Stavba pergoly o velikosti 40m

Od: Datum: 05.04.15 00:13 odpovědí: 8 změna: 07.04.15 09:26

Dobrý den.Chceme stavět pergolu o velikosti 40m uprostřed zahrady a chci se zeptat,jaké potřebujeme povolení.Sousedi souhlasí.Pergola nebude mít betonové základy.Z poloviny bude zastřešená.Díky za rady


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 05.04.15 05:59
avatar

Dobrý den, myslím, že žádné povolení nepotřebujete. Tedy, pokud je pozemek Váš, nebude podezdívka, je to dostatečně daleko od plotů, nebude to extrémně vysoké, bude to pro rodinu (nikoliv podnikání) a nebude to v místě nějakých zemních rozvodů nebo kabelů. Zdravím!

doplněno 05.04.15 15:23:

arlinka - to záleží na Vás a Vašem svědomí a pocitu klidu. Jak se říká, tak kdo se ptá, tak se moc dozví - na stavebním odboru Vám to řeknou. Ale, píšete, že zastřešených bude jen 20m a druhá polovina ne. Tím se vejdete do zákona a ta druhá část může být už jen zpevněná plocha, nějaké trámy a pnoucí rostlinstvo (to bych za "stavbu" nepovažoval - je to volná zahr. konstrukce).

doplněno 05.04.15 16:08:

arlinka - no, s tou pergolou se do zákona vejdete a zbytek je jen povrchová úprava před ní.

Takto bych to prezentoval případné kontrole po udání. Ostatně, na svůj pozemek nemusíte tu kontrolu ani pustit. Ale, ono to bude OK.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: arlinka
Datum: 05.04.15 13:54

Stavební zákon ale píše,že bez povolení do 25m a my to budeme mít 40 m.Výška asi 2,5 m a opravdu to bude bez základů.Nevíme,zda to máme dát alespoň na ohlášku,ale tím by se zřejmě rozeběhl kolotoč formulářů a toho se chceme ušetřit :-D

Datum: 05.04.15 15:00

Nakonec jste si sama odpověděla, snadné to nebude. Nad 25 m2 je to prostě na ohlášku. Připravte si plánky - půdorysné umístění na zahradě, půdorys, nárys a hlavní kóty + podepsaný písemný souhlas s umístěním stavby od sousedů. Bohatě stačí nakreslit pravítkem tužkou v rozumném měřítku, stejně ty plánky budete potřebovat.

K tomu věci, co budou chtít na stavebním úřadě - seznam dokladů je součástí formuláře, ale nedodáváte vše, jen požadované. Co chtějí ke konkrétní stavbě vám celkem v pohodě vysvětlí příslušný stavební odbor v úředních hodinách a rovnou vám dají ten formulář.

Písemný souhlas sousedů se pokud vím striktně nepožaduje, nicméně je dobré to mít jako krytí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: arlinka
Datum: 05.04.15 15:53

Bene-díky za odpověď.Pochopil jste to jediný.Zastřešená bude jen polovina a možná ani to ne.Chceme to jen na sezení a zbytek bude otevřený s pnoucími rostlinami.Pokud by ani toto nemuselo být na ohlášku,tak by to bylo super.Sousedi s námi souhlasí a dokonce to bude z obou stran sousedů 2 metry od jejich plotu a výškou by nic nestínilo.Takže snad vše v pořádku a můžeme začít stavět :-D :-D :-D

Od: uska®
Datum: 05.04.15 14:47

Rukou udělejte náčrt pergoly. Do kopie kat. mapy umístěte zmíněnou pergolu. Šup na st. úřad a nechte si předběžně odsouhlasit stavbu. Dostanete formuláře na ohlášku. V nich si nechte zaškrtnou doklady, které musíte k ohlášce vyřídit.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uska®
Datum: 05.04.15 20:19

Obyčejně s Benem souhlasím, ale zde nikoliv. Dost zavádějících informací vám podal - podezdívka, základy ... vždyť je to fuk. To se traduje od roku raz dva. Když nebudou základy, není to stavba. Což je velký omyl.

Co bude vaše stavba, vám odpoví pouze váš st. úřad. Také co st. úřad, to jiný náhled na věc. Pokud se obejdete bez ohlášky, pravděpodobně budete potřebovat souhlas s umístěním stavby. Tento souhlas potřebujete např. i na zaparkovanou maringotku ( mobilní dům) na vašem pozemku. Pokud nechcete stavbu v budoucnu odstraňovat i s tučnou pokutou, projednejte se st. úřadem.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: minato*
Datum: 07.04.15 08:03

Přečtěte si tento materiál MMR, který však bohužel pro stavební úřady není závazný...

http://www.mmr.cz/cs/Stavebni…a-pomucka-pergola,-pristresek

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.04.15 09:26
avatar

arlinko, máte několik možností.

Nikomu nic neříkat a postavit, jako tisíce jiných lidí.

Dojít na stavební úřad a tam zjistit, co musíte splnit, aby nebyl problém.

Nevím kde bydlíte, ale v naší obci je tolika kůlen a pergol bez povolení, již desítky let a nic se neděje. Úřad nechodí na kontroly, páč na to nemá čas.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.