Světlé skvrnky na zářivkách

Od: Datum: 07.04.15 20:30 odpovědí: 6 změna: 12.04.15 09:38
avatar

Dobrý den, chtěl bych se Vás zeptat, co si myslíte o světlých skvrnkáh, které se již od začátku objevily na nových zářivkách Philips MASTER TL-D 58W/827 instalovaných v novém svítidle s elektronickým předřadníkem. Doposud jsem používal staré Osramy CoolWhite z devadesátých let a na nich jsem nikdy žádnou skvrnku nezpozoroval. Bohužel již mi docházejí zásoby. Tady se skvrnky objevily min. na 3 zářivkách celkem ze 4 zakoupených. Jaké zářivky doma nejčastěji používáte. Tady jsem byl nucel koupit nové, protože 4 bych již dohromady nedal a chtěl jsem v 1 svítidle stejné zářivky a navíc do obývajího pokoje s teplotou světla 2700K namísto 4000K.

Děkuji za odpovědi.Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 07.04.15 22:24
avatar

Dobrý den, považoval bych to za nějaký kaz ve skle. Není to viditelné (nebo jiné na dotek rukou v těch místech) při vypnuté trubici? Zdravím!

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 08.04.15 20:13
avatar

Na povrchu na dotek jsou zářivky naprosto bez problému, jedná se o chybu na vnitřní straně zářky. Děkuju za odpověď.

Datum: 08.04.15 05:37
avatar
Povrch trubice z vnitřní strany býval pokryt vrstvou luminoforu, který měnil záření z výboje v trubici na viditelné světlo.
Jednou z možností by mohla být nekvalitně nanesená vrstva luminoforu, někde více, někde méně.
Při dnešním systému výroby, co nejvíce krátkodobých spotřebních předmětů, které dlouho nevydrží a bude třeba koupit opět a opět náš výrobek, zdá se, že výrobce už na kvalitu ... Jak to slušně napsat? ...nehledí...
Z té vložené fotografie to těžko posoudit. A Váš popis skvrn je nulový...
Já ještě pár trubic doma mám. Těch kvalitních. Jedna svítí v koupelně, když potřebuji hodně "denního" světla. A dvě v kotelně, a pět v garáži, když potřebuji "hodně" světla.
Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 08.04.15 12:41

Myslím, že ty skvrny jsou díky nekvalitně nanesenému luminoforu. Já již víc jak 5 let používám jak doma, tak i v práci plnospektrální zářivky : http://eshop.plnospektralnios…spektralni-linearni-zarivky-1 , mají spektrum blízké slunečnímu světlu, takže když je venku pod mrakem, tak si rozsvítím a mám doma "slunečný den" *slunce* Pracuji v místě bez oken, takže zcela bez slunečních paprsků; když jsem dřív svítil běžnými zářivkami, tak jsem měl za celý den večer oči červené jak králík, byl problém zaostřit na čtení. A co svítím těmi plnospektrálními, tak jsou moje oči v pohodě Jen si musíte ze začátku chvilku zvykat na trochu namodralý odstín světla, ale když si na něj zvyknete, tak už ty s tím nažloutlým žárovkovým světlem nechcete, protože Vás z nich bolí oči. Právě ty s teplým žárovkovým světlem obsahují hodně červené složky spektra, která unavuje zrak. Mluvím z vlastní zkušenosti.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 12.04.15 09:38
avatar

Docela brutální cena, když se jedná o běžné třípásmové zářivky a z označení není ani patrná teplota chromatičnosti. Ta skvrnka mi nevadí, protože se nijak viditelně neprojevuje a do zářivky se nikdy nedívám.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.04.15 20:18
avatar

Dobrý den, děkuji všem za dopovědi. Také bych viděl, že je špatně nanesena vrstva luninoforu zevnitř. U této značky jsem to ale nečekal, že ze 4 zakoupených bude nějaká chybička hned na 3. Možná zrovna špatná série. Na povrchu zvenku a při zhasnutých zářivkách není nic vidět. Tato chyba se objeví jen za provozu. Takže skutečně asi špatná vnitřní vrstva luminoforu.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.