Střecha - územní plán

Od: Datum: 02.04.15 05:57 odpovědí: 3 změna: 02.04.15 21:57
Dobrý den, chci se zeptat jestli nevíte co se dá dělat v případě, že nám pán z územního zamítl stavbu s tím, že máme téměř rovnou střechu (sklon 7°) a na garáží šikmou jen z jedné strany. Požaduje abychom udělali klasickou sedlovou střechu aspoň se sklonem 25°. Přitom jsme se tam byli ptát a říkal, ze není problém a dá se tam postavit vše. No, ale od února tohoto roku se změnil územní plán a požadují tam klasickou zástavbu. Jenže my jsme měli projekt hotový právě v tom únoru. Nedaleko nás přitom stojí dům s úplně rovnou střechou. Jen se chci zeptat co se s tim dá dělat. Děkuji Jana.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: jendad
Datum: 02.04.15 10:03

To máte ještě v pohodě. U nás musí byt 40°. Když chcete přízemní dum , tak máte akorát hodně drahý vzduch pod střechou . Holt skanzen

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jar®
Datum: 02.04.15 20:13

Nic s tím neuděláte, změňte projekt. Pokud je územní plán platný, před vydáním stavebního povolení, musíte se jím řídit. Pokud by jste měli stavební povolení platné, před změnou územního plánu, nemuseli by jste měnit projekt. Územním plánem se musí řídit i na stavebním odboru. Sice existují výjimky, ale to by vám musel odsouhlasit stavební odbor, který to odmítl.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: minato*
Datum: 02.04.15 21:57

Když zmiňujete, že se od února změnil územní plán, tak je tím míněna pouhá změna původního územního plánu nebo byl pořízen územní plán úplně nový?

Pokud by se jednalo o první variantu a v územním plánu by byla regulována zástavba střechami s určitým sklonem, pak se tato regulace ze zákona nesmí úplatnit, neboť ta může být pouze součástí regulačního plánu. Pokud by se jednalo pouze o stávající charakter území, který tvoří např. převážně stavby se sklonitými střechami a určitým sklonem či tvarem střechy, nejedná se o přímou regulaci, avšak nesmíte narušit architektonické a urbanistické hodnoty území.

Pokud uvádíte, že nedaleko Vás stojí jiná stavba s plochou střechou, jedná se taktéž o stavbu totožného využití vámi navrhované stavby a nachází se ve stejné ploše jako Vaše stavba, pak se budete moci pravděpodobně něčeho chytnout. Obecně však mohu říci, bylo-li území v minulosti znehodnoceno určitou stavbou, neznamená, že stavební řad je oprávněn území i dále znehodnocovat, ba naopak. Projektant musí stavební úřad přesvědčit o souladu navrhovaného zámeru s územně plánovací dokumentací a cíly a úkoly územního plánovaní, on musí pracovat mimo jiné i s územním plánem a navrhnout stavbu, která mu neodporuje.

Druhá varianta, tedy pokud by byl vydán již nový územní plán a regulace střech by byla součástí nového územního plánu, pak by tyto regulace byly závazné, byť by se opět jednalo o regulaci, která v územním plánu nemá co dělat. Zde byste museli napadnout územní plán nebo regulaci respektovat.

Problematika je daleko širší a nelze podat univerzální odpověď bez znalosti území a dané věci.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.