Vlhko ve sklepě

Od: Datum: 02.04.15 21:05 odpovědí: 6 změna: 02.04.15 21:50
Dobrý den, potřeboval bych radu bydlím v RD dvoubytovka částečně podsklepený v 1. Místnosti (kotel,boiler) 2. Místnost (čistící prostředky,gumy na auto atd.) a uvažoval jsem, že bych tam dal pračku a sušičku) ,protože v 1. Patře bydlí Mamka a v přízemí já a koupelna je malá a současně je pračka v kuchyni a tam moc nevyhovuje a jinde po domě není možnost (chodba,kumbál atd.) můj dotaz zní: jestli to nemůže nějak ublížit pračce a kolik procent (max.) vlhkosti snese pračka. Chystám se koupit vlhkoměr a změřit vlhkost ve sklepě. Děkuji
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.04.15 21:08

Nějak z dotazu není patrné, jak jste na tu vlhkost došel. Každopádně v první řadě nejdříve zjistit příčinu (proč tam je, kde se tam bere) a pak ji odstranit.

doplněno 03.04.15 16:36:

Pokud řešíte, co kdyby, tak je to jedno, protože do té doby budete mít pračku již několikátou (novou), dnešní elektro spotřebiče bohužel vydrží maximálně rok po záruce, pak odcházejí.

Ohodnoceno: 1x

Od: jack12
Datum: 02.04.15 21:17
Dobrý den, děkuji za odpověď, mě jde pouze o to kdyby se v budoucnu náhodou nějaká vlhkost objevila tak jestli by to pračce nějak závažně neškodilo v současné chvíli je sklep relativně suchý a kdyby se nějaká vlhkost objevila tak jakou max. vlhkost (v %) snese pračka. děkuji
Datum: 02.04.15 21:16

podle mě ve vašem případě zde jen špatně a málo větráte.

Ohodnoceno: 0x

Od: jack12
Datum: 02.04.15 21:29
Ve sklepě nejsou okna pouze poklop na uhlí ,kterým proudí vzduch a ještě tam jsou dveře z chodby a druhé dveře jsou do dílny tyto dveře se moc často nezavírají jen když je v provozu kompresor a ještě ,když se ve vrchní části dílny otevřou dveře a v dolní části vrata či dveře tak to pěkně větrá a voda se tam objeví pouze při velkém dešti a tání sněhu
Od: buss®
Datum: 02.04.15 21:24

Neberte to tak vážně. Prostě větrejte. Pamatuji co jsme měli v uzavřeném sklepě, pračka Jetas! předválečná, prádlo v kotli a pááry, že nebylo viidět a mýdlo Jelen! Pračka jela ještě na statečku nedáávno.

Datum: 02.04.15 21:50

Vidíte to moc černě, možná vám rychleji zrezne ale to nejspíš na ní odejde něco jiného.Vadí ji to asi tak jak tomu kotlu z bojlerem co tam již máte

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.