Informace o ceně za koupelnu a WC

Od: Datum: 05.04.15 11:20 odpovědí: 36 změna: 15.04.15 23:18

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat na Vaše odhady, kolik může stát koupelna a WC s následujícími parametry. Napíšu jen zakoupený materiál, zajímalo by mě, za kolik by se dalo zhotovit obložení koupelny a WC s tím, že byly prováděny nějaké drobné stavební úpravy, bylo tam vybourané jádro a připravené část sádrokartonu.

Materiál:

Arte cera style AR 75 umyvadlo se skříňkou 8520 Kč s DPH

Doplňková skříňka Arte NY SVG 50 1Z 9921

Vana Santech Varia 1700x750 7899

Záchod Roca 4638 Kč

Sedátko The Gap se slowclose 1742 Kč

Malé umyvadlo The Gap 350x320 1462

Geberit mechanismus 4190

Geberit tlačítko 1300

Baterie umyvadlo metalia 57096 1614

Baterie malé umyvadlo metalia 57 952

Baterie sprcha 2185

Obklad koupelna a WC fusion moka 20x50 hnědá 12m2 5352

Obklad koupelna a WC fusion beige 20x50 béžová 20,4 m2 9098

mosaico Micro beige 30x30 14 ks 5824

dlažba koupelna a wc moon moka 31,6x31,6 hnědá 5 m2 2820

Zde jsou provedené práce:

Materiál + práce

SDK konstrukce strop - koup.wc 5,7 m2

SDK konstrukce šachta koupelna 3,8 m2

oprava šachty wc

perlinka 12 m2

AL profil s perlinkou 5ks

penetrace na SDK 2ks

penetrace na stěnu 1ks

lepící tmel 12ks

lepící tmel flex 2ks

montážní pěna 1ks

profil al 10mm 7ks

spárovací hmota bílá 16kg

sádra stavební 1ks

krabice el. 2ks

spárovací malta luxfer 1ks

SDK materiál na opravy 1 soub

skrytá dvířka - koupelna 1ks

hrubá omítka 5ks

zdící malta 1ks

beton potěr 2ks

tvárnice 7,5 cm 39ks

nivelační hmota 2ks

štuková omítka 1ks

mozaika 4ks

Provedené práce:

demontáž SDK, geberit, konstrukce, vana

montáže:

platky pod hrubou omítku 1x

provedení hrubých omítek - koup. + wc 9,5 m2

penetrace stěn a podlah 36,7 m2

zazdění geberitu 1ks

vyzdění příčky za umyvadlem 1ks

osazení rožků stěrky 1x

zazdění vany 1ks

broušení podlahy koupelna a wc 1 soub

betonáž a nivelace 5,7 m2

štukové omítky

montáž obkladů koupelna a wc 26,5m2

montáž dlažeb 4,1 m2

spárování obkladů a dlažeb 30,6 m2

montáž mozaiky včetně podrovnání 24,8 m2

osazení profilů 11,8 m2

montáž dvojzásuvky 1ks

spárování luxfer 1ks

montáž skrytých dvířek - včetně obložení 1soub

přesuny hmot 1soub

doprava 1x

skládka 1x

vodoinstalace 1x

Prosím, zkuste mi říct, kolik to cca může stát. Rozměr koupelny a záchodu asi pravděpodobě odhadnete dle použitého SDK. Pak vám řeknu skutečnou cenu. V příloze ještě pár obrázků a fotek.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.04.15 11:42

Cena rekonstrukce jádra komplet v Brně je obvykle 80 - 90 tisíc Kč. Cena je všeobecně známá jak u firem tak řemeslníků a tím pádem se moc nemění . Jsou ale případy že zákazník chce nadstandardní obklady a pak je cena jinde a je to zřídka .

Ohodnoceno: 0x

Datum: 05.04.15 11:51

+/- souhlasím, svépomocí by jste to dal tak za 25 +/- samozřejmě podle toho, za kolik by jste kde sehnal materiál

doplněno 06.04.15 20:14:

Jako moc nebo málo? Nacenila, takže to je jen předběžná nabídka, nebo už konečná cena za hotové? To jste neměl ve smlouvě stanovenou cenu?

doplněno 06.04.15 20:27:

jestli dobře vidím, tak máte zasouvací dveře, ty jsou taky docela dost drahé ne?

Datum: 06.04.15 21:43

Opakovaně jsem koupelnové studio žádal o nacenění prací před zahájením, nicméně měli klíče a vše udělali dříve. Cenu oznámili po dokončení, i přes sliby, že budou levnější než ostatní.

