Balkonové dveře + přizdívka - jak na to?

Od: Datum: 01.04.15 18:57 odpovědí: 2 změna: 04.04.15 11:19

Prosím vás o rady a tipy, jak vyřešit následující situaci:

V současné době máme, ve starším RD, v obvodové zdi, dveře a vedle okno (viz. obrázek)... minulý majitelé začli místnost zateplovat zevnitř (10cm vaty + 10cm přizdívka z Ytongu), zkončili těsně vedle stávajícího okna. Takže ten kus zdi s oknem a dveřmi je jen s původní zdí. Chtěli bychom dveře a okno nahradit většími, prosklenými, balkonovými dveřmi a zeď ,,dozateplit". Ještě je jeden problém - v tom, že nade dveřmi není překlad, ale jen nějaká prkna (nad nimi je pak prkenný štít, který se bude také dozdívat)... Je tedy potřeba vysekat dveře s oknem, usadit nové dveře s překladem a pak dokončit přizdívku, která byla započatá? Nebo byste to řešili jinak?

S tímto souvisí další dotaz - jak kotvíte balkonovky? A ostění zarovnat po usazení nebo před?

Díky moc za rady.Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 04.04.15 10:12
avatar

Předně - to "zateplení zevnitř" je nesmysl.osobně bych to odstranil a udělal kvalitní zateplení jak se má a ne jak radil nejaký Pepíček z Horní Dolní!

Na další odpo je nejlepší,protože je to relativně větší zásah do stavby,pozvat si nějakého stavaře,ne souseda,který je zedňál,ale s vyšším stavebním vzděláním a udělat průzkum jak to vlastně nad oknem je,pravděpodobně tam bude (pokud chcete místo dřevěného štítu zděný) nutno dát překlad aby budoucí zatížení unesl (nevíte vlastně co to je na dveřmi zdali prkna nebo trámek...Dnešní balokonové dveře se kotví stejně jako okna tj.buďto prošroubováním nbo packami a turbošrouby,na ukotvení nemusíte ostění dělat do čista,zapravení až po osazení!jen zarovnat aby se pak nemuselo házet třeba deset centimetrů malty!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: yves*
Datum: 04.04.15 11:19

Díky za reakci... kdybychom měli odstranit toto zateplení, museli bychom si zničit celé bydlení...což nechceme, protože s tím žádné problémy nemáme. Trámy víme, kde vedou a taky víme, že nad dveřmi žádný není. Jde jen o prkenné obložení. Překlad samozřejmě plánujem. Jen je trochu problém v tom, že stěna (i když je obvodová), ve které dveře budou, není nosná. Nosné jsou zděné sloupy v rozích.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.