Připojení směšovacích ventilů

Od: Datum: 04.04.15 09:00 odpovědí: 3 změna: 04.04.15 09:39

Buduji svépomocí solární systém a narazil jsem přitom na problém, se kterým nemám žádné zkušenosti - směšovací ventily. Máte někdo zkušenosti s tím, jak moc jsou spolehlivé? Ptám se proto, že si nejsm jistý, jak je do systému připojit, jestli je zapájet "na pevno" (přechodka šroubení - trubka), nebo radší (z důvodu případné výměny) použít nějakou snadno demontovatelnou techniku (šroubení s převlečnou maticí, samosvorné šroubení). Díky za jakoukoli insiraci.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: hujer123*
Datum: 04.04.15 09:14

Rozhodně připojit pomocí šroubení nebo převlečnými maticemi kvůli snadné výměně. Používám jej pátý rok, a letos se začala projevovat závada, pravděpodobně zanesení kamenem (vlastní zdroj vody). Závada se projevuje tak, že při malém odběru ventil pouští jen studenou vodu. Musí se nejprve voda pustit víc a pak stáhnout. Chystám se na vyčištění, případně výměnu.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: ben®
Datum: 04.04.15 09:24
avatar

Dobrý den, také bych volil šroubení - při výměně nebude problém. A každý ventil se časem zanese (vodní kámen nebo nečistota či rez) a je potřeba i údržba. Ovšem, pokud seženete stejný ventil, tak by se mohlo těleso ventilu ponechat, vyčistit a vyměnit pouze ten vnitřek z nového ventilu. Ale, zase ta výměna celého ventilu je asi rychlejší. Zdravím!

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 04.04.15 09:39

Já dávám pokud možno tyto armatury , osazené vnějším závitem s dosedací plochou ...a na to se napojím pološroubením jako na obrázku ... a jede se dál .

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.