Práce tedy byly ve finále dražší než materiál - materiál 75000, práce 82000, celkem 157 tisíc s DPH za celkem malou koupelnu a záchod.

Přijde mi to strašně moc, nato, že nedělali stavební úpravy (pouze vyzdění geberitu a prostoru za umyvadlem), v ceně nejsou zahrnuty ani dveře, ani světla. Dveře dělá jiná firma, světla a elektriku zapojuje elektrikář.

Nechápu tu cenu - viz první příspěvek provedených prací. Jenže teď nevím, jak se zachovat. Cena ani některé kroky nebyly nikdy odsouhlaseny.

Datum: 06.04.15 20:50

no tak to teda myslím si, že ne, chtěl bych vidět brňáka nabídnout takovouhle cenu. obvykle je to přes 100. netvrdím, že to je snadná práce, je to drbačka, ale za 10-12dní práce hotové.

Datum: 06.04.15 21:57

myslíte konečná cena nebo za práci 80-90 tisíc?

Datum: 06.04.15 20:00
Materiál (tzn. Obklady, vana, umyvadla, záchod, baterie, dlažba, geberit, mozaika, atd) stálo cca 75 tisíc. S tím jsme počítali. Zbývá tedy instalatérská činnost (která se předělávala po předchozí nezdařené firmě), nějaké sádroše tam taky byly. Teď si tipněte, kolik mi firma za opravu, obklady a položení dlažby nacenila. 82 tisíc! To je sen. Nechápu.
Od: akym®
Datum: 06.04.15 20:23

To jsem se taky orosil; nám dělali menší, jen se sprchovým koutem, elektrikář předělával skoro všechno, sakumprásk s matrošem 110 tis.

Datum: 06.04.15 21:56

110 i 120 tisíc by bylo v pohodě a bral bych to.. ale 157 tisíc za obyčejnou panelákovou koupelnu? co tomu říkáte?

Datum: 06.04.15 22:30

Takže jste jim dal svolení k započetí prací aniž byste dostal cenovou nabídku? Nebo jste jim nic nesvolil a začli na vlastní triko?

Datum: 06.04.15 22:37

Vysvětlil jsem, co potřebuji a že chci cenovou nabídku, dal jim klíče a nikdy nic neodsouhlasil. Po započetí práce jsem opakovaně žádal o vyčíslení rozpočtu, který jsem dodnes nedostal. Až finální fakturu, kterou mi doložili výše uvedenými pracemi. Co si myslíte o ceně? A co lze v takové chvíli dělat? Pořád tak nějak doufám, že na 1. apríla to byl skutečně jen žert. Ale asi tomu tak není, cena na faktuře je evidentní.

Datum: 06.04.15 23:05

Podle mě , mezi Vámi nedošlo k smlouvě ( ani ústní dohodou) protože chyběla ta hlavní položka pro uzavření smlouvy a tou je dohodnutá cena za práci . Kdyt to je to hlavní ! Přeci bez toho nemůže vzniknout smlouva . .. Zkuste se s dodavatelem domluvit na nějakem snížení ceny ... a nebo právník.

Datum: 06.04.15 23:08

Děkuji za Váš názor.

Mimo jiné - co říkáte na konečnou cenu s ohledem na výše uvedené provedení činností, fotky a uvedené rozměry koupelny a záchodu? Kolik se pohybuje běžná cena za provedení prací v tomto rozsahu? Děkuji za názor.

Datum: 06.04.15 23:31

Mě kamarád dělal podobnou koupelnu a řekl si za práci 23000,-

Ohodnoceno: 1x

Datum: 11.04.15 17:50

bežná cena je okolo 125tis. Ten kdo to nacenil by se měl nechat změřit teplotu a tlak, jestli není nemocen. Je to předražené min. o 25-30tisíc.

doplněno 11.04.15 20:13:

jo, je to blby, Martin me nepodporil, jakmile reknete jedne firme o cen. nabidku a take ze si nechte udelat u druhe f., cena jde dolu, pokud maji o byznys zajem, takhle jste se sam zahnal do kouta vlastni neuvazlivosti.

Datum: 11.04.15 18:36
Já k tomu říkám to, že chyba je zcela jednoznačně na straně Vaší.Nechat si provést stavbu "per huba", bez položkově oceněného rozpočtu a ještě ideálně nezávislou osobou, je zvěrstvo.Co k tomu chcete nyní říct?
Ano, rozpočet se dá udělat i dodatečně, ale to už je samozřejmě z mnoha důvodů zcela irelevantní.Stačí ocenit v normovaných (ale soudem uznatelných cenách) a nikoliv v tržních, které jsou o hodně nižší a instalatér je na svém.
doplněno 11.04.15 20:26: miramira: je jediná teoretická šance..Dostat z prováděcí firmy fakturu po položkách s jednotkovými cenami.Potom to ocenit v normovaných ceníkových cenách a u zvláště předražených položek zkusit zatlačit na cenu a případně pohrozit soudním znalcem.Jestli je ale šance na úspěch a jak velká, to bych řekl až budu vidět ceny té firmy a porovnám si je s normovanou ceníkovou cenou.

