Připálenina na nerezovém hrnci

Od: Datum: 06.04.15 22:28 odpovědí: 22 změna: 15.04.15 13:15

Jak odstranit úplně černou připáleninu,která nejde ze dna nerezového hrnce.Nechala jsem v něm 2 dny nejprve namočenou sodu pro snadné odstranění ale dno má černé mapy zašlé,jak na to?

doplněno 12.04.15 18:34:

Opravuji : myslím,že to není 100% kvalita nerezu,jak to má člověk poznat?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: mp
Datum: 06.04.15 22:58

Na nerez platí jen hrubá síla (myslím teda drátěnku určenou na nerezové hrnce). Takto udržuji v naší restauraci jakeš, takeš vzhled našeho nerezu na dostatečné úrovni už dlouhá léta. Ještě zabírá louh sodný.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 06.04.15 23:38

Zkuste nasypat kypřící prášek na navlhčené dno a nechat působit, nebo nakapat citron. Když to nepomůže, používám na silnější znečištění TORO -čistící pastu s použitím hadříku. Drátěnka by vám hrnec poškrábala

Ohodnoceno: 1x

Od: fio
Datum: 06.04.15 23:54

Malinko vody, vsypat kypřící prášek, nechat přejít var, nechat působit dva - tři dny. Pokusit se vyčistit houbičkou a případné šmouhy dočistit vynikajícím přípravkem na čištění nerezového nádobí Pulirapidem Splendi. Možná, že by na to stačil jenom ten Pulirapid, bez prdopeče.

Pulirapid na nerezové nádobí kupuji v Drogerii Madel za 58 Kč - italská kvalita. Nechám chvíli působit, zlehka pošudlám a vše nerezové jako nové.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 07.04.15 07:15

I silně připálený pekáč mi myčka umyje dobře, a po několika cyklech mi zmizela i zašlá patina.

Jiná věc jsou barevné ("duhové") mapy, vzniklé tím, že nádobí šlo nad plamen prázdné. Ty odstranit nejdou, protože to není "špína", ale došlo k povrchové změně samotného materiálu (ale to asi není váš případ).

Datum: 07.04.15 07:52

Já bych do hrce dala kyselé zelí a pomaloučku nechala vařit. Jen bych hlídala, aby vody nebylo ani moc, ani málo. A není boha! Kyselé zelí vyčistí spolehlivě! Když nemáte myčku.

Datum: 07.04.15 08:26

Já zase dávám do hrnce s připáleninou tabletu do myčky. Nechám chvilku povařit a odstát. Třeba i dva dny. Pak jen spáleninu lehce vypláchnu.

Datum: 07.04.15 19:24

Mimo všeliakých čistidiel sa nerez dá preleštiť gumovkou a nasledne filcom s pastou vyleštit do vysokého lesku.

Od: yesterwju
Datum: 12.04.15 18:35

Nevím,co je gumovka v tomto případě...?

Datum: 08.04.15 16:07

Napište, prosííím, jestli a jak se vám to povedlo. ;)

Datum: 11.04.15 19:37

babkazov® ještě probíhál " proces " močení se sodou skončil,pak s octem ( zelí nebylo ) pak drátěnkou a práčkem citra = už to není ono,myslím,že kvalita tohoto hrnce na 100% nerez ... dnes zapnu myčku a uvidím...ten italský prostředek by mě zajímaj,ale takovou drogerii u nás nemáme...díky všem,příště koupím ten nejdražší hrnec !

Datum: 11.04.15 20:26

Zadejte si Drogerie Madel, Drogerie.cz, nebo jenom Madel koukněte na e-shop, mají pěkné voňavé věci, hodně ekologické, hypoalergenní a nejsou to žádné plagiaty.

Prášek Citra byla chyba.:(. Případně kovová drátěnka.

Ohodnoceno: 2x

Od: pepe1
Datum: 12.04.15 16:58

Naprosto jednoduchá pomoc. Nalijte do hrnce tolik Sava, aby byly připáleniny zality. Stačí pár hodin, nejlépe přes noc. Hlavně ne drátěnkou. Povrch se poškrábe a pak se připaluje v těchto místech.

Datum: 12.04.15 18:56

Savo bych v tomto případě nepoužila,když kuchyn.utěrky namočím jen na chvilku do Sava za pár měsíců je po nich a Savo je jen desinfekce velmi silná.

Datum: 12.04.15 19:24

Jestliže má být připálenina pryč, tak jedině Savo. Kovový hrnec není utěrka, to vám asi nějak ujelo... Savo není jen desinfekce ale silná žíravina.

Datum: 12.04.15 20:13

Nějak nerozumím co se tu řeší. Na tohle byl odjakživa "tekutý písek". Dnes Cif nebo Savo čisticí krém.

Datum: 13.04.15 07:39

ra252, nebuďte protiva! Někdy, když se zadaří, ani písek prostě nepomůže a je lépe se zeptat. *jasne*

Datum: 13.04.15 19:03

No neblázněte, písek obrousí všechno.

Datum: 13.04.15 19:40

K čemu je dobré půl hodiny drhnout připečený hrnec, když to jde jinak? To nechápu.

Datum: 15.04.15 13:14

Proč půl hodiny? Máte obě ruce levé?

Od: tas
Datum: 13.04.15 20:26

A pískem odrhnete i připečený skleněný pekáč? Tak to je tedy rada nad zlato...

Datum: 15.04.15 13:15

Je písek a písek. Je i "tekutý písek" na skleněnou varnou desku.

Datum: 15.04.15 09:16

Zkuste drátěnku od Vietnamců ,jsou tam asi 3 kusy, je jemná a drhne pěkně bez ničeho,žádné čistidla. Já jsem taky s ní vydrhla nerez ,ale použila jsem ještě CIF žlutý obal. Cif cream - je super odstraní skoro vše. Zkuste několikrát. Pak dejte vědět! Marcela

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.