Stolní PC do skříně?

Od: Datum: 04.04.15 10:23 odpovědí: 6 změna: 04.04.15 10:51

Dobrý den,

mám stolní PC a ráda bych místo psacího stolu ten kout využila smysluplněji. Napadlo mě že PC. dám do skříně,normální jednokřídlová obýváková stěna,skříň pouhá šíře 60cm.. Musela bych 3 police oddělat,dole postavit tu krabici a na klávesnici nechat udělat prkno-nebo facha ze skříně. Přikoupit pojezdy jako jsou v šuplích v kuchyni,našroubovat,to aby šla klávesnice povystrčit ven. Ale zajímá mě, jestli je to z bezp. hlediska v pořádku. I když bude PC zapnutý tak přec je vše okolo ve dřevě,samozř. budou v tu dobu dveře od skříně otevřené,ale cirkulace vzduchu je tam přece menší než když PC je v prostoru. Prosím názor všech "rozumnějších".:)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 04.04.15 10:38
avatar

Jedná li se o běžný PC tak nevidím nejmenší problém, sám jsem dokonce několikrát podobnou úpravu do skříně vyráběl. Krom toho se běžně pc do skříně zavírají ,třeba v CNC mašinách , tam navíc trpí přemírou prachu. Nedávno jsem z jednoho HP vysypal množstvídřevníého prachu odpovídající tak pylíku mouky - někde bych vyhrabal i foto, ten stroj byl tak zasypaný prachem, že nebyly ani vidět součástky na motherboardu. Přesto šel, nic nezapálil .

Ohodnoceno: 2x
 
Od: tazajici001*
Datum: 04.04.15 10:41

díky moc,to jsem chtěla slyšet*pusa*

Od: ben®
Datum: 04.04.15 10:44
avatar

Dobrý den, za dodržení určitých podmínek bych se toho nebál. Pokud skříň nezavřete se spuštěným PC, tak by to vadit nemělo, ale stejně bych ještě udělal otvor do zadní stěny té skříně - v místě, kde je zdroj nebo jiný ventilátor. Ta skříň asi není zcela přiražená ke zdi, tak by tam vzduch mohl proudit. Jde o to, aby se ten PC nepřehříval. Zdravím!

doplněno 04.04.15 10:55:

Tu rezonanci odstraníte vhodnou podložkou pod PC nebo mezi PC a stěnu skříně. Otvor do zadní stěny raději větší, aby vzduch nemusel překonávat menší otvory a "svištět".

Ohodnoceno: 0x
 
Od: tazajici001*
Datum: 04.04.15 10:48

ano,stejně musím vyvrtat otvory na šňůry a pro jistotu je udělám větší,

díky

Datum: 04.04.15 10:49
avatar

Jaký máte ventilátorek? Nebude ve skříni rezonovat? Nebude to hlučné? Nejprve vyzkoušejte, než se dáte do úprav. Mi hlučel jako letadlo.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: tazajici001*
Datum: 04.04.15 10:51

já jen vím že jsou tam větráky 2 a když ho můj manžel kupoval tak tvrdil že je to dělo,před 9 lety stál skoro 100 tisíc,ale přesto vyzkouším. Dnes už mi to nepoví.Ale ano pravda,vyzkouším předem

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.