Datum: 11.04.15 23:20

Tak tady je kalkulace v příloze. Ceny jsou bez DPH.

Co mi navíc vadí je, že koupelnové studio se mě nezeptalo, jaké revizní dvířka chci a za montáž si vzali nekřesťanských 2340 Kč bez DPH!

Několikrát jsem je uháněl před započetím prací, aby mi poslali kalkulaci, nevím, jak jsem se víc mohl bránit. Snad je rovnou vykopnout.

Datum: 11.04.15 23:28
Ano, měl jste je vykopnout.
Zajímala by mne ta vodoinstalace..viz.příloha, to je mimo jiné můj obor, dlažby atd.cení kolegyně, ale tu tím nebudu otravovat.

Datum: 12.04.15 21:51

Nejsem teď doma, ale zkusím to tady zase poslat.

Nicméně, když je to Váš obor, rád bych se na něco zeptal. Pokud jedna firma udělala vodoinstalaci a byli tam nové kolínka, přišla jiná firma (tato, kterou uvádím) a řekla, že je to špatně, tak to demontovali a udělali znovu. Nedají se použít ty staré kolínka na vodoinstalaci? Mě řekl ten chlap, že to museli předělat a tyto nové trubky a kolena že nemohl použít. Nicméně ty staré nikde nenechal. Buď je vyhodil nebo mě vodí za nos a nacenil je podruhé. Nebo skutečně nejdou použít?

Datum: 13.04.15 08:29

Nevím přesně, jestli myslíte kolínka na rozvodech ve zdi, nebo tzv.nástěnky (před baterií s kovovým závitem). Nicméně použít tyto věci opravdu podruhé nelze, jsou navařené v rozvodu a není to rozebiratelný spoj.

Datum: 13.04.15 21:29

V této části jsem měl na mysli umělohmotné rozvody vody, ať už od umyvadla, vany či záchodu, které vedou ze stupaček. Děkuji.

Datum: 13.04.15 22:00
Ano, potom se PPR tvarovky nedají opakovaně použít.

Datum: 13.04.15 23:33

A měl by v takovém případě instalatér materiál nechat, aby bylo vidět, že to skutečně udělal? Vzhledem k tomu, že to bylo zapojené a plně funkční a i přesto to předělávali a nic z materiálu nenechali, tak nevím, zdali to skutečně udělali a jen nenacenili. Řešením by mohlo být vyptání faktury za zakoupený materiál, ale už mu nedokážeme, že to bylo nutné předělat.

Datum: 15.04.15 10:50

To nikde není "dáno". Je to čistě na dohodě.

Od: esme®
Datum: 12.04.15 15:45

Každopádně pozdě bycha honit - leda to nechat na soudu... Nebo nezaplatit dokud s cenou nebudete souhlasit, s tím, že nemají v ruce smlouvu.

Od: junek
Datum: 12.04.15 21:57

no nevím...ale asi když by mě řekli tuto, či i o polovičku menší cenu..asi bych je hnal...

Myslím, že pokud si vemete velkou firmu, tak se vám vždy protočí panenku...Šikovný řemeslníl by to taky zvládl..a sám,,,nebo s pomocí jiného řemeslníka s jiným zaměřením, které si pozve...

Datum: 13.04.15 19:36

Koukám na tu fakturu a vidím položku v kolonce "provedené práce" - montáž mozaiky včetně podrovnání - 24,8m2 za necelých 6 tisíc. Jste si jistý že v té malé koupelně máte 24,8m2 mozaiky? :-D A takových renonců tam bude zřejmě víc .

doplněno 13.04.15 19:54:

Další "perlička" ...na koupelnu o ploše cca 5m2 spotřebovali na zdi celkem 32.4m2 obkladů . Teda ,,,to měli asi prořez jako kdyby to dělali na koso a ještě by jim muselo 6m2 zbývat. ...Navíc zeď vpravo od wc je pouze štukovaná .

Datum: 13.04.15 21:52

Děkuji za hezký postřeh. A myslíte si, že by se vešlo 39 tvárnic na zazdění záchodu a stěny za umyvadlem? Nedokážu si to představit jak velká zeď by z toho musela být. Zbytek byl již připravený ze sádrokartonů.

