Bojler - ventil, vyčištění

Od: Datum: 04.04.15 20:23 odpovědí: 4 změna: 04.04.15 22:54

Přeji všem hezký večer. Mám tři otázky týkající se ohřívače vody:

Pojistný ventil u bojleru: Při větším odběru vody z bojleru (např. při koupání) se současně do bojleru doplňuje studená voda, což je ale poslední dobou doprovázeno menším kapáním právě z pojistného ventilu a dané přívodní trubky - je to asi dáno tím, jak se ta studená voda rosí - nejedná se o nějaké velké kapání, zpravidla pár kapek. Jaké byste doporučili řešení? Výměnu pojistného ventilu? Jedná se opravdu o ten ventil, z bojleru nic neteče.

Další otázka: Máme doma dva bojlery, jeden z Dražic a druhý z Tatramatu. Zapojeny, používány prakticky stejně a současně. Zatímco bojler Tatramat poslední dobou při nahřívání vody hučí, ten dražický je úplně potichu. Je to jenom zatím náhoda, nebo prostě Tatramat něco "šidí" a ten dražický má něco uvnitř jiného a podobně? Podotýkám, stejné používání, stejná voda, stejný objem, stejné stáří.

U toho Tatramatového to připisuji zanesení vodním kamenem, takže se asi pustím do vyčičtění a opravy než jej celý měnit. Zdá se, že relativně je vzhledově ještě v pořádku, nic prorezlého není, tak mám dojem, že se to ještě vyplatí, zvlášť když jsem si zde přečetl, že ty nové bojlery dneska moc nevydrží. Stáří obou bojlerů bude 14 let.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 04.04.15 20:45

pojistný ventil musí běžně odpouští vodu protože tu studenou ohřívá a ona zvětšuje objem , v pojistném ventilu je zpětná klapka , pustí vodu jen dovnitř , ven né ... kdyby ten nadbytek vody ( vliv ohřátí vody) neměl kam odtéct ...bojler by bouchl. ,praskl...

Tatramat při nahřívání vydává zvuky protože má topné tělísko přímo ve vodě . Dražice mají keramické tělísko v jímce ... ne ve vodě , proto nevydává zvuky při reakci tepla na studenou vodu .

doplněno 04.04.15 21:00:

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 04.04.15 20:49

1.z ventilu musí kapat-voda se roztahhuje

2.možná to hučení bude tím že tatramat má těleso ve vodě a dražice v jímce(ale nevím jestli už před 15 lety)

3.Bojlery vyčistěte oba dva za ty roky tam bude pěkný nános

jinak máti má tatramat asi 25 let a zatím fachčí:)

doplněno 04.04.15 20:52:

zas druhý *zed*

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 04.04.15 21:36
avatar
1. Pokud je to jenom roseni studenych trubek, vyreste izolací např mirelonem, aby vodní pára neměla přístup na studeny povrch
2. Poškozené .topne teleso, nebo jenom zanesene vodnim kamenem, místně se prehriva
3. Vycistit
Ohodnoceno: 0x
 
Od: hujer123*
Datum: 04.04.15 22:54

Pojišťovák by spíše odpouštěl při ohřevu, nikoli při odběru. Při odběru je vlastně v bojleru nejnižší možný tlak. Přikláním se k názoru, že studená přitékající voda ochladí pojišťovák pod teplotu rosného bodu a na pojištováku pak kondenzuje vzdušná vlhkost a ta pak odkápne na podlahu. Řešení popsáno výše nebo pod pojišťovák zavěsit např. plastovou nádobku, do které kondenzát bude odkapávat.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.