Kam se zeminou?

Od: Datum: 05.04.15 10:11 odpovědí: 12 změna: 09.04.15 19:06
zdravím budeme kopat díru pro 3komorový septik a nevím kam se zeminou (20m3 hlína/opuka/jíl). nevíte jak se toho zbavit? jestli nejít třeba někam na úřad jestli by nepřijeli s nějakou multikárou nebo tak něco? děkuji
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.04.15 10:15

S multikárou 20m3? No zkusit to můžete, ale platit budete určitě. Nevím jaký máte pozemek, ale co to zužitkovat?

Ohodnoceno: 0x

Datum: 05.04.15 11:10
když on je to hlavně jíl a netuším jak ho zužitkovat
Od: paw®
Datum: 05.04.15 12:28
Mrknete se po pozenku. 20m3 neni moc hliny. Jde to i zakopat na zahrade. Odhrbe se skryvka, rozrovna se tona skryvka vrati. A mate krasne srovnanou zahradu.

Datum: 05.04.15 10:19

Dvě možnosti - najdete někoho, kdo hlínu přijme, najmete auto a převezete mu to.

Nebo najdete firmu v okolí, která prodává recyklát/štěrk/kamenivo/písek a té zaplatíte za odvoz a skládkování.

Od: buss®
Datum: 05.04.15 10:42

A co se tak poptat na obci? Někde to berou zadarmo.

Datum: 05.04.15 10:57

Co kolega zjišťoval, když stavěl, tak hlína se ze zákona převážet oficiálně nesmí. Zkuste se poptat někoho, kdo staví dům, jestli to nechce na srovnání pozemku, nějakého zahrádkáře, popř. někoho, do má pole nebo potřebuje zavézt studnu či septik?

doplněno 09.04.15 08:06:

Tak mě napadá, že zákaz odvážet zeminu možná platí jenom na tu vrchní část ornice ... neví někdo? Docela by mne to zajímalo

Ohodnoceno: 1x

Datum: 05.04.15 11:46

Ahoj. Než tu zeminu budeš někam za prachy odvážet, tak se porozhlédni po svém dvorku. Třeba na tom pozemku máš vlastní nějakou nerovnost, která by šla vyrovnat tou zeminou. Taky jsem potřeboval kolem domu trošku bagrovat a nakonec se odvezlo 78 tater. Půlku jsem nabídnul zadarmo obci na zavezení větší díry a další si známí zvětšili dvorek za jejich domem. Na skládce chtěl ten vydřiduch 500 za Tunu. Ještě jsem jim ty hromady nechal rozhrnout bagříkem. Tak že, jdou najít i levnější způsoby, jak naložit s nadbytečnou zeminou. Ještě mě napadlo, že by šlo navršit někde na pozemku takový sáňkovací vršek pro malé děti. Tak, co s tím uděláš?

Od: host
Datum: 05.04.15 12:01

Dvacet kubíků je zřejmě díra a po vybagrování bude zeminy mnohem víc. Horní vrstva tak do 30 cm se dá použít na záhony, nebo někde do přírody, spodní vrstvy jsou pro zahradnčení nepoužitelné, některé obce mají na takovouto zeminu vyhradené řízené skládky, kde to zpracují a dál se to dá někde použít. Další otázka je, jestli máte opuku nesoudržnou jenom promíchanou s jílem, nebo při bagrování narazíte na celistvou vrstvu, kterou bude bagr hůř probíjet. Opuka se jako stavební kámen moc nehodí, podle druhu rychle zvětrává, pouze ta zvonivější drží po celá století (chrám sv. Jiří na Hradčanech). Opukové kameny se dají použít například na ohradní zeď plotu, opravu zdi staré stodoly při rekonstrukci, atd. Opět by to na řízené skládce uměli zpracovat, roztřídit a znovu použít. Samozřejmě se vyvezení a uložení na skládku platí.

Některé opukové kameny by si třeba ochotně vzali někteří sousedi, možná i trochu hlíny na zasypání něčeho, ale určitě toho hodně bude přebývat a nedá se to jen tak někam vyvézt.

Datum: 05.04.15 12:04

na skládce to zpracovávají a třídí tak, že tu hromadu bordelu tímhle za Vaše peníze zavezou a zahrnou, počkají až to bude zelené a po uzavření skládky to prodají nějakému hlupákovi, který si tam postaví barák *cert*

Datum: 08.04.15 20:45

20m3 znamena po vykopani 60m3!vis ze za tim septikem misi byt dalsi cistici zarizeni.

Datum: 08.04.15 21:27

Výkopová zemina se běžně odváží kontejnerem. Objednáte si kontejner od firmy v blízkosti Vašeho bydliště, nahlásíte jim druh odpadu a kdy chcete nechat přistavět kont. a jaký objem. Podívejte se na stránky vašeho města, sběrný dvůr, zemní práce, recyklace, doprava, autodoprava, odvoz suti, skládky apod. Pokud neuspějete, hned se jich ptejte, jestli o někom neví.

Datum: 09.04.15 19:06

ornice je strategicky material,jakekoliv obchodovani s ni je zakazano.samozrejme ze se to deje.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.