Nové bydlení?

Od: Datum: 02.04.15 17:41 odpovědí: 6 změna: 03.04.15 00:35

Dobrý den. Rád bych do nového bydlení, ale nevím jak na to. Budu mít na konci roku splacen panelákový byt v Praze 3+1, v družstevním vlastniství. Rád bych vypadl z Prahy do nějakého baráčku. Teď je otázka, jestli byt v Praze pronajímat a tím platit hypotéku na barák? Barák bych rád okolo 4mil. Hypotéka může být klidně i na 20 a více let. Nějakou hotovost mám, cca. půl milionu. Díky. Adam


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.04.15 17:55
avatar

víc nemovitostí je víc starostí, byt bych asi spíš prodal. Pokud máte hypotéku na 4M zaplatíte na úrocích o hooodne víc, (2x) než když máte hypotéku jen poloviční. je tak?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.04.15 19:16
avatar

radeji bych to prodal , prece jen najemnici jsou nekdy fakt prasata ...

sel bych a zkusil bych co mi nabidnou tady http://www.honzovahypoteka.cz/

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jar®
Datum: 02.04.15 20:23

Mám jiný názor. Byt si nechat a z nájemného platit hypotéku. Byt bude stále Váš a pokud si nájemníky ohlídáte, myslím, že budete spokojený. Dneska nemají peníze moc velkou hodnotu a každý bankéř vám potvrdí, že dnes je lepší mít hypotéku, než peníze na účtě. Byt bude stále váš a pokud se něco nepovede, máte pořád kde bydlet.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.04.15 21:14
avatar

jj. jen dej bance se pěkně nakrmit, ono i úrok 3% za 20r. za 4M je hodně peněz. Nájemníci jsou takoví jací jsou, po odstěhování obvykle musíte byt aspoň částečně renovovat ne-li rekonstruovat, spočítejte si co taková renovace stojí a co je s tím shánění a starostí. Ale proč ne, každého věc.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.04.15 21:44
avatar

S nájemníky sice může být i trápení, ale když si dáte pozor, dobře smluvně ošetříte, tak by to mohlo fungovat. Jenže drahých nájmů je všude dost a tak na druhou stranu můžete být nějakou dobu i bez nájemníka a náklady je třeba platit stále. Je to trochu o náhodě a také nechtít příliš. Asi bych to nejdříve zkusila s nájmem, prodat to můžete vždycky. Taky je otázka ceny družstevního bytu, ta bývá nižší než u osobního vlastnictví. Jako problematičtější bych viděla koupi domu, tady je každá rada drahá, ale hypotéky jsou nyní údajně výhodné, tak to asi za úvahu stojí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.04.15 00:35
avatar

Družstevní byt stále patří družstvu. Pokud jej budete chtít pronajímat,

půjde o podnájem (nájemníkem jste Vy), k němuž budete potřebovat souhlas družstva.

Souhlas byste nepotřeboval v případě, že byste v bytě zároveň bydlel i Vy.

Družstevní byt prodat nemůžete, prodat můžete pouze družstevní podíl. Nebo družstevní podíl můžete za úplatu převést na někoho jiného. K převodu souhlas družstva nepotřebujete, jen převod musíte družstvu oznámit.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.