Nový ventil nejde povoliť, kvapká

Od: Datum: 03.04.15 16:48 odpovědí: 18 změna: 07.04.15 19:30

Minulý týždeň mi namontovali ventily pod umývadlom. PPR plastové trubky, predĺženie a na tom rohový ventil. Tesnené je to Henkel teflonovým vlákonom. Spoj začal na druhý deň kvapkať medzi ventilom a predĺžením. Skúsili sme to dnes (týždeň po montáži) odtiahnuť, ale nejde to. Bojím sa zatiahnuť veľkou silou, pretož PPR nástenka je uložená v stene v PUR penovom lôžku, tak to dosť pruží. vyzerá to, že to ani veľkou silou nepôjde. čo je sakra vo veci? Ako to odkrútiť? Skúšal som aj hasákom pridržať to predĺženie, ale nič.

kvapkanie sa po tejto akcii trošku zväčšilo. Je možné, že drobné kvapkanie po čase prestane?

Alebo, čo by ste robili vy? Pozrite foto.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.04.15 16:50

Zastavit vodu, odšroubovat roháček, ten znova napakovat a zašroubovat zpátky. Pětiminutová záležitost.

Ohodnoceno: 1x

Od: isteron
Datum: 03.04.15 16:56

Špatne utesnený závit. spoj. Doporučoval by som odkrútiť, a na závit nakrútiť teflónovú pásku, inštalatérsku, Dostať v železiarstve. Ako vidno, netrčia z toho závitu ani vlásky z klasickej kúdele.

Ohodnoceno: 0x

Od: gotha
Datum: 03.04.15 17:26

Keby to tak ľahko šlo, tak to už dávno tak urobím. ďalej v otázke píšem, že to nejde povoliť. :(

Datum: 03.04.15 17:29

Když sikovkama podržíš to prodloužení, tak pak musíš hasákem ten roháček polevit. Neboj se trochu zabrat.

Datum: 03.04.15 17:31

No já ti nevím šéfe, zkoušeli sme to silou, ale bojím sa abych neurval PPR nástenku v stene,, tá je tam len vyplnená PUR penou a celé to na tom pružilo.

PS: Stejne nechápu, jak je možné, že ten závit se tak zasekl?

Datum: 03.04.15 17:38

Co nejde silou, jde ještě větší silou. Jak říkám, jeden sikovkama podrží roháček a druhej hasákem zabere. Po týdnu není možný aby to nešlo povolit. Nebo chytni sikovkama tu nástěnku a vyšroubuj roháček i s prodloužením. Pak se ti to bude snadněji polevovat.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 03.04.15 17:43

Nástenku neuchytím sikovkama, protože je uvnitř hluboko v zdi. Zkoušeli sme to vidlicovým klíčem (na ventil jde nasadit) a hasákom chytiť prodloužení, to ale klouže, je tam málo místa. Ale co když utrhnu PPR nástenku v zdi? :-/

A dík za rady, a že máš trpělivost.

Datum: 03.04.15 17:50

Tak nezbývá, než to prodloužení chytit líp, větší silou. Nejsem sice instalatér, ale ještě jsem neviděl, že by někdo nástěnku utrhnul. Tím nechci říci, že to nejde. Párkrát jsem viděl instalatéry jak polevují něco z nástěnky a občas byla trubka ohnutá k neuvěření než to povolilo, ale nikdy neprasklo.

Datum: 03.04.15 16:51

No, je to evidentně takové "lehce" zprasené..Ale nechápu proč to řešíte Vy a ne ten kdo to takto provedl..

Máte právo na reklamaci, tak reklamujte.

Datum: 03.04.15 16:51

Pokud to nejde povolit rozumnou silou (ani po podržení prodloužení), tak bych pozval toho co to dělal a uplatnil reklamaci.

Jinak jestli je opravdu těsněné teflonem, tak to určitě kapat samo nepřestane.

Datum: 03.04.15 17:27

reklamace nejde, delali sme to se známým

Od: mate59
Datum: 03.04.15 16:54

možete to reklamovat, ked to robili minulý týžden.kvapkat to neprestane, je tam málo tefl. vlákna.treba to pretesnit.

Datum: 03.04.15 18:16

Ahoj. Ano, problém vzniknul evidentně malým napakováním a kovy se sekly mezi sebou. Než to budeš povolovat těma hasákama nebo sikama, tak si určitě zastav vodu. Když by něco náhodou prdlo, tak ať tam nemáš vodotrysk. Pokud je tam přístup pro nějaký delší hasák, tak použij te takový. Je to čerstvé a musí to jít urvat. Hodil by se správný směr povolování. Tak mě to nějak napadlo. Odpoj i tu pancéřovanou hadičku. Ahoj a držím palce.

Datum: 03.04.15 18:27

Dík za odpoveď, mierne aj vtipnú. no už len držať palce, aby som nespôsobil škodu. Nebude vadiť tejto veci, ak to budem povoľovať až budúci víkend? Dnes na to už nemám parťáka.

Datum: 03.04.15 18:54

Zkusil bych tu nástěnku opatrně nahřát horkovzduškou aby se trochu roztáhla a pak hned povolit.

Datum: 03.04.15 22:08

To prodloužení chyť do hasáku nebo sikovek. Doufám, že víš, že není jedno, v jakém směru ten hasák nasadíš, aby se do prodloužení zakousl a neproklouzl. Ten roháček chyť za ty plošky. Pokud použiješ také hasák nebo sikovky, musí být nasazeny obráceně, než ten držící to prodloužení. Ostatně pokud to použiješ plochý klíč, je také důležité ho nasadit ve správném směru pro povolování. Neexistuje, aby to nešlo povolit, ta teflonová páska vlastně ten závit maže a je to montováno nedávno. No a pro jistotu - tím roháčkem točíš proti hodinám.

Datum: 03.04.15 19:20

Zdravím . V žádném případě nic nenahřívat a né tak jak jsem tady ještě četl , že jeden bude držet prodloužení a druhý bude točit roháčkem. Toto musíte provádět pouze v jednom. Jinak nemáte cit a můžete poškodit nástěnku. . Zavřít hlavní přívod vody , odmontovat pancéřku a dvěma pořádnýma sikovkama proti sobě a musí to jít. Já pokud nemám dostatek síly , tak si vzpomenu na bývalou tchýni a urval bych všechno. hodně zdaru.

Datum: 07.04.15 19:30

servus šéfe a aj ostatní majstri.

tak sa to podarilo odkrútiť. trvalo to dlho. Ale nejak sa to po pol hodine podarilo. Nahrial som to v rukách na tých 37C, a potom to šlo :)

Pretesnil som to teflon niťou a zakrútil.

Ten rohový ventil je tam teraz na 4 závitoch,

Otázka č.1: bude to stačiť? pretože ten piaty už nevyjde, a nedočiahla by zdola flexi-hadica.

Otázka č.2: Pozri foto. Mám takúto redukciu medzi ventilom a flexihadicou, ale je to hrdzavé, asi to bude oceľ. vymeniť to za mosadz, alebo to nie je veľká závada?

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.