Topení a vodní kámen

Od: Datum: 10.11.12 23:36 odpovědí: 4 změna: 12.11.12 18:08

Před pěti lety jsem vyměnil plechové radiátory za měděné Jaga. Všude je tedy měď, snad i kotel Junkers je měděný. ( Měl by být.)

Myslel jsem, že to vydrží věky, ale včera začala část radiátorů méně topit. Když jsem to zozebral, tak v jednom radiátoru byl omezený průtok usazeným vodním kamenem. V ruce se to dá rozmáčnout, ale průtok to omezí. Nepomohlo ani proplachování tlakovou vodou. Vodní kámen to je svinstvo, jak říká reklama na pračky. Mám jednocestý systém a jednotlivé větve pro čtyři radiátory.

Před dvěma roky jsem tam nalil nějaký inhibitor koroze, ten je ale asi pro plechové radiátory.

Odborníci mi neporadili, tak zkouším jestli někdo neví co s tím. Mám tam přidat Calgon?

Díky za rady.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.11.12 10:43
avatar

Pokud je teplovodní systém uzavřený,není důvod,aby se tam kámen tvořil,pokud je pro náplň použita destilovaná voda.Pokud jste tam nalili studniční,máte smůlu.Bude potřeba systém naplnit likvidátorem kamene,je toho plno v drogeriích,nechat cirkulovat a pak provést výměnu náplně .

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.11.12 02:59

Díky,

JABRAKA má vždy dobrou odpověď.

Napouštím to vodou ze Želivky, tedy z Pražského vodovodu. Takže rada zní :v drogerii koupit nějaký likvidátor, ten tam ale nenechat a naplnit to 80 litry destilky? Jak dlouho tam nechat ten likvidátor?

Pochopil jsem to správně?

Co ten Calgon ten by tam mohl zůstat - nesežere to čerpahlo Junkrs? Někde ve starých radách jsem našel, že vodní kámen taky zlikviduje kyselina citronová. Ale už tan nebylo v jakém poměru.

Díky. Honza

Datum: 12.11.12 16:06
avatar

Jabraka od kdy se plní radiatory destilkou?

http://www.drogeriemarket.cz/…//odstranovace-vodniho-kamene

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ladaadal*
Datum: 12.11.12 18:08

To jsem taky ještě neviděl, lejt destilku do topení. Každej topenář to napustí z vodovodního řádu. V případě chaty či chalupy, kde hrozí zámrz a nechtějí investovat do varianty temperace se leje nemrznoucí kapalina k tomu určená.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.