a také co na to stavební úřad?

Datum: 09.04.15 23:12

Ahoj. Ten štěrk 0- něco by byl dobrej, ale nejlepší by byl tzv. utahovák. Je to taky drobný a dokáže se to zajímavě spojit a chvíli i vydržet na cestě. V zimě trošku opatrně s traktorovou škrabkou.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.