Čím nahradit jednofalcovou střešní tašku?

Od: Datum: 31.03.15 09:04 odpovědí: 12 změna: 18.12.15 21:02

Včerejší čerstvý vítr z hor mi poněkud pocuchal střechu a shodil asi 50 ks jednofalcových tašek. Bohužel už nemám žádnou zásobu, ani se nevyrábí.

Poradí někdo, čím je nahradit? Bez nutnosti rekonstrukce celé střechy, nebo výměny laťování.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 31.03.15 09:31

Zo spodných radov vľavo podávajte škridlu hore na miesto rozbitých a dole si dajte iný typ pálenej škridly,poprípadne skúste niekde zohnať použite zo strechy.Na vašu škridlu sa dosť podobá jeden výrobok od Tondachu.Ďalej na spoji jedno a dvojdražkovej škridly môžete výstupok odbrúsiť,popripadné medzeri budú len vetrať.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 31.03.15 11:15

Záleží z jakého jsou ty tašky roku a co je to přesně za typ. Skoro každá cihelna dělala tenkrát trochu něco jiného. Takže záleží co je vyraženo zespoda na tašce.

Já mám třeba na chalupě možná stejné tašky jako na foto z roku 1900 z Blížejova. A pak mám v zásobě podobné tašky o 30let později a už to nepasuje.

Dělám v cihelně tondach takže jsme kdysi schválně zkoušely jestli pasuje něco ze současné nabídky ale bohužel. Podstatné jsou rozměry tašky a podle toho vybrat nejpodobnější z nabídky. Já bych to vyděl nespíš na Falcovku 11 a nebo Francouzská 12 či 14 podle rozměrů.

A nebo obejít sousedy s podobně starou střechou a optat se jestli někdo nemá něco v zásobě.

Ohodnoceno: 0x

Od: honzajs122
Datum: 31.03.15 11:46

Rok výroby je někdy kolem 1940-42, brněnský region, zřejmě by to mohl být Kohn und Sohn *smich*. Ale musím se podívat.

Mám pocit, že to má nějaký divný rozestup střešních latí...

Datum: 31.03.15 11:53

podle foto to nějak divně nevypadá. Napiště rozměry tašky a podle toho se pak můžu podívat do katalogu po něčem podobném.

Datum: 31.03.15 19:02

Dobrý den,

můžete mi prosím sdělit o jaký katalog se jedná a jestli se dá sehnat? Doma máme stejné tašky. Dům se stavěl v roce 1976 a zásobu mám minimální.

komarek.miroslav@seznam.cz

Datum: 31.03.15 21:26

je to katalog z cihelny, sehnat se asi nedá ale nedozvíte se tam stejně nic navíc než se dá najít na internetu. Pro vyhledání vhodné náhrady je podstatné znát rozměr původní tašky a pak u tondachu najít podle rozměrů co nejpodobnější.

Další možnost je zajet přímo do cihelny a tam vám pujčí na expedici ukázkové a nebo věnují zmetkové tašky několika typů a doma si to vyzkoušíte.

Datum: 01.04.15 07:30

Problém během dnešní noci vyřešil orkán Niklas, který se přiřítil z Rakouska. Očesal zbytek střechy a bylo vymalováno. Takže tam už můžu v klidu dát dvoufalcovku francouzskou tašku, akorát asi budu muset přelaťovat. :(

Datum: 01.04.15 21:53

možná ne ale záleží v jakém stavu jsou latě. Tonadach dělá všechny tašky tkz. posuvné takže rozestup latí není pevně daný a je tam určitý rozsah podle sklonu střechy. Když změříte jaký máte rozestup možná se v katalogu najde taška která do toho svým rozmezím sedne.

Od: luck90
Datum: 02.04.15 16:11

Dobrý den,

pro "pobavení" posílám také fotku, co mi udělal vítr v pondělí :) naštěstí jen dvě tašky, jedna viz. foto a druhá z druhé strany střechy - jen se obávám, že s mým strachem z výšek to asi neopravím a tu tašku tam nedám zpět...

Datum: 02.04.15 16:32

Odkud jste? Asi ty tašky mám. V nejbižší době budu provádět rekonstrukci střechy kde podobné jsou. A i plno náhrahních,starších.Chce to foto tašky a rozměry. Dám je zadarmo. Jsem od Frýdku Místku.

Datum: 03.04.15 07:56

Okres Blansko, což je do FM trošku dálka, potřebuji jich 200. Ale nejdřív to pořeším s pojišťovnou...

Datum: 18.12.15 21:02

Dobrý den, reaguji na Vaší dopověď ohledně starých jednofalcových tašek. Mám taky podobné a měl bych velký zájem, jsem z Hnojníku takže do F-M , kousíček. Jestli ještě ty tašky máte , tak mě prosím kontaktujte na mail, nebo na tel: 734702221 . Díky Dušan

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.