Datum: 13.04.15 22:23

Vítejte v ČR :-D

Datum: 14.04.15 00:17

Ještě dotaz z jiného soudku - fakturu nám pán vystavil sice s 15% daní, ale na faktuře kromě konečné ceny nic není. Vše je zohledněno v nějaké jakože příloze, co všechno je tam započítáno (viz fotka).

Mám dva dotazy:

1.) je normální přikládat k faktuře přílohy místo uvedení prací a materiálu přímo na faktuře?

2.) je možné při uvedení všech prací a materiálu klientovi dát 15% DPH?

Děkuji za věcné odpovědi.

Datum: 14.04.15 00:49

1) i 2) Ano, je to v pořádku.

Datum: 13.04.15 22:46

Jestli to byl klasický ytong tak cca 5m2 ...jestli ještě obezdívali vanu dokola tak budiš tam snad i tech 40 ks zdělali . A padlo tam koukám 14 pytlů lepidla . Hmm , koukněte se pod vanu jestli tam tak 6 pytlů nezapoměli :-D

Datum: 13.04.15 23:36

Takže na těchto příkladech lze pravděpodobně vyčíst, že si tam nasčítali různé věci, které jsem měl zaplatit navíc, je tomu tak? Zatím jsem jim dal peníze akorát za materiál, zbylých 82 za práci ještě neviděli. Dnes jsem mu napsal, tak uvidíme, co odpoví.

doplněno 13.04.15 23:37:

Btw. na práci se podíleli dva dělníci. Hodně mě pobavilo obklad revizních dvířek za 2340 Kč. Jestli to dělal sám a udělal za půl hodiny, tak si dost dobře zvýšil průměr hodinového výdělku.

Datum: 14.04.15 01:26

Materiál odpovídá tomu, že šéf jezdí jen do jedněch stavebnin a tak je něco levnější a něco dražší. Každopádně ceny za matroš jsou našponované pro klienta z ulice, ale jako velkoodběratel by rozhodně měl mít lepší ceny = bere za matroš a navíc i za dopravu, protože ta bývá v ceně, když toho berete víc.

Něco máte dražší - např. SDK je poměrně drahé. Skrytá dvířka nějak nejsou vidět za ty prachy, chtělo by to nafotit. Vůbec mi nesedí metry, oni dělali i něco zvenčí? Totiž penetrace 36,7 m2 odpovídá výšce koupelny cca 3,8 metru.

Dvířka jsem měl za 1600 i s montáží. Ytong je taky dloubnutý o 20 procent atd. Kdyby nezkunili nivelaci, nemuseli ji brousit - vždyť na to přijde vrstva lepidla, kde se schová ledacos...

Za komplet novou vodoinstalaci celého jádra jsem dával 17.000 bez DPH. Za celé nové jádro, chodbu, komoru v kuchyni (jádro kompletně znovu, obklady kolem 600 / m2 a pokládka lina 24 m2 vč. materiálu a vymalování) jsem bez truhláře dal 142 bez DPH.

Připadá mi to jako klasický český pseudopodnikatel s pseudozaměstnanci - on kašle na kšeft, podřízení v tu chvíli jedou na půl plynu, on to toleruje a vy byste měl zaplatit svačinky, prostoje, lenost, vyčůranost, platy, režii a šéfově milence nový prsa.

Datum: 14.04.15 02:56

podklad drevene hnusne late, material flexi lepidlo, ytong, sadrokarton, zatepleni, podlaha koberec, koupelna+WC+podlahy+zdi+obklady+vana ...svepomoci vcetne rozvodu vody = 5000 material = koupelna+wc cca 4m2

Datum: 15.04.15 21:44

Mám tu jednu z odpovědí:

14 kusů lepícího tmelu - jaké balení jste použil? tolik lepidla snad ani nešlo použít na tak malé prostory.

Odpověď: balení je 25 kg, spotřeba okolo 5 – 6 kg na m2 obkladů, + lepení tvárnic

Co tomu říkáte? Je to reálné?

Datum: 15.04.15 23:18

Podívejte se na pytel konkrétního výrobce, tam to je. Např: SUPER FLEX C2TES1 * Spotřeba při lepení obkladů 2,5 kg/m2 * Spotřeba při lepení dlažby a hrubé keramiky 4,0-6,0 kg/m2

Zbytek je matematika. 1 pytel na ytong, 13 pytlů * 25 = 325 kg / 4 kg na metr = 81 m2. Obkládali u vás 81 metrů? A to jsem hodně milostivý, reálně je ta spotřeba při rovné stěně kolem 2,5.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.